Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Okullara yardım-3944

Suark

Öne çıkan mesajlar

Turkcell yenı bı kampanyaya başlamış duymayan varsa yazayım dedım.okul yazıp 3944 e gonderınce 24 kontor gıdıyor ve bu yardıma muthac okullara verılıryor.[signature][hline]Chemical, 25 Ocak 2005 14:39 tarihinde demiş ki:
en süperi şeydir
uçan balona uzuuun bi patlayıcı fitili bağlıyorsun taşıyacağı kadar (kapsülü da olucak) yakıyosun bırakıyosun uçuyo
en tepede kapsülü patlıyo süper oluyo
ayrıca karanlık ama kalabalık bi yerde olursan ufo sanıyor herkez
Sosyal ağlarda paylaş

peki acaba bu paralarin tamami gercekten orayami gidiyo cok merak ediyorum. en iyisi gercekten muhtac olan bir okula gidip kendin yardm yapmanizdir. mesela ben okumadigim kitaplari giysilerimi kalem defter silgi falan hepsini dogudaki bi okula gonderdim. hatta anne ve babam kutuphane acti.

VE COK ACIDIR Ki

TURKIYEDE 145 KUTUPHANE
1500 KIRAHATHANE
35000 MEYHANE VAR
[rakamlar bunlara yakin tam hatirlamiyorum ama kutuphane sayisi 145]

....[signature][hline]Don`t mess with the best
Until you past the test
When you past the test
Then come and wrest with the best
Sosyal ağlarda paylaş

turkcell gıbı bı devın paraları iç edeceğini sanmıyorum.[signature][hline]Chemical, 25 Ocak 2005 14:39 tarihinde demiş ki:
en süperi şeydir
uçan balona uzuuun bi patlayıcı fitili bağlıyorsun taşıyacağı kadar (kapsülü da olucak) yakıyosun bırakıyosun uçuyo
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell'in bildiğim kadarıyla bisürü borcu var, neresi dev =) Gerçi 12 milyon kullanıcısı var da uydu muydu işleri sağlığa zarar :P

Ya bu 3-5 mesajla olacak şey değil. Tabi, buna da yardım etmek gerekli ama önce halk bilinçlenmeli. O kıraathane ve meyhanenin yanına sokak sayısı kadar camiyi de ekleyebilirsin.[signature][hline]UO - Penthesilea, Archer Mage of Metalon
SWG - Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Bounty Hunter Association
WoW - Penthesilea, Night Elf Hunter of Anatolian Sunrise
Xaer_Aloneheart, 18 Ocak 2005 22:33 tarihinde demiş ki:
adam okulda yemek yerken Dela'ya nefretle bakıyo. madalyası var diye.. böyle bi adam işte..
Sosyal ağlarda paylaş

Din düşmanı ilan edilmeden şu açıklamayı yapayım.
Camiler toplum için gerçekten gerekli mekanlardır.
Üzerinde durduğum nokta, adım başı olmaları, çocukların okul bulamazken mahallelerin para toplayıp okul değil 2. 3. camileri yapması.[signature][hline]UO - Penthesilea, Archer Mage of Metalon
SWG - Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Bounty Hunter Association
WoW - Penthesilea, Night Elf Hunter of Anatolian Sunrise
Xaer_Aloneheart, 18 Ocak 2005 22:33 tarihinde demiş ki:
adam okulda yemek yerken Dela'ya nefretle bakıyo. madalyası var diye.. böyle bi adam işte..
Sosyal ağlarda paylaş

bi cami maliyeti 500 milyardan assagi degil.zaten o camiyede koyde 100 kisi olsa 20 si yetiskin erkek olsa o kadar yani , 500 milyar heba oluyor. ama okul yapilsa. hem okulda genel kultur din ve hayatta sana yardimci olacak bir suru sey ogreniyorsun. hem ogretmenler is bulmus olur. hem toplumun kultur seviyesi artar. bu baska nasi olur. sabanci koc gibi buyuk holdingler para basicak 3 5 okul yapicak en guzelide. kasmiyolar bile...[signature][hline]Don`t mess with the best
Until you past the test
When you past the test
Sosyal ağlarda paylaş

caminin de yapılması lazım. bu arada camilere sadece yetişkin erkekler gitmiyor :) ama tabi ki 100 kişilik bir köye 2-3 cami yapılmamalı. destek verilmesi gereken bir şey fakat direk olarak elden yapılabilirse daha yararlı olur diye düşünüyorum.

