Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bademcik ameliyatı nerde olurum

Artariel

Öne çıkan mesajlar

gargara falan yalan beyler, dilde beyaz tabakalar yapmaya başlayınca görürüm gargarayı. sorun geniz akıntısı veya mide bile olsa bu iki şeyin öncelikle bir tedavisi yok. ben duymadım ki reflü teşhisi konulup şunları aldım düzeldim diyen birisi veya alerjik astımı olup sinüziti olup akıntı yaşayan ve gün boyu uyutan ilaçlardan almadan düzelmiş birisi olsun. sorun burun ve midedense zaten düzelmiyor, en azından devlet hastanesi düzeltemiyor veya varsa özeldeki doktorlara yedirecek deneysel ilaç paraları, endoskopi parası vs., düzelmesi ihtimallere bağlı olan bir durumunu düzeltsin. sonuç olarak şu iki lanet organın etkileri bademcikte birikiyor ve bademcik leş gibi bir şeye dönüşüyor. bir çözümü olsa eyvallah ama her gün taş biriktirebilen bir bademciği her gün binbir zahmetle düzeltmeyle uğraşamam ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Reflünün ilacı diyet. Benim ağzıma önceden her gün acı su gelirken artık ayda yılda bir geliyo. O da dışarıda leş bişeyler yersem ancak o zaman. Uzun uzun reflü diyeti anlatırdım ama hem sen bademciklerini kafaya takmışsın, cahil cahil gidip aldıracaksın, hem de anlatsam da uygulamıcak gibi bi tipin var. Kızarmış patatesi falan bırakabileceğe benzemiyosun, bademciğini aldırınca tüm sorunlarının çözüleceğine olan inancın bende sabah kahvaltılarında kızarmış patates yiyorsun gibi bi izlenim uyandırdı.

Bence önce bademciğindeki taşları aldır, sonra da bi dahiliyeciye ve psikiyatra görün
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

Bi önceki sayfada da demişler birilerine. Demek ki taktik bu. Apandisitte de "biraz daha gecikseydiniz patlıyomuş" diyolar mesela her ameliyat olana

tititi.. sık ayagına kursunu..istanbulun varoslarinda beytulsebbab in adressiz sokaklarinda gorucem seni karin agrisi etyolojisini anlatmaya calisirken..bennnim hastama bakmiysen ? diye ustune yuruyen guruhtan kacarken akut batini atladim mi acaba diye dusuneceksin..performans sifir cekerken yaninda ayni isi yapan sira arkadasin niye senden 4 fazla aldi anlamayacaksin..taa ki..yukaridaki sihirli sozcukleri soyleyene kadar..
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

Reflünün ilacı diyet. Benim ağzıma önceden her gün acı su gelirken artık ayda yılda bir geliyo. O da dışarıda leş bişeyler yersem ancak o zaman. Uzun uzun reflü diyeti anlatırdım ama hem sen bademciklerini kafaya takmışsın, cahil cahil gidip aldıracaksın, hem de anlatsam da uygulamıcak gibi bi tipin var. Kızarmış patatesi falan bırakabileceğe benzemiyosun, bademciğini aldırınca tüm sorunlarının çözüleceğine olan inancın bende sabah kahvaltılarında kızarmış patates yiyorsun gibi bi izlenim uyandırdı.

Bence önce bademciğindeki taşları aldır, sonra da bi dahiliyeciye ve psikiyatra görün

yemek düzenim süper, akşam 6dan sonra yemiyorum. kahvaltılarım normal bildiğimiz kahvaltı, patates kızartmasını geçtim kızartmalarla çook uzun süredir alakam yok. anca yılda bir anam eve ziyarete gelirse yaptırıyorum kızartmayı. sırf asit dengesini bozmamak için yemek öncesi ve hemen sonrası su falan bile içmiyorum, yemeğe yakın saatler dışında bol bol su içerim. 1 senedir asitli içecek bir damla bile ağzıma sokmadım, ciddiyim. bi ara kbbci alerjin var, farenjit başlangıcı mı hatırlayamadığım bir boğazla ilgili hastalıktan dolayı iğrenç bi sprey verdi, her boku düzenli içtim. düzenli gaviscon kullandım mideyi baskılamak için. geceleri burnun tıkanıp ağız açık yatma ihtimaline karşı alerjik nezle için burun spreyi verdi, alayını düzenli kullandım ve sonuç olarak bademciğimde daima taş birikti. elle veya aletle bir yere kadar, bu kadar müdahaleye rağmen hala taş birikebiliyorsa doktorların bir türlü teşhis edemediği bir durum olması gerekiyor. bademciğim çok delikli yapıya sahipmiş.

işin kötüsü ben bıktım artık, hangisi düzgün hastane hangisi değil, kim düzgün doktor karar veremiyorum. devletten 5 dakikalık randevu için kıvrandığım yetmiyormuş gibi özelde acaba hangisinde özel sigorta geçiyor diye hastane arıyıp duruyorum. işten ve okuldan zar zor vakit bulup gitmeye çalışıyorum onda da 5 dakikalık görünüp test eder gibi random ilaçlar verilip yollanıyorum acaba sorun şu mu bu mu diye, 2-3 aylık bunları iç görelim bakalım diye tedavi mi olur ak nasıl bir teşhis bu? hani birisi dese ki şu şu adımları izle kesin taş ve koku sebebin bulunur diye gidip o testleri olacam parası neyse verecem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...