Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Half-life serisinin konusu.. (spoiler)

Dungeon_Master

Öne çıkan mesajlar

Ama G-man Gordon'ı seçiyor. Onun yerine başkası, mesela Corporal Shephard'da, olabilirdi. Yani bence senin teorin ne kadar güzel olsa da bu half-life konusunda mantıksız..

Ve combinela da bu konu hakkında hiçbişi konuşmadık. O dediin son lafı da g-man diyor, sanırım..[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..
Sosyal ağlarda paylaş

bence de boneun dedii 2. şey dooru olabilir. g-man aslında bi hayvansever. yakında egzantirik(?) bi pet shop açıcak(!?), o yüzden hayvanları toplamaya başlamış bile.. karga ii bi seçim deil, kimse almaz; gordonun hl 3'teki amacı bu konuda g-mani uyarmak olucak.. böölece üçleme güzel bi sonla g-man'in pet shopunun açılımıyla biticek..[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..
Sosyal ağlarda paylaş

Konuşayızkı zaten, g-man hep arkamızda bizi izlior işimizi eksiksiz ve dogru kacamaksız mı yapıyoruz kontrol ediyor, acık vermemız olanaksız, ve vermemize gerek olmaması icin, gordanı kendi dunyasını kurtarma şansı tanınıyor, g-man'e yaklaşması icin.

Nekadar kiralık katil olsada oda bir insan.
Hatta belki üçreti tümüyle ölü bir dunya yerine hala yaşanabilir ağır yaralı bir dunya.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

saat 4 de başladım bu başlığı okumaya aralıksız okudum bi baktım saat 6 olmuş hehe, aydınlandım resmen çok başarılı bi başlık olmuşş,

fikirlerim&yorumlarım:

-combine xeni yönetiyor, dünyayı ele geçirmek için ilk olarak xen den dünyaya gate açılmasını sağlıyolar[ilk oyun], önden köleleri yollayalım hesabı,

-Gman in yardımıyla Gordon köleleri büyük ölçüde temizliyo xen e gidip nihilant ı öldürüyo diğer 13 adayın başaramadığını yapıyo ve Gman tarafından HIRE ediliyo(tutuluyo) ve uyutuluyo
(nihilant ı öldürmesiyle combine ın köleleri[vort.'lar] özgür kalıyolar ve düşmanımın düşmanı dostumdur hesabı insanlarla müteffik oluyolar)

-gman bence bi combine ama insanlara yardım etmek istiyo, bi nevi rebel, gordon u eğitiyo, gözetiyo bu yüzden, hem combine olması güçlerini de açıklar(timeshift, teleport, timestop gibin)

sabah sabah aklıma bunlar geldi devam edecemm bomba fikirlere

*goes to sleep*[signature][hline]From The Dephts I've Come
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dungeon_Master, 20 Kasım 2004 16:24 tarihinde demiş ki:
Duvardaki yazıyı ilk gördüümde alakasız gelmişti. Ama şimdi 2. teoriyi ortaya attıktan soora neden olmasın.. Sizcede duvarda "Axis" mi yazıyor?

(invert ettim resmi)
bariz bi şekilde AXIS yazıyo, yorum sizin[signature][hline]From The Dephts I've Come
Sosyal ağlarda paylaş

abi her şey belli olursa zaten oyunun bir anlamı kalmaz ki.
bazı yerlerde oyunu yapanlar açık yerler bırakmış ki milyon tane teori çıksın , olayın zevki burda zaten.[signature][hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
i want a boy with çemçük smile and pişmaniye hair.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende ortaya bir kaç tez atıyımda işin içinden iyice çıkılmaz olsun!
1- G-man combine'yi durdurmak için olduğunu düşünüyor çoğu insan ama neden saman altından combine yardım ettiği düşünülmüyor? Mesala Hl-1 de o deneyin yapılmasında isteseydi gayet güzel engellerdi. Buda bana onun aslında combine için çalıştırdığını düşünürdü.
2-Xen 'i kurtarıldığı söyleniyor ama bedeli Dünyanın elden çıkmış olduğu ayrıca xen'i hl-2 görmediğimize göre kurtulduğunu nerden bilebiliriz?
3- Gordon'un yaptığı çoğu iş insanların hayatını dahada beter ediyor bknz: Sokak savaşı ve dağılan insanlar!
4- Bu biraz saçma ama o kafaya atlayan aptal yaratıklar belkide en üstün ırktır ve g-manda onların yöneticisidir :-)

Valve kuyaya bir taş atmış milyonlarca akıllı insan çıkaramamış![signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Yapıyorda neye yarıyor, gene uyutuyolar adamı. Yerim öyle g-man'i ben. G-man sanırım beyin de okuyor. Hep gordon'ın ters tarafına denk getirio. Ben kumanda etsem geçiririm g-man'e. Uyuz oluyorum. Çok bilmiş.

