Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

acil schengen vizesi

Killer

Öne çıkan mesajlar

ağır bir yetoluk yaptım.

estonyadayım. geçici oturma iznim 30.10.2015de bitiyor

türkiyeye bilet aldım 26.10-02.11 tarihleri arasında

haliyle ya ülkeden çıkamıcam ya ülkeye sokmucaklar dönerken

2 tane seçeneğim var

ya bileti açığa alcam
ya geldiğimde 3 günlük falan schengene başvurucam

sizce hangisi? en hızlı schengen veren ülke hangisi olur bide. başvurduğum zaman hala oturum iznim oluyor olacak. 27sinde başvururm hemen
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

uçak biletini biraz erkene almanın kazık gibi kaçtığını varsayıyoruz değil mi burada

ya ben alırken 208di rez yaptım, öbür gün 335 olmuş. o olmaz zaten açığa alcaz heralde risk almiyim diye.

nası açığa alıyoruz yapmadım hiç
Sosyal ağlarda paylaş

yazmıştım gitmemiş mesaj ya

açığa da alamıyorum promosyon biletmiş. genel merkeze mail attım MAĞDURUM diye oturma izni kartının fotosunu falan attım.

oturma izni uzatmasına başvurucam zaten, hatta başvurmuş olmam lazımdı da evrak eksikti. kendi eşekliğim eylülüde falan başvurmalıydım geldiğimde. ama 1 eylülde başvuran arkadaşın ki bile gelmemiş daha.

elçiliğe de mail attım napılabilir falan diye.

pazartesi uzatma başvurusuna gidicem, orda tekrar sorucam 2 günlük uzatma falan aksiyon oluyo mu. ama bu uyuzlukta sanmıyourm. adamlar kısa akıllı zaten tükenç yani

208 ayro gg. thy 20sini geri veriyo lol
Sosyal ağlarda paylaş

ayni durumdaydim da ucu ucuna kurtardim gecen hafta, ucaktan bi gun once geldi kart.

cikabiliyosun ama giremiyorsun, donus ucagini ertelemen lazim 1-2 hafta ki schengen alabilesin tr'deyken. estonya'ya dondukten sonra sorun olmamasi lazim, cunku sana oturma izni kararini beklerken kalabilecegine dair bir belge veriyorlar afaik.
Sosyal ağlarda paylaş

pazartesi uzatmaya gidicem zaten sorucam 2 günlük öyle bi belge verebiliyolar mı. elde ne kadar evrak varsa götürücem artık.

ben türkiyeden çkış yaparım heralde kart elimdeyken de giremem ülkeye. risk almanın da anlamı yok zaten

dönüşü ertelemiyorum gg o konu. belge melge vericekler 2 günlüğüne anca öyle işte
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

oturma izni uzatması

bazı schengen ülkeleri transit bile geçecek olsan diğer ülkelerin schengen oturumu uzatmasını kabul etmiyor, direkt gitsin ya da kabul eden başka bi ülkeden gitsin banane diyor. mesela isviçre.

daha doğrusu 2 schengen arası ppt kontrolü vs olmadığından, 2 schengen arası okunca başka ülkeye transit sayılmıyor. yolcunun devamı var mıymış yok muymuş bakmadan "başka ülkenin uzatmalı oturumunu almıyorum bilader ülkeme" diyor, almayınca schengen bölgesine de almamış oluyor doğal olarak.

uzatacaksan aklında bulunsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...