Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

4 günde vefat eden kedi :(

mokoko

Öne çıkan mesajlar

olm herşey olmuş bitmiş ben daha yeni gelebildim. artık müdahalede edilmez bu topice. bildiğin p.ç oldu caaanım başlık.

neyse barınaktan alın abi tabi. çocuk yapmış bi hata yardım bekliyo işte. çağırdım foruma gelip anlatır heralde bi ara detaylı bir şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

anneden erken ayrıldı diye 4 günde yavru kedi ölmez. bizim 2 can pâremizi biz sokakta 3 günlükken bulduk, avcumuzun içinde besledik. bırakın erken ayrılmayı anne görmemiş sayılırlardı. aşısı eksik falan diye de öyle pat diye ölmez. genetik sebeplerden falan bahsetmişler, ya öyledir ya da zaten hastadır yavrucak.

bir de cins kedi ticaretinin yanında beyaz kadın ticaretinin de serbest bırakılmasını savunuyorum. birinde mahsur yoksa diğerinde de yok. (sarcasm tabi ki angut angut cevaplar yazmayın)

neyse zaten laurelin en güzel şekliyle anlatmış dahasını demeye gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

bir kere bu işi ticarete dökenlerden almayın. internette bir sene boyunca araştırırsanız muhtemelen elindeki scottish foldu çiftleştirmiş ve en kötü aşı paralarına vermeyi kabul eden insanlar bulabilirsiniz. biz bizim siyamın yavrularını mesela parasız vermiştik. öyle "hemen alcam yhaaa çhok tatlılaaar" diye çocukluk yaparsanız olacağı bu. sonra da tanıdık ve güvenilir bir kaç veterinere gidip ona sorun ne yapılabilir diye bence ama bir şey yapılabileceğini sanmıyorum. türkiyedesin yani gerçekçi olmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

hazir guzel konu varken hijack edeyim

https://imgur.com/VBqCQcg

buna bakar misin diye sordular. alsam mi diye dusunuyorum da kopek bogazlamasin diye korkuyorum. kopek kedi birbirine nasil alistirilir?

kucagimda kediyle gelsem lan it akilli ol desem saldirmaz diye dusunuyorum da, yalniz kaldiklarinda gozu doner mi bilemiyorum

napayim help
Sosyal ağlarda paylaş

İkisi de yavruyken evde büyüdükleri zaman alışmaları için ekstra birşey yapmana gerek kalmıyor pek. Köpek büyük kedi yavruysa yine bir nebze köpek izin verebilir. Kedi büyükse epey zor olur alıştırmak.

Senin durumda köpek büyük kedi yavru sanırım? Köpeğin karakterine göre uyum sağlayacaktır. Sevecen hoyrat olmayan bi hayvansa yadırgamaz pek. Ufak ufak koklatarak alıştırabilirsin zank diye önüne koymazsın. Evde 1 hafta falan kokusuna alıştıktan sonra karşılaştırırsın. Köpeğin önünde kediyi sev, ses tonunu ayarla, senin kediye nazik yaklaştığını görsün vs. Kediye doğru sert hamle yaptıkça sesle uyarırsın, böyle böyle alışır diye tahmin ediyorum.
Bizim köpek üstüne gelen 2 yavru kediyi çok rahat kabul etmişti, çok sevecen hayvandı ama..
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...