Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Therian Saga - Browser-Based

Xaero

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
Şöyle, şimdi her terrain'de birtakım ürünlerin farm yüzdeleri var. o yüzden her land farklı. ana mesleğinin ürünlerini iyi veren bir yere yerleşmen daha mantıklı gibi gelmişti bana. hawkoria kendi sitelerinin guide'ında var yüzdeler.

silverlight ve mobil hedesinden oynamıyorum ama. ben bilmem beyim de bilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Apis said:

Evi nereye kurmalı?

Yani madencilikle uğraşıyorum

şahinistanda üç kardeş dağlarına (demir)
lanfarda kılıçkaya dağlarına kurabilirsin (demir + odeimel)

demir ve çelik en çok ihtiyacın olan hammaddeler olacak. çelik chainmail zırhlar 60' a kadar skill veriyor, plateleri tam bilmiyorum ama büyük ihtimalle capler.

pasifleri çalıştırman için bir çadır, bir maden ocağı kurman yeterli evine. böylece üç kardeşde 4 t1 pasif (otorite 13 iken), kılıçkayada 4 t1 pasif + 3 t2 pasif (otorite 33 iken) çalıştırabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

ev olayı nasıl ıslıyor

kayda değer 5 yapı var şuanlık bilmen gereken.

çadır - pasif hammadde toplayan eleman çalıştırmak için gerekli konforu sağlayan yapı. ayrıca çadırda uyuyabiliyorsun.

skill yapıları (maden, taş ocağı gibi) - evinde hammadde çıkarmanı sağlayan yapılar. burada kullandığın düzeneğin kalitesi çıkan hammaddenin varlığına direk etki ediyor. örneğin taş madenine iyi bir ray düzeneği koyarsan kılıçkayadaki lanferite taşı varlığı %40' ın üzerine çıkıyor. ben 33 lük taş üretimi veren ray koydum kılıçkayadaki evime. yanlış hatırlamıyorsam %60' a çıktı.

bu iki yapının yapımı çok kolay ve sadece bunlarla tüm pasif işçilerini (t1 ve t2) evinde çalıştırabilir, istersen yerinden kımıldamadan sende hammadde kasabilirsin.

açık hava atölyesi (1 makine slotu) - evinde craft yapmanı sağlayan yapı. koyduğun makine' ye göre istediğin skillin atölyesi oluyor. hammedelerini işlemek istiyorsan bunu kurabilirsin buda açık hava yapılarından biri olduğu için fazla bir şey istemiyor. bu yapıdada koyduğun makinenin kalitesi atölyede aldığın skilli etkiliyor. 37 demircilik veren bir makineyla yaparsan 3.7 demircilik alıyorsun. tabi skill %20 lik kısma fln düşerse 7.4 vs' de olabilir. hesabı anlamışsındır.

atölye (2 makine slotu) - açık hava atölyesinin 2 slotlusu. burada 2. slota değirmen konuluyor. değirmen de kalitesine göre mekanik güç, kaynatma gücü gibi dirençleri kırmana yarıyor.

taverna - lanfardaki evlere kuruyorsun. t2 ve t3 companionları recruit etmene yarıyor. t3 varlığı yani recruit etme hızı alana göre değişiyor. aşağıdaki tabloda hangi alanda yüzde kaç varlıkla t3 recruit edebileceğini görebilirsin.

%2 varlıkla bir companion almak 120 gold + 10 gün sürerken
%10 varlıkla bir companion almak 24 gold + 2 gün sürüyor

t3 lerin max skill capi random ve 42-48 aralığında çıkıyor. buda demek oluyorki t3 demirci (fire leader) recruit ettiğinde max demircilik skilli 42 olarak çıkarsa tekrar recruit etmek zorunda kalabilirsin çünkü skiller 50 civarına geldiğinde 0.1' in bile önemi olacak. (çokta olmayacak aslında ben dert ettim siz etmeyin :), ilerde merhem basılabiliyor bu max skilleri caplemek için fakat oyunda merhem yapabilen yok henüz)

lanfara geçtiysen ilk yapman gereken malik limanının yanına (gök gürültüsü ormanına) bir ev atmak. burası 15' lik orman olduğu için ve şahinistanda satılan göknar duvar, çatı, kirişlerin 15' ten fazla orman direnci olduğu için direk tavernayı kurabiliyorsun. ayrıca şehre yakın olduğu için t3' ü başka yerden alacaksan bile ilk önce buraya bir taverna kurup liderliğini arttır ve taverna savaşçılarını recruit et. böylece lanfarda pve ve görev kovalamak için hazır olursun.

gök gürültüsü ormanı dışındaki yerlere taverna kurmak biraz uğraş istiyor. gerçi vendorda satılan göknar ve ketenlerin yanına diğer tür odun/taş/kumaş senteziyle bir şekilde tutturulur ama yinede en az 5-7 gününü alır. (bu yüzden 1 oduncu/taşçı alt karakter açmanı mutlaka tavsiye ederim). 20 duvar, 20 kiriş, 5 temel, 5 çatı demek 1000' den fazla işlenmiş hammadde demek. ileride rönesans, den gibi meta bölgelere kurulmak istediğinde bunlarla uğraşacak alt karakterin olmazsa main karakter haftalarca iptal olacak demektir. o yüzden şimdiden başlamanı tavsiye ederim :). kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

sıfır pazarlama, yanlış çeviriler, browserların silverlight desteğini kaldırması (ie dışında) ve oyun başında etkili - oyunu gerçekten tanıtıcı bir tutorial olmayışı yüzünden browser oyun tarihindeki en underrated oyun olarak tarihe geçecek diye düşünüyordum ki oyunun yeni versiyonunda tüm bunları düzelteceklerini söylediler. o yüzden oyunun geleceğinden umutluyum. oyun sararsa 5 tane alt karakteride açarsın zamanla emin ol :)

bir çok bölgeye ev kurmanın hiç bir handikapı yok. her bölgeye ev kurabilirsin ki ilerde (belki 1-2 yıl sonra) tek karakter tüm yetenek alanlarına yönelmeye başlayınca böyle olacak zaten. meslek olarak ne seçtin? ona göre öneri yapayım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...