Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes of the Storm [/join paticik]

DoruK

Öne çıkan mesajlar

valla bw malf metayı herşeye tercih ederim ya, auriel de baya hoşuma gitti 30 win sonra alabilince.

gelecek sezon(haftaya) hero lige tek başımıza girebilmeye ne diyorsunuz?

hep yüksek ranklerdeki insanlara söylenen, sıkıysa tek başına gir de silver rank'ten yüksel muhabbetleri tam olarak yerini bulacak gibi.

çoooooook leş bir hero lig sezonu bekliyor bizi.
Sosyal ağlarda paylaş

önceki meta daha iyiydi. rehgarı banlıyorduk, geriye min 3 viable seçim kalıyordu. :(

mantıken solo queue her daim ayrı olmalıydı. ama onu yapmak yemiyordu çünkü oyuncu havuzunu bölüyorsun. oyuncu sayısı katlanınca yaptılar.

en tepedekiler dışında çok etkilenen olmaz. devamlı pocket healerlarla gezen streamerlar mesela. aksine en adaletli sezon bekliyor bizi. ben en son grupla HL attığımda rank 30 falandım eski sistemle, gold falan oluyor sanırım bu sistemde. öyle sandığın gibi değil yani çoğunluk solocu.

ayrıca şimdi TL çok güzel olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

sezon bitiyor diye ödüller için rated oynamaya başladım. şunu bana biri açıklasın. atladığım bir şey var ama ne. max diamond 3 çıkıyoruz placementtan. 5 win 5 loss d3 çıktım. diamond 1'in tepesindeydim geçen sezon bıraktığımda. promotionı geçememiştim. şimdi d3 ve personal adjustment vermiyor. nasıl aynı mmr olabilir veya mmr nasıl değişmiş olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

başlattığı yer maks o zaten. ama adjustment point vermesi lazımdı. vermiyor. bir şekilde demote olmuşum ama nasıl anlamadım. % olarak dağılımın değişmesi mantıklı geliyor aslında ama iki division fark çıkmaz oradan.

geçen sezon x maç negative adjustment almıştım placement sonrası. ama benim hatamdı çünkü paso kaybedip mmr'ı mahvetmiştim.

herkeste benzer bir düşüş var sanırım. uncertainty demişler de ondan değil sistem benim hakkımda certain eheh. çözemedim, anlam veremedim.

bence çaktırmadan mmr decay yapıyorlar. başka bir açıklama bulamadım bakıyorum netten bir yandan.
Sosyal ağlarda paylaş

işte bu oyunun en bok yanı zaten ranked sistemin saçmalığı.
preseason da rank 1 bitirp ilk sezonda d3 vermişti. 8-2 ye.
d1'e yükselmiştim ama yeterince oynayamadığım için kaldı öyle mastera çıkamadım.

yeni sezonda ya 6-4 ya da 7-3 emin olamıyorum ve bana gold5 verdi :D
saç baş yola yola plat 3e yükseltim ama şu an gold2'ye düştüm.

çoğu zaman oyundan bu yüzden soğumama rağmen başka oynadığım oyun olmadığından ısrarla devam ediyorum vakit buldukça.
bakalım yeni sezonda ne olacak.

ha bir de bu yendiğim yenildiğim maçtan çok galiba oyun içerisindeki ölme-öldürme-asist-exp gibi şeyleri daha çok hesaba katarak bir rank belirliyormuş.
hani sistemin bu şekilde olduğunu herkes bilmiyor, bilse herkes safe oynayacak o zaman da sıkıntı çıkabilir.
en azından bunlara dikkat ederek 10 maç yapın siz, çok ölmemeye bakın bari.
gerisi artık sikibok rank sisteminin kendisine kalmış.

fakat artık şundan eminim. oyunun her bokunu biliyorum, her dönemini biliyorum ve hasbelkader silver-gold-plat'a düşerseniz unutun mastermış grandmastermış :p
Sosyal ağlarda paylaş

arcane benzer şekilde preseasonda ben rank 1 olduğunda bir süre oynamamıştım. bir kaç ay sonra oyuna girdiğimde beni rank 9 göstermişti. nasıl oldu bilmiyorum benden başka giren de yok yani.
sonra inat edip tekrar rank1 olmuştum.

