Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni ev sahibinin kiracıya tahliye kararı çıkarması

Xenus

Öne çıkan mesajlar

TÜİK; 12 Aylık Ortalamalara göre değişim oranı. KASIM 2015 için % 5.33 dir.

Dolayısı ile geçmişte ARALIK Ayı içerisinde başlamış olan,

2015 Yılı için, Konut Kira Kontratları artışı % 5.33 olacaktır.

kaynak: ilk bulduğum link
http://www.emlaxell.com/emlak-satilik-kiralik/kira-artis-oranlari.html
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

KenshinHimura said:

ev sahibinin tesisatları üzerine alma olayını bugün babam bizim avukata sormuş. daha henüz kesinleşmiş birşey yok, yasal değil, savcılığa verirsiniz, merak etmeyin gibi birşeyler söylemiş. senin anlattığın durum bazı durumlarda geçerli olmasın abi?

kanun olarak hiç bir fikrim yok özel durum vs. falan. benim bizzat kendi tecrübelerim üzerinden konuşuyorum çoğu rezil kiracımı bu şekilde evden çıkardım ben büyük ibnelik ama yaptım. tesisatı üzerime alıp elektrik saatini söktürdüğüm durumlar bile oldu emin ol tesisat kapattırma konusu çok kolay oluyo tapuyla gidip daskı yeniliosun lak diye üzerine alıyorlar.kira kontratıyla yenilemeye çalışırsanızda evin eski sahibi ile yaptığınız için sıkıntı olabilir tekrardan, bu konuda bi önlem almanız gerekebilir. savcılığa verme kısmı hukuki kısmı hiç bi fikrim yok o konuda büyük ihtimalle uğraşmak istememiştir kiracılar kovalayan olmadı.

said:

sen "bu evden çıkacağız ancak yeni ev bulamadık" şeklinde mi savunma yapılarak uzatılıyor diyorsun? zaten bizim avukatın kafasında da bu var sanırım.

aynen öyle evet bizde çıkmak istiyoruz fakat ev bulamadı/bitmedi vs diyerek süreç uzatabilirsiniz ama mahkeme eninde sonunda size karşı karar verir maksat vakit kazanmak.

said:

karşı tarafın avukatı emlak sisteminden babamın ofisinin tapusunu bulmuş. 30m2'lik ofis konut gibi mahkeme sürmüş. hakim bu bilginin legitliğini bile kontrol etmeden direk delil olarak kullanmış mahkemede. ondan usülsüzlük döndüğünü belirtiyor bizim avukat.

burda bi ibnelik var kesinlikle

said:

temyizde durum farklı olur diyor. babam da gerekirse site sahiplerini de şahit olarak gösterebiliriz diyor. avukat dediğin gibi en kötü ihtimalle 4-5 ay süreceğini belirti bu processin.

aynen öyle temyizde farklı olur düzgün tc hukuki sürecinde olur yüksek ihtimal(örn.sürünerek uzayan davalar) ki zaten amacınız vakit kazanmak dava kazanmaktansa

bide şöyle bir durum var ev sahibinin 1-2 ay ara ile en az 3 tane ihtarname çekmesi gerekiyor tek hamlede evden kovmak için o kısmıda biraz kovalayabilirsiniz davayı uzatmak için
Sosyal ağlarda paylaş

Herkesin malı kendine kıymetli. Adam sırf kiradan geçiniyorsa ve bölgede ki benzer evler 300 - 400 fazla getirse dahi oda o farkı isteyecek. Kiracıda kanun'u emsal gösterip vermek istemesi de doğal. Sonuç fight clup.
Daha dün ofisteki arkadaş Hadımköyde ki evinin kirasını 465 liradan 524TL çıkarmak için 20 dk telefonda kiracı ile konuştu. En son elemana dışarda buluşup konuşalım diyince adam artışı kabul etmişti. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

işte mahkemede yeni ev sahibi, abim evde beni dövüyor, kalıcak yerim yok diye ağlamış, iki yalancı şahit göstermiş. kendisi oturacak gibi bize tahliye kararı çıkarttı

Eğer bu ifadeyle çıkarttırmaya çalışıyorsa yanlış hatırlamıyorsam bilmem kaç sene (3-5 arası bişey yanlış hatırlamıyorsam) evi satamaz gibi birşey vardı ,benzer problemden bizde çıkardılar evden fakat biz evin kapısını yaptırıp kiradan kesmiştik , kağıda dökmedik bunu ama kestiğimiz için 5 ay önceki kiramı hala ödemediler diye dava açtı 1 sene sonunda da kazandı faiziyle kestiğimiz kirayı ödedik bide evi tahliye ettik 1 hafta sonra da satıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

KenshinHimura said:

Xenus said:

