Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tübitak mı boğaziçi mi

maroon5

Öne çıkan mesajlar

asistanlık/argör kadrosuna da elektronikten girmek zordur diye tahmin ediyorum keza elektroniklerin verdikleri derslerin çoğu kendine müslüman dersler. fizik tam tersi her sene 4-5 asistan kadrosu açılıyo sdf fizikte zaten asistan argör fark etmiyo hepsi laba derse giriyor. türkiyede iki kadro arasındaki fark yer yer kaybolabiliyor yani.

bu durumda bir hoca bulup onunla yakınlaşıp projelerinden birine yamanıp ordan para alma ihtimalin var ama işte onun da garantisi yok ve bir seneden önce olmaz diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

hala kararsızım. daha önce boğaziçine daha yakındım. buradaki cevaplarla birlikte dengelendi daha kötü oldu:) yaş 25 olduğu için para da lazım bi yerde. aile destek olur master sırasında ama yine de kendi paramı kazanmanın tadını da almak istiyorum. yukarda da yazdım tübitakta işe başlayıp boğaziçine de kayıt yaptırsam ve bir dönem tübitakta çalışırken boğaziçinde derslere gitmesem diyorum. yani dönem sonunda baktım hayat istediğim gibi akıp gidiyor tübitakta devam eder ankarada bi okulda mastera başlarım. baktım tübitak baymaya başladı ikinci dönem ders almaya başlarım boğaziçinde. şu an aklımda bu var hala kesin bi karar veremediğim için. yani ikisinden de vazgeçemiyorum bi şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

maroon5 said:

hala kararsızım. daha önce boğaziçine daha yakındım. buradaki cevaplarla birlikte dengelendi daha kötü oldu:) yaş 25 olduğu için para da lazım bi yerde. aile destek olur master sırasında ama yine de kendi paramı kazanmanın tadını da almak istiyorum. yukarda da yazdım tübitakta işe başlayıp boğaziçine de kayıt yaptırsam ve bir dönem tübitakta çalışırken boğaziçinde derslere gitmesem diyorum. yani dönem sonunda baktım hayat istediğim gibi akıp gidiyor tübitakta devam eder ankarada bi okulda mastera başlarım. baktım tübitak baymaya başladı ikinci dönem ders almaya başlarım boğaziçinde. şu an aklımda bu var hala kesin bi karar veremediğim için. yani ikisinden de vazgeçemiyorum bi şekilde.

Tubitak konusunda bu kadar hizli karar vermemen daha dogru olur.Sonucta bu adamlar memur.Yakin zamanda tubitak uzayda calismaya baslayan arkadaslar oldu.Oturuyoruz, oturacagiz, oturmaya devam diyolar.Koreliyoruz diyolar.Kendinde bu konuda arastirma yapmalisin bence.Algidaki tubitakla gercekteki arasinda coook fark var galiba.

Bogazici universitesinde imkanin daha cok gibi.Orada bir projeye girebilirsin mesela.Projelerin maaslari oluyo.Bu sekilde hayatini idame ettiren arkadaslarim var.Adam hem okuyo hemde karnini doyuruyo.Kafasi calisan adam icin bir projeye girmek cok zor olmasa gerek.

Bogazici universitesini bir basamak gibi kullanabilirsin mesela.Burada egitime baslayip bu esnada yurtdisina basvurularda bulunup bi yerden kabul alinca topla pilini pirtini git.Bunu yapanda bi arkadas vardi itude.Adam gittigi yerde yuksegi bitirdi doktoraya basladi falan...

Olaylar olaylar.Gencmissinde bayaa.Bu kadar erken memur hayatina tutunmamani tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...