Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

16 bpa 95

Liebe

Öne çıkan mesajlar

abi o kadar pis bir durumda kaldım ki, eşim arkamdan gelmeye çalışıyor eli ayağı karışmış feryat figan, biliyor çünkü bişey yapıcam diye, bir yandan elim ayağım titriyor sinirden kalbim yerine sığmıyor bir yandan sakinleşmeye çalışıyorum bir de aynen öyle dünya sikimde değil diye yaşayan bir barzoya denk gelme ihtimalim var çıkarsa ordan tabanca bıçak bir şey bok yoluna gitti niyazi olucam hakikaten. ben öyle bir adam değilim abi o barad-dur dediğiniz pendikin en pis insanları arasında büyüdüm ama hiç onlar gibi olmadım olmaya da çalışmadım. sevdiğin değer verdiğin insanların yanında bu ikilemde kalmak o kadar kötü bir şey ki hakikaten ulan bir daha çıkmiim sahile de başıma gelmesin tekrar desen yeridir o derece...
Sosyal ağlarda paylaş

medeni olmayın abi. medeni olmak büyük saflık bu ülkede.

o an durumu analiz edeceksin. ona göre riski az gördüğünde iki tane çakacaksın hiç olmadı, kaçacaksın kalabalığa karışacaksın. yanında arkadaşın fln varsa eleman tekse hele hiç affetme kızlarla birlikte döveceksin barzoyu.
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

liebe kusura bakma da tam bir küçük enişte olmuşsun. IŞIM IRKIDIN GILMISI BIN INI DIVIRDIM..

Bozuk saat bile iki kere doğruyu gösterirmiş, adam haklı bu sefer.

Dayak yiyecek bile olsanız dalacaksınız böyle durumlarda, en azından kaçıp gidip arkanızdan keh keh gülemezler, iş polislik olur, şikayetçi olursanız da elinizde adı adresi olur ibnenin evladının.

Liebe said:

dünya sikimde değil diye yaşayan bir barzoya denk gelme ihtimalim var çıkarsa ordan tabanca bıçak bir şey bok yoluna gitti niyazi olucam

Tipe göre şunu da analiz etmek lazım tabii, 1'e 3 dalıp yine de dövemeyip sokak ortasında bıçaklayan "delikanlı" dolu ülke artık, hele İstanbul varoşlarında.
Sosyal ağlarda paylaş

bozuk saat sensin hasta ruhlu herif.

nedenini de açıklayayım hatta.
sinir hastası ve şiddete meyilli ve sosyopat kişilik bozukluğuna sahip biri olmasan burada adamın doğru yaptığını anlardın. benim söylediğim şey espiriydi abi bir tavsiye ya da küçümseme değildi. ben de olsam aynı şeyi yapardım. aklı selim kim olsa da aynı şeyi yapardı. adamla niye kavga edesin, meseleyi niye polise taşıyasın. ne tarz bir boş adamsın da her ufak olayda böyle reaksyon göstermek istiyorsun. bu nasıl bir saçma ruh halidir abi. adamın zoruna gitmiş normal, burada konuyu paylaşıp rahatlamaya çalışıyor. IZINI YIZINI SIKICIKSIN POLISSS KANNNN IMGGGG OHHH bu nasıl bir kafa nasıl bir ruh hali abi? şişmansın ve herkes sana kötü mü davranıyor? yoksa aşırı sinirli bir baban mı vardı nedir yani?
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

ben de olsam aynı şeyi yapardım. aklı selim kim olsa da aynı şeyi yapardı.

Aferin o zaman, ne diyeyim.

Adam bisiklet sürerken üstüne DOLU BİRA ATIYOR. Ayağına gelmiş üstü kirlenmiş emoya bağlamış, sonra yok karısı koşmuş korkmuş da arabada küçük kızlar varmış da, e bu yine iyi senaryo olmuş. Karısının veya kendisinin kafasına da gelebilirdi, bisikletten düşüp kafalarını kaldırıma vurabilirlerdi.

