Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bakmak sexist midir?

sostizm

Öne çıkan mesajlar

ayrıca yakalanınca niye özür dilesin? nasıl fantezi dünyası bu

birine bakarken, baktığın kişi ile göz göze gelme durumunu "yakalanmak" olarak değerlendirmek pek sağlıklı bir beyan gibi gelmiyor

yani baştan ofsayt bir işe yaptığını kabul ediyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Ne alaka ki anlamadım, özür dilenmesi için saldırılması mı gerekiyor asdf

G*t göğüs kesiliyodur, gelir kadın "ne baktın bişi mi var" der suratını ekşiterek, sen de "ehem pardon birine benzettim de ehe ehe" kalırsın. Bu bağlamda özür dilemek gayet olası yani.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

dasaaa said:

-Deno- said:

klasik bir laf ile geleyim mi;

"o kadar açık giyiniyorsa bakılsın diye yapıyordur"

bu dogru ve kesinlikle de gecerli.
bakilmasindan rahatsiz olan varsa o elbiseyi giymemeyi denemeli.

+1

insanın kendini göstermek istemesi varoluşsal bir durum ve çok normal aslında. varlığının bir değeri olduğunu, bir şey ifade ettiğini düşünmek istediğinden dolayı insan görünmeyi tercih ediyor ya da görünmeye çalışıyor. en primitif hali de giyimini kuşamını şıkıdımlaştırmak işte, ama onu yaparken bile insan kendisine değer verilmesini bekliyor, etine değil. Yani kimse ''azcık açayım da götüme baksınlar'' demiyor aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
...Yani kimse ''azcık açayım da götüme baksınlar'' demiyor aslında

aslında buda doğru değil, kişi ''azcık açayım da götüme baksınlar'' da diye bilir, kendini bu şekilde ifa edebilir. burada doğru olmayan, o kişinin bu davranışını suistimal etmek diye düşünüyorum

gerçi böyle havada kaldı biraz ama yazmaya zaman kalmadı belki yarın sabah...
Sosyal ağlarda paylaş

2-3 yıl önce, bakırköy de, ömür tarafına üstgeçitten geçerken, kızın bir TOMBULUM diye gürlemişti bana. ( o zamanlar saçım var, memem yok ) şimdi hiç bakılmak veya laf atılması rahatsız ediciymiş arkadaşlar lütfen yapmayalım a bağlamayacağım elbette, ben istemsizce kahkaha attım. komik.

sonuç, yaratıcıysa bakılsın ve laf atılsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...