Yaşasın Post Half Life !!!!
Half Life'ı G-man'den kurtarın !!!
G-Man sucks Half Life rocks!!!
G-man İstifa G-man istifa!!!

[signature][hline]This Cat Scratches Free.

[Bu mesaj Catscratch tarafından 13 Ocak 2005 18:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Goarth, 13 Ocak 2005 16:58 tarihinde demiş ki:
3- Gordon'un yaptığı çoğu iş insanların hayatını dahada beter ediyor bknz: Sokak savaşı ve dağılan insanlar!

şöyle birşey var
zaten adamların hayatı berbattı.
combinelar evlere baskı yapıyor, onları dürteliyor, hatta öldürüyor. bunu oyunun başında da görüyorsun.
ancak Gordon bunların içindeki alevi canlandırıp İsyan etmelerine yardımcı oluyor. Zaten dikkat edersen hali hazırda isyancılar mevcut. O isyancılara yardım ediyor sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklaşık 2 saattir bu topiği okuyorum harika şeyler öğrendim..

Şimdi ben biraz hl2 yi gezdim ve şu tip teoriler ürettim..
Bazı açıklayamayacağım yerler olabilir tabii.. sizde üzerine bişeyler katabilirsiniz.. Op4 oynamadım ama izledim sonuna kadar bi ark.la bitirdik..

Neyse başlıyorum..
-----------
İlk teorim;
Black Mesa devlet için çalışan bir Teknoloji üretim üssüdür..
Gman de devlet için çalışan bir aracıdır..
Devlet Black Mesa dan teleport teknolojisini ister..
Gelişen olaylar ve kazalarla istem dışı port zen e açılır.. yani devletin istemiceği ve göze alamayacağı birşeydir bu.
Bu yüzden Black Mesa yı yoketmek ister.Black Mesa yı yok etmeye çalışması olayları sonlandıramaz.. Combine lar dünyaya kadar gelir hatta yerleşir. Gman dolaylı olarak devlet Gordon Freeman deki potansiyeli City 17de de kullanmak ister..
diye devam ediyor.. eklemeler düzeltmeler yapabilirsiniz çokçok fazla içinde değilim..

2.Teorim,

Combine ların Gmani aracı olarak kullandığıdır.. gordon ı yönlendirerek black mesadaki kazayı yaptırıyo böylece dünyaya bir portları oluyor comibneların..

Samin Teorisine de bir eklenti yapayım HL2 bittiğinde Credits başlarken siyah ekranımızda Lamar geliyor..[signature][hline]Forum the bell tolls
"ARAMAYA INANMIYORUM"
Chris Metcalf
Sosyal ağlarda paylaş

HL1'de g-man scientist'lerle konuşuyo ve onlara bir şeyler yaptırıyo. bizim beyaz ceketliler "ama bunu yapmamıza imkan yok" tarzından bir şeyler söylemelerine rağmen g-man bunları zorluyo. g-man bi odada scientist'lerle konuşurken bunları anlıyoruz. yani xen'e portal'ı g-man açtırıyo. bu tabi ki kesin bi bilgi değil ama bana öyle gibi geliyor...

nihilanth xen'de arada bir bir şeyler diyor.. bunların arasında "he is not man, he waits for you" tarzından bir laf ediyor. tahminimce burda g-man'den bahsediyor.

bunlar ve g-man'in hem zamanı kontrol edebiliyor olması ve hl1'in sonunda gördüğümüz gibi herhangi bir eşya, araç kullanmadan teleport edebiliyor olması, konuşmasının normal bir insan gibi olmayışı vs. vs. g-man'in bir insan olmadığı, ve bu nedenle devletle alakası olmadığını gösterir (bence...)

g-man'in ne olduğu hakkında çok bir şey söylenemez.. belki xen'i kurtarmaya çalışan bişi, belki gelecekten gelen, hem xen, hem dünya gibi gelecek için önemli olan dünyaları kurtarmak için gordon'u seçmiş olan bişi... ama bişiler var o adamda.
Sosyal ağlarda paylaş

ahh ahh ben biliodum böle olacağını bu konu açıldığında biliyodum karıştırdınız kafamı benim fikirlerim şöle
g-man insan değil
g-man istilacılar için çalışmıyor
g-man dünyayla yetinmiyor daha büyük bir amaç için uğraşıyor
gordon sonunda herkesi kesecek
gordon sonunda g-man ide kesecek
gordon da insan değil
gordon aslında g-man
gordon nasıl dayanıyor o kadar baskıya
çünki o bis insan deil
çünki o bir melek!
ewtadkakdnnasdfma df dakşlkdasndasdasdnadkafojwprgjporg :D pardon sapıttım[signature][hline]HisarOyun.Com&FrpNet.Net
CeyhunAlyeşil
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...