Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yine karar aşaması(what can i do sometimes?)

maroon5

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar selam. daha önce açtığım başlığı belki görmüşsünüzdür. baya oluyor gerçi. özetleyeyim hemen durumu. bilkent elektrik elektronik mühendisliğinden mezun oldum 2015 haziranda. çok ortalama bi öğrencilik geçirdim. öyle süper bir mühendis veya piyasanın aradığı adam değilim yani:) bu nedenle doğru kararlar vermem gerek. ben şu an boğaziçi elektroikte yükseklisans öğrencisyiim ama ankarada tübitakta çalıtığım için derslere devam edemiyorum. danışmanımla konuştum. ocaktan sonra da gelmezsen atılırsın dedi. şimdi konu şu ki tübitak fena değil. rahat bi yer ve maaşı da iyi. hatta direk söylüyorum 4200 alıyorum. istanbulda bir iki firmaya görüştüm ama bu maaşı veremeyeceklerini söyledier. 3500 önerdiler max. ve yerleri kurtköyde. baya uzak kaçıyor boğaziçine. trafiğe de denk gelirseniz boğaziçine ulaşmam sanırım 2 saati buluyor. durum böyle olunca ve yakınlarda iş bulamayınca tübitakta devam mı etsem diye düşünüyorum. bilkent odtü veya hacettepede master zorlanabilir belki. boğaziçi de içimde bir uktedir aslında ama daha az maaşa istanbula gitmek ne kadar mantıklı bilmiyorum. gerçi 2 sene dayanabilirim sanırım ama yine de çok fark eder mi kararsızım. sizin önerileriniz nedir? tavsiyelerinizi dinliyorum:)
Sosyal ağlarda paylaş

istanbul'da yaşamayı pek sevmeyenlerdenim baştan söyliyim. senin durumda hem maaşın daha az olucak, hem o trafiğin içinde ömründen saatler gidicek. eğer o istanbul firmaları da über firmalar değilse ve öylelerse bile sen über kariyer hedeflemiyorsan, gerek yok istanbul seçeneğine. boğaziçi'ne yönelik isteğinden dolayı düşünüyorsun gibi gözüktü ama o konuya çok takılma derim, ankara güzel
Sosyal ağlarda paylaş

evet istanbul baya kalabalık, trafik var ama iyi bir yerde oturursanız da ülkede yaşanacak en iyi şehir bence. iyi yerde oturunca da kiralar uçuyor zaten. ayrıca maaşlar ankaraya göre daha yüksek olması gerekirken tam tersi daha düşük. boğaziçi mi odtü-bilkent mi derseniz boğaziçi derim ama gözümü korkutmuyor değil bu iş-okul-ev üçgeni. yine de 2 sene bu cefayı çekebiliim belki diye düşünoyorum. 2 sene çok uzun bir süre değil sonuçta. yükseklisans bittiğinde trafiğe çok bulaşmayacağım bir iş ve ev bulabilirim diye düşünüyorum. çok mu mantıksız?
Sosyal ağlarda paylaş

hedefine ve yapmak istedigine bagli olarak degisir. ama boun'da vakit geciremeyeceksen, sadece diploma ise istedigin yanlis yoldasin demektir.

boun'da okuyup, diploma almadan takilsan bile ++++++ yagar ustune. level up yaparsin.

diger yandan bu durum bilkent icin falan da gecerli hani.
dedigin sartlarda ankara daha bi makul. yuksek lisans sadece diploma alma olayi degil hacilar.

ulkemizde universitelerin cogu sadece LISE+ oldugu icin, kampus, kampuste edinilen cevre ve gelece yatirim konulari es geciliyor ama yuksek lisansta bu konular en azindan bir miktar yakalabiliyor.

kampuste nispeten daha fazla vakit gecirebilmen icin ankara daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Lyv said:

dumduz ortalama bir ogrencilik gecmisiyle bogazici, odtu, hacettepe nasil oluyor o isler? bisey mi atladim ben

hocam bilkent mezunuyum. benim biraz üzerimde ortalama yapanlar amerika avrupaya doktoraya gidiyor zaten. benim seviyemdekiler de bu okullara gidiyor. bilkent mezunu kısmını atlamışsın sadece fazla değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

master şartları komik boun diye bakmayın lan akbil lazım ehehe gelmiycem zaten adam bile girdi zamanında mastera asfsf

kabul alma zorluğu

bilkent>odtü>boğaziçi>hacettepe

boğaziçine girişi zorlaştıran en önemli şey yabancı dil sınavı. baya bi adam mastera kabul aldığı halde yabancı dil sınavını geçemedii için kayıt olamıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

maroon5 said:

Lyv said:

dumduz ortalama bir ogrencilik gecmisiyle bogazici, odtu, hacettepe nasil oluyor o isler? bisey mi atladim ben

hocam bilkent mezunuyum. benim biraz üzerimde ortalama yapanlar amerika avrupaya doktoraya gidiyor zaten. benim seviyemdekiler de bu okullara gidiyor. bilkent mezunu kısmını atlamışsın sadece fazla değil.

bilkent kismina da ok. fakat akademi dedigimiz sey de ortalamanin baya buyuk bir etkisi yok mu?
(okudugun okul, ales, ibik zibik sinavlarin haricinde dikkat ediyorlar diye biliyorum)

neden sevgili itulu dostlarim "ulan kendi okulumuzda yuksek lisans yapacagiz, dandik universitelerden 4.00 ortalama kasip gelmis biladerler bizim onumuze geciyorlar" diye agladilar

sen dumduz (pek ortalama kasmamis) bir ogrenciyim deyince kafama takildi istemeden.

bu arada ben bambaska fakultenin insaniyim bu konularda yeterli bilgim yok. biz de akademisyen olabilmek pek mumkun degil ancak sanatta yeterliligimiz var dsfs (bolum: gsf/ cizgi film animasyon)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...