Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnternetten Satış hk.

KaramelGalaxy

Öne çıkan mesajlar

benim bildiğim kendin şirket kurman gerek, başkasının şirketi adına fatura kestirmezler, bir sürü sıkıntıya gebe o durum. adamlar sana yazılım template'ını veriyor, sen dolduruyorsun. sepet kurgusu, vitrin kurgusu, kampanya kurgusu, ödeme sistemi kurgusu fln işte. onun dışında fatura fln onlar darlamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben anlamıyorum hala abi. Şimdi böle bi site yaptın. fatura kesmeden nasıl mal satıcan? Sattın diyelim bi şikayet gelirse (ki mesela gitti gidiyorda kıçından kan aldılar bi sürü satıcının) her fatursız mal cıkısına 250 tl cxeza kestiler + kdvleri tahsil edicekler

yani türkiyede bir şirket kurmadan internetten satıs cok sakat bir iş değil mi?

bu verdiğiniz link benim anladığım bir şirketim var bunu internetize etmek istiyorum temalı bi olay. bu adamın resmiyette bir şirketi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

bingildak said:

mesela : https://www.eticaretif.com/e-ticaret-paketleri/?gclid=CjwKEAjw1_KwBRDEz_WvncL4jGwSJAAEym0d_-pyfI0oE4zvpPZL-OXfwKyitd3CVnF1toXvCyYPUxoC2gzw_wcB

hani kendim kullanmadım, ondan bilmiyorum ne kadar iyi ama iyi feedback aldım piyasadan

Kullanmadım diyorsun ama belki bilirsin, bu sistemde faturalar senin şirketin adına mı kesiliyor yoksa payu adına falan mı?

Eğer kendi adına değilse dispute söz konusu olduğunda sorun çıkabilir.

başkası adına fatura kesemez abi adam
yasak kısmını geçtim (bildiğin dolandırıcılık cunku) vergi ödemekten sana paranın %30 unu felan verirler
adamlar envanterte mal girmeden nasıl satsın
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

bonepart ben arada başka bir şey sordum, karıştırdın galiba.
Eticaret paketi vermiş, orada bankayla anlaşmadan sanal pos hizmeti sunuyor paypal, payu vs. üzerinden. Bu şekilde olunca da faturalarda şirket ismi mi yer alıyor, onu merak ettim.

yazılımsal çözüm sunuyorlar. paranın yansıdığı bir şirket hesabı olmak zorunda.

normalde kendi pos almak istersen ciddi bir teminat talep ediliyor. bu tür çözümlerle büyük para yatırmadan pos sahibi olabiliyorsun, hatta taksitli satış yapabiliyorsun. komisyon ödüyorsun ek olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.shopify.com/

Al bir template, degistir keyfine gore, ver aboneligi, mutlu mutlu ac dukkani. Satis komisyonuda mantikliydi Shopify'in sanirim. Tasarim gozunde cok kotu olmadigini varsaysak, hani temiz, nizamli sade, sakin bir template ayari uzerine temiz fotograflar ile gule gule kullanirsin :)

Minik-orta capli bu tarz isler icin Shopify, Wordpress vs gayet yeterli, abartmanin manasi yok. 100bintrilyon dolar falan ucmus millet.

bingildak said:

mesela : https://www.eticaretif.com/e-ticaret-paketleri/?gclid=CjwKEAjw1_KwBRDEz_WvncL4jGwSJAAEym0d_-pyfI0oE4zvpPZL-OXfwKyitd3CVnF1toXvCyYPUxoC2gzw_wcB

hani kendim kullanmadım, ondan bilmiyorum ne kadar iyi ama iyi feedback aldım piyasadan

Buda baya tatli duruyor, templatelar kalitelimi bilemedim ama, ayni cizgide gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

shopify veya wordpress ile açacağın bir sitede ödemeleri nasıl alacaksın? Ufak ölçekli olmanın en zor yanı bu şu anda çünkü sanal pos almak bir mesele, bir de posu birkaç bankadan alınca ciddi bir mali yük getirir.

site aç, hesap numarası ver diyenler bence bu işe hiç kafa yormamışlar daha önce.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...