Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Saldırgan muhabbet kuşu

barbu

Öne çıkan mesajlar

Selamlar

Daha önce çok baktım muhabbet kuşu. Eğitimde hiç sorun yaşamamıştım. Kafesleri paso açık. Bizden korkmaz. gelir masadan yemek yer geri döner tarzıydı.

Şimdi geçenlerde eve davetsiz bir misafir gelmiş. Sarı dişi bir muhabbet kuşu. Yetişkin sanırım. Genç değil.

Artık neşer yaşadıysa ya dışarıda ya da eski sahibinde çok garip davranışları var.

1- Acayip ısırıyor. Baya baya can acıtıyor. Kaçırmıyorum elimi ısırınca alışsın diye de manyak paso daliyo. Elden yem yediriyorum mesela. yiyor, yiyor. Doyunca gene parmaklara dalıyor. Bir de akıllı. Parmak uçlarına dalıyo direk sdfs.

2- Hergün kafesinin aynı noktasında gidip, kafesi ısırıyor. Baya baya kemiriyor. Gagası zedelenmiş resmen ısıra ısıra. saatlerce tık tık tık tık devam. yorulup dinleniyor. sonra yine devam.

3- Bir tane topu var içeride. Bize sinirlenince gidip ona kafa atıp, sonra bize donuyor "silkicem lan sizi" gibisinden.

4- salıncağı var. en güzelinden. Bir defa gidip sallanmadı :(

5- Kafesine dokunduğun an gelip kovalıyor sdfs.

LAN NAPICAM. ben böyle vahşi kuş görmedim.

milletin kedisi köpeği ısırır. Benim kuş ısırıyor.

eğitim meğitim deniyorum işte. Ama karnı doyunca gene dalıyor.

Var mı manyak kuşla karşılaşıp eğiten.
Sosyal ağlarda paylaş

Disilerin olur boyle tripleri.

Gagasina daha fazla zarar vermesini onlemek icin murekkepbaligi kemiklerinden koyabilirsin kemirmesi icin. Yumurtalama donemindeyse calcium eksikligini gidermesine de yarar.

Ayrica kafeste kumu da olmalı. Hazimsizlik cekiyorsa sinirli olabilir. Yem falan da onemli faktor.

Bir de bazi kuslar isiriyor yani. Ayni anadan cikmis 35 gunluk civcivlerden 3 tanesi pamuk gibi bir tanesi kerpeten cikabiliyor. veya sahibi kusu gergin yapmistir, oyle alismistir.
Sans.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi saldim kusu bugun. Cikmadi once, Ben elle cikardim. Iki, uc uctu. Sonra kafama geldi. Alisti disariya. Kol, omuz filan geliyor. Ama ele kil. Bir de gitti koltugu kemirmeye basladi. Mecbur ortu orttum. Sonra kendi girdi kafesine.

Murekkep baligi kemigi var zaten ama gidip demiri kemiriyor. Gerci simdi sakin. Boyle boyle alistirmaya calisacagim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ufak hanimin derdi daha baska o zaman. Kuslar severler yikip, dusurebilecekler, parcalayip kemirebilecekleri seyleri. Bunu yaparkende ses cikiyorsa mest olurlar.

Kagit havlu tomarlayip atabilirsin onune, oynarlar baya.

veya su tarz parcalayabilecekleri, sallanan falan biseyler de alinabilir.
http://www.juenpetmarket.com/Product/bird-toy-ahsap-boncuklu-stres-ipli-askili-kus-oyuncagi-22-cm/JPM014407?kat=179
Sosyal ağlarda paylaş

Abi veteriner var mı kuştan anlayan istanbulda? Mümkünse anadolu tarafı.

Bu kuş evden kaçmış, bizim eve girmiş ya. Dışarıda filan kapmıştır belki birşeyler. ne bileyim. Hayvan harika hayat yaşıyor. Kapalı da değil, hani paso çıkabilir dışarı istese. Hala daa daliyor ya.

Elimi yara yapmış sdfs. göstereyim doktora. belki fiziksel bir acısı vardır agresifleştiren.
Sosyal ağlarda paylaş

bizim eve de cennet papağanı gelmişti. Çok saldırgandı. Fakat saldırganlığı korktuğundan ya da düşman gördüğünden değil, yalnızca yalnızca kötülük yapmak istemesindendi. Her seferinde ısırıyor, ısırdığı zaman ete kadar gagasını sokuyordu. Sabahın ilk ışıklarıyla durmak bilmeden cik cikliyordu. Resmen uyutmuyordu. Kafesini havlularla sarıp boş odalara götürüyordum her sabah.

ismini Diablo koymuştuk.

Sonra verdik bakmak isteyen birine.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

ya ne bilim. bit vardır, mantar vardır. ben anlamıyorumdur. Derisinde bişi vardır. Veteriner önerin kuştan anlayan bir tane.

Psikoloa goturucem yoksa :(

Benim erkek kuşlardan biri sesiz kalınca konuşmayınca gelip ısırıyordu, hemde ölesiye. Sonra sakinleştirmek için 10 dakka iltifat edip dil döküyordum.

Muhabet kuşlarında ruh hastası çok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...