Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu kadar dandik üretim olur mu? a.k.a. made in china

MartinLGore

Öne çıkan mesajlar

Ya kardeşim bu kadar da olmaz, bu kadar olmaz..

Olayı anlatıyım anlıcaksınız..

Geçen bir arkadaşıma gittiğimde şu laserlerden birinin yardımı ile kedisi ile oynuyodu. Duvara tutuyodu, duvara koşuyodu kedi. Oldukça hoş sahneler ortaya çıkıyodu bayağı gülmüştük..

Bende dedimki şu micha efendiyide oynatabilir miyim acaba böyle.. Bugün gittim bi elektrikçiye bir laser aldım. 5 milyon (az parada değil) verdim. Aptallık şu ki denemeden eve geldim. İçini açtım pilleri taktım, yanıp yanıp sönen çok cılız, karanlıkta bile 10 cm den öteye laser ışığı vermeyen bi aletle karşılaştım. Hemen kutusuna bile koymadan cebime attım, doğru elektrikçinin yolunu tuttum..

Herif yeni pil taktı. Işık parlamıştı fakat yanıp yanıp sönme, temassızlık olayı halen vardı. Yeni bir lser kutusu çıkardı, pilleri ona taktı, denedik ve herşey uygundu.

Neyse efendim eve geldim. Micha efendi bir oradan bir oraya koşuyo.. 5 dk geçmediki cılızlaşmaya başladı. Ve ilk aldığım laserin durumuna düştü.

Tekrar elektrikçiye gittim. Adam çok şaşırdı, özür diledi, daha kaliteli bir pil çıkardı ve taktı verdi.

Sonra yine eve geldim. 10 dk geçmedi pili sömürdü. Attım bi köşeye..

Şimdi üstüne dikkat ettimde ne tahmin edersiniz?

Made In Chine

Türkçe Tercümesi : Made In Dandikanya[signature][hline]AAL'05
Troil, 26 Ocak 2005 01:37 tarihinde demiş ki:
10k postlu madalyalıya veriyorum !
Sosyal ağlarda paylaş

çinliler herbişiyi üretiyor, çok ucuz mal haliyle sürünen kaliteye sahip oluyor.bence bu tamamen adamların herbişiyi üretmesinden kaynaklanıyor böylece karşılaştığımız dandik ürünler yüzdeye vurulunca çin malı çoğunlukta oluyor.[signature][hline]kaçın! burizası var!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
eraygnr, 26 Ocak 2005 22:30 tarihinde demiş ki:
orası öylede adamlarda kafa var dandik mal üretip satabiliyorsa demekki adamlar birseyleri biliyor demektir

ya ben de iktisat okuyorum boş yere. adam smith duysa gözleri dolardı. mantığa bak :)[signature][hline]fordfocus driver..[/i]
kalhiae

[Bu mesaj fordcus tarafından 26 Ocak 2005 22:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi Çin malı neden dandik ?

Çin malı dandik çünkü ucuz.

Çin malı neden ucuz ?

Çünkü rakiplerini yok etmek için malı ucuza satıyorlar.

Peki bu ucuz malları nasıl geliştiriyorlar ?

Reverse Engineering - Special Thanx to Deli_Haci - yani rakibin malını alıyor inceliyor ve aynısını daha ucuza yapıyor.

Kısacası bunlar taktik yani Çinliler istese süper sağlam mal da yapar malların sakat olmasının bir avantajı da yedek parça talebinin çok olması oluyor.[signature][hline]Msn ¦ Mail ¦ Icq
"Dün gece Habertürk'de bir programa çıktık, program uzadı da uzadı, böyle seks filmi gibi saat 2 ye kadar falan..." => Erman Toroğlu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fordcus, 26 Ocak 2005 22:30 tarihinde demiş ki:
said:
Xanthe, 26 Ocak 2005 22:28 tarihinde demiş ki:
Koç'un bir sözü vardır''Ben ucuz mal alıcak kadar zengin değilim!'

Oha! Kesin başkasından araklamadır laf ama gerçekten süper bir cümle.

İngiliz ata sözü olması lazım.[signature][hline]Msn ¦ Mail ¦ Icq
"Dün gece Habertürk'de bir programa çıktık, program uzadı da uzadı, böyle seks filmi gibi saat 2 ye kadar falan..." => Erman Toroğlu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fordcus, 26 Ocak 2005 22:30 tarihinde demiş ki:
said:
Xanthe, 26 Ocak 2005 22:28 tarihinde demiş ki:
Koç'un bir sözü vardır''Ben ucuz mal alıcak kadar zengin değilim!'

Oha! Kesin başkasından araklamadır laf ama gerçekten süper bir cümle.

ingiliz atasözü bu zaten.[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Bir Türk'ü öldürebilirsiniz ama bir Türk'ü asla yenemezsiniz !
Strenght , Pride, Discipline
HOI2 AI yi George Bush yazmış.
Sosyal ağlarda paylaş

O senin laser dediğin yarı iletken üzerine ufak çapta uyarımlı radyasyon yayıyor. - 1 Dönem boyu gördüğüm Solid State Electronics - dersinden aklımda kalan nadir şeylerden.

Neyse sonuç olarak Laser ın ucuuzundan KAÇ ?

Merak ediyorum Maltepe Pazarının ismi ne zaman Maltepe China Town olacak ?[signature][hline]Msn ¦ Mail ¦ Icq

[Bu mesaj screamer tarafından 26 Ocak 2005 22:48 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj screamer tarafından 26 Ocak 2005 22:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BOccOB, 26 Ocak 2005 22:48 tarihinde demiş ki:
Ya kullandığınız milyonlarca şey çin malı neden taka taka bi laser pointer a taktınız ki?

etrafta herşey 1 milyon dükkanları açılıyor, çin malı yüzlerce çeşit mal.

amerikada satılan pek çok amerikan markası bile made in china etiketi taşıyor...

anlayacağınız çin heryerde...

Çünkü o markalar iş gücünün ucuz olduğu yer yani Çin de ürettirip A.B.D. de sattırıyor.[signature][hline]Msn ¦ Mail ¦ Icq
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...