Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bana göre her şey "Oynatalım Uğurcum" ile başladı...

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

2007'de bıraktım ben de Türkiye Ligini izlemeyi falan.

Gerginliği falan filan hiç takip etmezdim zaten ama harcanan o kadar paraya, bir türlü oluşamayan altyapı sistemine, seyir zevkinin yerlerde olmasına daha fazla dayanamadım, bi de Liverpool 8 atınca...

Maç içi gerginlik şuanki taraftarları gözönüne alınca bence normal, derbide rakibe en ters hareketi yapan taraftarın paşası oluyor. Maç dışını takip edip etmemek bizim elimizde (oynanan futbola olan etkisini bilerek) ama arkadaş dünya yıldızı diye getirdiklerin yılda 3 maç anca kazandırsın, "dört büyük vs diğerleri" maçlarında "nasıl etsek de gol yemesek" diye oynansın, Avrupa'da durum ortada falan.

Bu futbolu artık görsel zevk için izleyen çok fazla insan kaldığını düşünmüyorum, geriye kalanların da büyük kısmını o şikayet ettiğimiz tayfa oluşturuyor haliyle. Takımı 10'da yese, küme de düşse, iflas da etse, şike de yapsa, siyasete de bulaşsa, para da aklasa: "biz onun için ölürüz gardaş, bak kes bu damarı..."

Fanatiklik bizim genlerde var.
Sosyal ağlarda paylaş

muhtemelen aynı zamanlarda bırakmışız seninle ligi izlemeyi.

ülkede allah bilir ne cevherler var ama o kadar boktan bir ülkeyiz ki farkına varılmadan gidiyor belki de. yabancı ülkelerde yaşayan türk asıllı insanlar bunun en güzel kanıtı işte. altyapı yoksa her şey leş.

ayrıca taraftar, taraftar değil. çirkefliğin insan etine bürünmüş hâli hepsi. arsene wenger mesela türkiyede büyük kulüplerden birinde olsa 1 sene anca durabilirdi herhalde. taraftar o kadar iğrenç ki 1 sene başarısız olunsun anında YÖNETİM İSTİFA diyip yollatırırdı. son 10 yılda galatasarayın 12, beşiktaş 13. hocası falan şu an. bu ne abi taşak mı geçiyorsunuz. nasıl dikiş tutturabilir bir insan, bir takım bu şekilde ya.. bi susun da adamlar 1-2 yıl en azından adapte olsun bi iş yapacak sistemi oturtsun. ama yok YÖÖÖNEEEETİİİİM İSSSSSTİİİİİİİĞĞĞĞĞFAAA.

bu da kulüpleri altyapı geliştirmeye falan değil her yıl saçma sapan transfer yapmaya itiyor işte. sonra her gelen teknik direktör ayrı bir şey istiyor. sonra yeni kurulan takım başarısız oluyor tekrar. loopa girmiş her şey.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
guernica said:

merdiven diye ağladığı maç nonda'nın maçıydı ya, 1-0 olan.

O maç 2004-2005 sezonundaki Necati'nin golüyle kazandığımız maçtı. Aziz Yıldırım'ın Ali Sami Yen'de izlediği son maçtır hatta. Maç sonu sinirden merdivende oturanlara sarmıştı ve şaka maka federasyon seyircisiz oynama cezası vermişti. Yemin ederim şaka gibi bir ülke burası.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...