(edit: üstteki mesaj alıntı yapılmaz)

[Bu mesaj Sailor tarafından 26 Ocak 2005 13:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yok yetiskin derken 18 ve ustu demek istedim :) yani digerlerinide saliolar tarlaya calissin diye. ama yanlis anlasilmasin anlatmaya calistigim 100 kisilik koyde kocaman caminin gereksizligi. yaparsin orta yere bi tane. 5 6 koy yararlanir. al sana 600 700 adam di mi ? hem cepte kar edersin hemde farkli koylerden insanlar tanisir kaynasir daha buyuk yerlesim birimleri ortaya cikar ve gelisme boyle saglanir, tabi bide okulla :)[signature][hline]Don`t mess with the best
Until you past the test
When you past the test
Sosyal ağlarda paylaş

yahu insanlar camiye gitmek için komşu köye mi gitsin :) her yerleşim birmine yeterli olacak büyüklükte/sayıda okul&cami yapılsın.yani ne ufacık bir yerde 3-4 cami olması mantıklıysa ne de 2-3 okul olması mantıklı. her şeyi gerektiği kadar olsun. ileride o yerleim birimi büyürse yeni bir tane daha yaptırırsın olur biter.[signature][hline]oasisoyun.net | Mancınık'ı Yükle | Oasis Forum
Mail/MSN: [email protected] , ICQ:6254196
Sosyal ağlarda paylaş

baska koye gitmicek . eskiden kasabalar nasil olustuysa[ticaret sonucu insanlarin pazarlar kurmasi ve pazar kurulan yerde gelisim sonucu evler ve kasabalasma] buda orta yere bi cami ona yakin okul falan derken yerlesim alanlari buyuyecek. turkiyenin dogal limanlarindan olan sinop etrafindaki sehirlerin geri kalmisligi yuzunden gelisemedi. buda ekonomiye buyuk vurgundur mesela[signature][hline]Don`t mess with the best
Until you past the test
When you past the test
Sosyal ağlarda paylaş

Okul var da ogretmen yok.Benım eski matematik hocam [pek idealisttir]Bir koye gitti.2 yıldır orda balıkesirin bir koyu.Adam orda hem matematık hocası hem beden hocası hem ıngılızce hocası.
Öğretmen lazım once.,
Camilere gelince;Bence cok duzensız yapılıyorlar.Bazen bazı yerlerde 5-6 camı dıpdıbeyken bazı yerlerde 1 tane oluyor.Gerçi onlarda bayramlar harıcı pek dolmuyor.[signature][hline]Chemical, 25 Ocak 2005 14:39 tarihinde demiş ki:
en süperi şeydir
Sosyal ağlarda paylaş

evet dogru soyluyosun. bu arada ogretmen gercekten o kadar cokki. ama hic birini ise almiyorlar. devlet kendide para odemek istemiy0 alakasiz bir yerdeki okul icin. yani onlar bizden daha duyarsiz. koskoca devletin tsunami ye gonderdigi yardim 1 milyon dolar :) dunyada 80kusuruncu siradaymisiz :)[signature][hline]Don`t mess with the best
Until you past the test
When you past the test
Sosyal ağlarda paylaş

Ya iyide tsunamiye uber bı yardım yapsaydık "ayranı yok ıcmeye" durumu olcaktı.Benım şaşırdıgım konu buyuk zengınlerın koc tur sabancıdır hede hodo dur bunların yardımlarının az olması.[signature][hline]Chemical, 25 Ocak 2005 14:39 tarihinde demiş ki:
en süperi şeydir
Sosyal ağlarda paylaş

eh artik. zaten sabancinin pek iyi yoldan zengin olmadigi tartisilioda :) ben sabanci dan hosting aliodum uo serveri sahip oldugum zamanlar. guvenlik bana inanmayip kendi bile bilmedigi bi soru sormustu
host ne diye sormustu bende solediydim he olemi falan yapmisti adam. terorist saldirisi desem hosta inanicakti. gerci en sonunda hostu aldim ama kolpa cikti sbanci biraktim :P[signature][hline]Don`t mess with the best
Until you past the test
When you past the test
Sosyal ağlarda paylaş

namussuz olan koç :).[signature][hline]Chemical, 25 Ocak 2005 14:39 tarihinde demiş ki:
en süperi şeydir
Sosyal ağlarda paylaş

zaten bi dolu meslek edinmeye hazırlanan öğrenci ve öğrenci adayı var memlekette, devlet niye daha fazlası için kassın ki? yanlış anlamayın, bahsettiğim şey "okul yapılmasın" filan değildir; sadece devletin neden okul yapmakla uğraşmayacağını açıklama ihtiyacı duydum.

az iş olanağı - çok işçi yani.[signature][hline]- sauron is back frodo.
- FUCK!

[Bu mesaj Saeros tarafından 26 Ocak 2005 14:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...