yeni sezon ranklarındaysa atıyorum d3 verdi sana d2 olana kadar promoston puanı vermiyor. d2ye çıkıp d3e düştüysen en son d2de ulaştığın yere kadar da promosyon vermiyor. yani d2den d1e çıkcan anca o zaman veriyo.
fakat oyundaki sen bazlı olmayan malubiyetlerin acısını en çok sen çekiyorsun ve bu acayip koyuyor adama.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun içi öğeleri hesaba katıyor olmasının imkanı yok. çok ağır spekülasyon oldu o. zaten öyle olsa daha da işimin rast gitmesi lazım kapı gibi oynadım çünkü placementta, bireysel olarak iyiydim.

soft reset ve winrate ile ne kadar bağlantılı oynadıkça ortaya çıkar. zaten bir hafta daha varmış.

warhead junction'a da kafam girsin. rated'da hiç hiç çekilmiyor. draftta kazandın kazandın. (td)
Sosyal ağlarda paylaş

MMR decay aslında benim istediğim bir feature ama yok diyorlar. Koymayı düşündüklerini de sanmıyorum. Çaktırmadan koymuş olabilirler mi diye arada bir kıllanıyorum işte.

Neyse güzelliklere dönelim. Bakery >

https://clips.twitch.tv/tnbakery/BloodySwanSriHead

Season 3
http://us.battle.net/heroes/en/blog/20391074/ranked-season-3-updates-and-rewards-12-6-2016

said:
we’re going to reduce the population size of Diamond by half

Oduller aynı. Mount dandik.
Sosyal ağlarda paylaş

Alfasındayken 2 hafta ancak katlanabilmiştim. O da Raynor'un Kerrigan'ın hatrınaydı resmen.

Blizzard 2 yıl gibi kısa bir sürede oyunu çoook güzel bir hale getirdi.

Nexus Challenge vardı bitmediyse hala 5 heroyu ve stimpacki beleşe veriyo blizz. 17 Ocak'a kadar da %25 exp var. Geçtiğimiz 1 ay boyunca her gün ilk questin "Play 8 games" ya da "Win 3 games" olacak şekildeydi. Ama değişti sanırım.

Oyun güzel. Tekrar oyuncu kazanabilmek için çok fazla promotion düzenliyor blizz. Oynanır yani.
Sosyal ağlarda paylaş

ben davet etmedikleri icin anca closed betanin sonunda baslamistim o da parasini basip. akabininde dalga gecercesine invite gelmisti.beta sureci en pozitif tabirle vasatti. bence oyunun momentumunu mahvetti.

sonrasinda prolara, casterlara 2016'da canlandiriyoruz hem development pace hem de competitive scene olarak diye soz vermislerdi. ben buna inanmamistim. hem default olarak kuskucu oldugumdan hem de blizzard'a guvenmedigimden. ancak bu sozu tuttular. harika bir yil gecirdi oyun her acidan. tek sikinti overwatch ile blizzard biraz heroes'un ayagina sikmis oldu. ikisinin fundamentali farkli oldugundan uzun vadede o cekisme azalir diye dusunuyordum. simdilik o yonde gidiyor.

su an oyunun halinden ve blizzort'un vizyonundan mutlu ve daha da onemlisi gelecegi acisindan umitliyim. forumda blizz hakkinda daha pozitif bir cumle kurdugumu da goremezsiniz warcraft 3'den, vanilla wow'dan beri.

su an benim icin en buyuk eksik clan gibi sosyal muhabbetler. onu yapmalari bnet'e de baktigi icin uzun surecek ancak su an onaylanmis durumda. 2017'de oyuna gelecek en iyi feature o olur. unranked draft'dan sonra oyuna gelen en iyi feature olur ayni zamanda.

bu hafta gelecek HL'in solo, 4 player disindaki partylerin de TL olmasi son zamanlardaki en buyuk degisiklik. olmasi kacinilmaz bir degisiklikti. faydasi saymakla bitmez. haunted mines rework oyunun ilk map revampi olacak. o da biraz heyecanlandiriyor.

ace'in yazdigi nexus challenge muhabbetini kacirmayin. uzun suredir verdikleri en buyuk boost. altini cizdim o kadar onemli ozellikle yeni baslayacaklar veya onceden az oynamislar icin. resmen cash karsiligi var o boostun.

TL;DR: oyuna baslamak icin veya donmek icin bu hafta en iyi zaman. tercihen nexus challenge bitmeden. yama gelince bitiyordur herhalde. bugun yarin son gunleri olabilir EU icin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...