KenshinHimura said:

ev sahibinin tesisatları üzerine alma olayını bugün babam bizim avukata sormuş. daha henüz kesinleşmiş birşey yok, yasal değil, savcılığa verirsiniz, merak etmeyin gibi birşeyler söylemiş. senin anlattığın durum bazı durumlarda geçerli olmasın abi?

kanun olarak hiç bir fikrim yok özel durum vs. falan. benim bizzat kendi tecrübelerim üzerinden konuşuyorum çoğu rezil kiracımı bu şekilde evden çıkardım ben büyük ibnelik ama yaptım. tesisatı üzerime alıp elektrik saatini söktürdüğüm durumlar bile oldu emin ol tesisat kapattırma konusu çok kolay oluyo tapuyla gidip daskı yeniliosun lak diye üzerine alıyorlar.kira kontratıyla yenilemeye çalışırsanızda evin eski sahibi ile yaptığınız için sıkıntı olabilir tekrardan, bu konuda bi önlem almanız gerekebilir. savcılığa verme kısmı hukuki kısmı hiç bi fikrim yok o konuda büyük ihtimalle uğraşmak istememiştir kiracılar kovalayan olmadı.

said:

sen "bu evden çıkacağız ancak yeni ev bulamadık" şeklinde mi savunma yapılarak uzatılıyor diyorsun? zaten bizim avukatın kafasında da bu var sanırım.

aynen öyle evet bizde çıkmak istiyoruz fakat ev bulamadı/bitmedi vs diyerek süreç uzatabilirsiniz ama mahkeme eninde sonunda size karşı karar verir maksat vakit kazanmak.

said:

karşı tarafın avukatı emlak sisteminden babamın ofisinin tapusunu bulmuş. 30m2'lik ofis konut gibi mahkeme sürmüş. hakim bu bilginin legitliğini bile kontrol etmeden direk delil olarak kullanmış mahkemede. ondan usülsüzlük döndüğünü belirtiyor bizim avukat.

burda bi ibnelik var kesinlikle

said:

temyizde durum farklı olur diyor. babam da gerekirse site sahiplerini de şahit olarak gösterebiliriz diyor. avukat dediğin gibi en kötü ihtimalle 4-5 ay süreceğini belirti bu processin.

aynen öyle temyizde farklı olur düzgün tc hukuki sürecinde olur yüksek ihtimal(örn.sürünerek uzayan davalar) ki zaten amacınız vakit kazanmak dava kazanmaktansa

bide şöyle bir durum var ev sahibinin 1-2 ay ara ile en az 3 tane ihtarname çekmesi gerekiyor tek hamlede evden kovmak için o kısmıda biraz kovalayabilirsiniz davayı uzatmak için

teşekkürler abi

Riverwind said:

tahliye kararını icraya koyduklarında 3 aylık kirayı ödeyerek temyiz sonuna kadar durdurabiliyordun icrayı ama icra mahkemesi kararı içinmiydi o sadece tam emin değilim , başka bi avukat aydınlatsın burayı plz

şurdan bişi soracam, bilen aydınlatırsa sevinirim.

şimdi 3 aylık kirayı ödeyerek, icrayı durdurup, temyize götürebiliyoruz. peki bunu yapmadan, temyize götürmeden önce gerekçeli kararda belirtilen harçları, masrafları, karşı tarafın avukatlık masraflarını falan ödememiz gerekiyor mu? yoksa temyizden sonraya mı kalıyor bunlar, 3 aylık kirayı ödeyip icrayı durdurduğumuz için yani?

bu 3 aylık kira bedelini icraya teminat olarak ödediğimizde, o üç ay içerinde ev sahibine kira ödeme gibi durum olmuyor değil mi? icraya 3 aylık kirayı ödeyince, mart'a kadar başka kira ödemiyoruz yani?

peki 3 ay sonra temyiz bitmez ise ne oluyor peki? tekrar bi 3 aylık daha mı kira ödüyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Riverwind said:

kutunu biraz boşaltır mısın xenus

pardon abi. farketmemişim. böyle durumda alıntıla yapın zaten mesaj gidiyor.

adam bi davada ihtiyacım var diye bize tahliye kararı çıkarttırıyor. öteki yandan evi satmak için evi alıcılara gezdirmek istiyor. eğer gezdirmemize müsade etmezseniz yeni dava açarız diyor. temyiz sürecindeyken evi gezdirmelerine müsade etmezsek böyle bi dava açılabilinir mi gerçekten? yoksa temyiz kararı çıkınca karşı taraf haklı bulunursa mı açabilir anca? hukuk sistemimiz o kadar komik ki, böyle bi bug varsa şaşırmam.

galiba haftada 1 gün 1 saat hakkı oluyormuş gezdirmek için en kötü o saatte gezdirdiğini gezdirsin. bütün gün adam getirdiği oluyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...