Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu kadar dandik üretim olur mu? a.k.a. made in china

MartinLGore

Öne çıkan mesajlar

We assume that Sen A.B.D. lı bir elektronik oyuncak üreticisisin.A.B.D. de bu oyuncağı yapmaya kalksan oyuncak başına 3X para ödeyerek yapabiliyorsun ama aynı oyuncağı Çin de yaptırmaya kalkarsan 1X para ediyorsun.

Umarım yeterince açık olmuştur.[signature][hline]Msn ¦ Mail ¦ Icq
"Dün gece Habertürk'de bir programa çıktık, program uzadı da uzadı, böyle seks filmi gibi saat 2 ye kadar falan..." => Erman Toroğlu
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
çinde üretimde kullanılan hammadde en kalitesiz olanıdır
işçilik cok ucuz
hersey ucuz hali ile ürettikleri mal dünyanın heryerinde satıyor ve sorunlarda satış rakamları kadar cok oluyor

çinde üretilen bir adsl modem 8-10 $a maloluyor tr de satış fiyatı ise 100$+kdv gibi rakamlara cıkıyor
siz düşünün gerisini[signature][hline]regrubmah retsamdnarG
*
karakedi, 23 Ocak 2005 20:58 tarihinde demiş ki:
süfer fikir bu bütünleştirme olayı. ben not alayım ilk fırsatta yapayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bundan 1 ay kadar once sanırım, gazetede okumuştum.
Telekom'un yeni adsl ihalesinde 4-5 firma vardı. Alcatel en güçlüsü sayılırdı bunlar arasında, ki dünyada da bu konuda pazar payı yüzde 65 civarı olması lazım yanlış hatırlamıyosam.
İhaleye bir çin firmasıda girecek diye alcatel o kadar kasmışki fiyatları ama çinli üretici bayağı bir farkla kazandı ihaleyi..
Telekom, sonuçlar değerlendirilip öyle karar verilecek demiş. Yani adamlarda çinle çalışmak istemiyo demekki . Yoksa bayağı bir fiyat farkı vardı..[signature][hline]AAL'05
Troil, 26 Ocak 2005 01:37 tarihinde demiş ki:
10k postlu madalyalıya veriyorum !
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DynamicK, 26 Ocak 2005 23:00 tarihinde demiş ki:
çinde üretimde kullanılan hammadde en kalitesiz olanıdır
bunu nereden çıkardın ? desteksiz sallamadıysan bi kaynak bişiy göster veya anlat da aydınlanalım.

işçiliğin ucuz olmasını, üretimde kalitesiz malzeme kullanılmasını anlarım da "onların hammaddeleri dandik" nasıl bir yargıdır çözemedim.[signature][hline]kaçın! burizası var!
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
çin malları öyledir, hiç sevmem çinlileride çin mallarınıda.. almanlarıda öyle..[signature][hline]===> orc_lord <===
Buddy'nin resimlerine gider..di...
Buddy'nin resimlerine gider...
|playingarena|Pati Pet
*Kuş,tavşanlar ve balıklar için..*
orc_lord in melancholy (day 136)
Sosyal ağlarda paylaş

milyoncu baba-ne alırsan bir milyon magzalarından alınan çogu şey dandik yada sıfır kalite falan arkjadaş spatula aldı valla yıkarken kırdı çatladı spatula kaşık çatal falan almış yamuluyo neye batırsan gitti bir sürü 1 milyon çöpe ne oldu şimdi boşa para harcadı :)
adamlar en kalitesiz hammmadeyi kullanıyor nerden çıkardık dersen eee pahalı hammadeden ürettigini ucuza satacak hali yok ya sadece iş gücü ile fiyat yüzde 80 düşermi be kardeşim kaliteli bi çin malı söleyin yetter admalar taklit edip malları kalştesizini ucuza piyasaya sürüyor[signature][hline]:))) !!!
........................
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada ufak bilgi: uzakdoğuda üretim çok ucuz olduğundan(işgücü acaip ucuz, adamlar sent hesabıyla çalışıyor resmen) ister kaliteli ister kalitesiz bir çok mal uzakdoğuda üretilir. spor ayakkablarınıza veya teknolojik herhangi bir alete bakın isterseniz.
bu arada ben lasere 5 milyon vermezdim şahsen, 5 milyona ne beklersin diyenler için. Laser yani, çok matah kullanışlı bir alet değil ki[signature][hline]Boğaz'ın Ortasında Rakı-Balık Aşksız Gitmiyor
A fall into the ditch makes you wiser.
beleş D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın. tık, indir
Member of AAL'05
Sosyal ağlarda paylaş

Çin'de iş gücü ucuzdur ve toplu üretim vardır bu nedenle üretim için cenettir. Bu cenetten çok dandik ürünlerde çok kaliteli ürünlerde çıkabilir. Örnek vermek gerekirse: Kırılan spatula, yamulan çatalda Çin malıdır, Nike, Adidas gibi markaların bir çok ürünüde Çin malıdır. Ama Nike ve Adidas da sorun görmezssiniz çünkü adamlar üretimi kullanılan malzemeyi herşeyi denetler. Buda maliyeti arttırır. Ama basit ürünler üretilirken dandik malzeme ve özensizlik vardır bu maliyeti düşürür. Yani kısadan hisse:

Ne kadar ekmek o kadar köfte.[signature][hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Xanthe, 26 Ocak 2005 22:28 tarihinde demiş ki:
aynen ole Koç'un bir sözü vardır''Ben ucuz mal alıcak kadar zengin değilim!''diye oalyı özetliyor...

bu koçun değilde yahudilerin diye bilirim ben... yanlışta bilebilirim tabii :D

ama güzel laftır. severim.[signature][hline] MSN : [email protected]
--
SWG : Heyd Spinner (Tatilde)
CoH: Kartal AR/Energy Blaster LvL 26

Sosyal ağlarda paylaş

gazoz kapağı versen 5 yıl yedi 24 köpek gibi çalışıyo adamlar...
sonuçta inanılmaz bi üretim çıkıyo... bir zamantar sıkıştırılmış samandan biz anadol yapardık herifler sıkıştırılmış samanden önce araba yapıyolar sonra arta kalan saman çöplerinden yüzlerce ürün yapıyo insafsızlar[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

bu çin'in her yerde olmasının sonu da pek iyi deil ama. sonuçta (bence) reverse engineering hiç etik deil.[signature][hline]*reading screen* "To Start Press Any Key". Where's the ANY key? I see Esk [ESC], Catarl [CTRL], and Pig-Up [PGUP]. There doesn't seem to be any ANY key. Woo! All this computer hacking is making me thirsty. I think I'll order a TAB. *presses TAB key*
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...