Şimdi buradan böyle küfür edip kaçıp giderek ayrılmayı da başaran adamın bir dahakine yoldaki motosiklete taş atmayacağı, üstüne kırıp devirmeyeceği konusunda tatmin edici bir iddiada bulunabilir misin? Karısı ve çocuklarıyla bütün gününü karakolda/nezarette geçirse, sonra bir sene mahkeme mahkeme sürünse yapar mı peki bir daha?

Siz hakkınızı aramaya, olayı polise taşımaya üşendikçe bu adamlar düzelmek bir yana kötüye gidecekler. "Benim şikayetimle mi ülke düzelecek" falan diyecekseniz de bunun "bir oy mu değiştirecek seçimi kanka" demekten farkı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bak sen ne yapıyorsun biliyor musun? düşünce metodu olarak. ÖLEDEBİLİRDİN!!! KAFAN KOPABİLİRDİ!! KARIN VE ÇOCUKLARIN KANLAR FIŞKIRARAK CAN VEREBİLİRDİ!!! IYAAAAH yapıyorsun, rage açıyorsun. böylelikle de olaydaki bazı parametreleri görememiş oluyorsun, kendi haklılığını extrem sonuçlarla besleyip, şiddetli tepkini meşrulaştırıyorsun.

oysa ki.. incelersen yere çöp atanları arabadayken dirseklerinin camdan dışarı konumları gereği zaten %99 eğik düşey atış yapıyorlar. hemen hemen kimse havaya sallamıyor. ayrıca bu gibi olaylar bir insanın başına her gün gelmiyor zaten. onu o şekilde yere atacak nitelikteki ve eğitim düzeyindeki kişiyi de cezalandırmaya çalışman dahi hiç bir işe yaramaz. dava aç desen eyvallah. ama mesele sadece senin AMELİYATLI YERİME GELSEYDİ NOOLCAKTI LAN kafandan ibaret değil. böyle hep mutsuz ve öfkeli olursun hayatta ayrıca yapma yani böyle bence.
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

yasal yoldan elinden geleni yapıyor işte adam şikayetini falan yapmış

Adam Hyundai diyor arabalar Toyota moyota çıkıyor, sahte plaka mıdır çalıntı mıdır nedir belli değil. Ortada düzgün kamera görüntüsü falan da yoksa komple inkar bile edebilirler, hatta birilerinden akıl alıp o çirkef kadın "yoo kocam orada bile değildi küfür de etmedik bunlar bisikletle geldi bizi taciz etti kızlarım mağdur oldu" bile der yani. Olay yerine direk polisi çağırmak gibisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

böyle hep mutsuz ve öfkeli olursun hayatta ayrıca yapma yani böyle bence.

Şurası zaman zaman doğru aslında, ama hakkımın gasp edilmesine, hele ki üstüne yüzsüzce üste çıkılmasına zerre tahammülüm yok abi ne yapayım. Ben maddi manevi kimsenin en ufak bir hakkına girmezken bu kadar öküz bir şehirde yaşamak kolay olmuyor bazen. Hayvan gibi davranan adamı da anca hayvan eğitir gibi eğitirsin, ödül/ceza mekanizması ile.

Dana önce denildiği gibi buradan atıp tutmak da kolay tabii, biri bir gün silah çeker, bir daha yazamam, sen de kurtulursun :p
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi niye kurtulayim. Senin sayende uo oynadik yillarca biz, bastacisin yani. Ama dunyadaki butun okuzleri egitemezsin, izole olmak ile korkaklik ayni sey degil. %100 overpower edemedigin surece kahramanlik yapmak da mantikli degil. Superkahramanlarin super gucleri olmasi ya da super zengin ve super egitimli olmasinin da sebebi bu zaten. Overpower ediyorlar milleti. Yoksa gaffar okkan gibi oluyor sonun emniyet amiri bile olsan. Gerek yok yani. Hakli olmak yeterli degil hayatta cogu zaman dunya adil bir yer degil cunku. Ofkelenme bu kadar boyle seylere sakin olmaya calis.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...