Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tübitak mı boğaziçi mi

maroon5

Öne çıkan mesajlar

aile nerede, ev nerede

sage, ankara'nın dağ başında bir yeri
30 km uzakta filan
ama iş imkanı olarak üretim ve araştırma yaptıkları, savunma sanayine çalıştıkları ve organizasyonu oturmuş bir yer olduğu için güzel bir iş
yapacağın işe göre diğer özel sektör firmalarıan geçebilirsin
ama sanırım tubitak ta mesai 8 saat o bile avantaj

master konusunda, akademisyen olabilirim diyorsan ya da maddi durum idare ediyorsa yardırabilirsin

işini ne kadar seveceğin ya da çalışma motivasyonunla alakalı biraz da keşke iş hayatına başlamadan çnce 1-2 sene daha takılsaydım durumu bile önemli
Sosyal ağlarda paylaş

sldfjh

Ben yine gözünü açayım haberin yoksa. Eğer hemen ve kesin olarak para kazanman gerekmiyorsa Boğaziçi gogo. Master yaparken 50d kadrosu açarlar master ve doktora süresince araştırma görevlisi olursun. Tübitak'ta verdiklerinden fazla veriyorlar ve Boğaziçi'ni CV'ne ekliyorsun.

Hatta yeterince gözün açıksa master'ını Boğaziçi'nde yaparken doktora kovalarsın yurtdışında. Burslu ve proje dahilinde yurtdışına çıkar kurtulursun. Ha Türkiye'de kalmak istiyorum diyen bir safdilsen de döndüğünde öğretim üyesi kadrolarından bir tanesine girersin işte.

Üstte yazdıklarımdan herhangi bir tanesini yapmaya niyetin yoksa master yapmanın da bir anlamı yok bu arada. Zira çalışırken yaptığın master'ın ya da iş hayatına atılmadan kayıt olduğun muhtemelen yapacağın işle alakasız olacak programın sana reel bir getirisi olmayacak. En fazla maaşın 4 (dört) lira falan oynar işte devlette işe girersen sdfk. Bir de kimse seni sevmez ve iş biliyorsun diye sürekli sana iş çakarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

sldfjh

Ben yine gözünü açayım haberin yoksa. Eğer hemen ve kesin olarak para kazanman gerekmiyorsa Boğaziçi gogo. Master yaparken 50d kadrosu açarlar master ve doktora süresince araştırma görevlisi olursun. Tübitak'ta verdiklerinden fazla veriyorlar ve Boğaziçi'ni CV'ne ekliyorsun.

Hatta yeterince gözün açıksa master'ını Boğaziçi'nde yaparken doktora kovalarsın yurtdışında. Burslu ve proje dahilinde yurtdışına çıkar kurtulursun. Ha Türkiye'de kalmak istiyorum diyen bir safdilsen de döndüğünde öğretim üyesi kadrolarından bir tanesine girersin işte.

Üstte yazdıklarımdan herhangi bir tanesini yapmaya niyetin yoksa master yapmanın da bir anlamı yok bu arada. Zira çalışırken yaptığın master'ın ya da iş hayatına atılmadan kayıt olduğun muhtemelen yapacağın işle alakasız olacak programın sana reel bir getirisi olmayacak. En fazla maaşın 4 (dört) lira falan oynar işte devlette işe girersen sdfk. Bir de kimse seni sevmez ve iş biliyorsun diye sürekli sana iş çakarlar.

İçeriden haber, master yaparken araştırma görevlisi/akademisyen olup maaş alabiliyorsan zaten süper banada tanısalar o imkanı şuan itü yü bırakır boğaziçine geçerim.
Sosyal ağlarda paylaş

İTÜ, Boğaziçi, ODTÜ falan genelde 50d'yle alıyorlar araştırma görevlilerini. 50d de aslında lisansüstü aşamasında asistanlık bursu gibi bir şey. Doktora bitince şutluyorlar isterlerse (yasa değişiyor sanırım.)

Bu şekilde master/doktora yapan bayağı insan tanıyorum. Hatta geçen sene benim çalıştığım üniversitede bir kaç arkadaş 33a kadrolarını bir kenara bırakıp o dönemde doktora yaptıkları üniversitelere 50d kadrosuyla geçtiler. Ki bence bir nebze mantıklı, her hafta Ankara'ya, İstanbul'a 4-5 saat yol gidip geliyorlardı öteki türlü ve dışında kalıyorlardı o kurum kültürünün.

Tabii ALES, YDS (ya da TOEFL), ortalama falan çok iyi olacak, bir de şansına kadro açılacak kısa sürede ama bildiğim kadarıyla açıyorlar 50d kadrolarını sıklıkla.
Sosyal ağlarda paylaş

peki şöyle işey yapsam nasıl olur? türbitakta işe başlayıp boğaziçine de kayıt yaptırsam. bu süre içerisinde boğaziçinde derslere gidemicem tabi. tübitaktaki işi seversem işi bırakmam odtü veya bilkentte mastera başlarım. işle beraber bitiririm. işi sevmezsem tübitakı bırakıp boğaziçinde ders almaya başlarım. yani her ikisi de elimde olsun bi süre daha istiyorum. ne dersiniz bu konuda?
Sosyal ağlarda paylaş

Kendini işi sevmezsem diye odaklama.Bu şekilde düşünürsen zaten aklında hep olumsuz yönü kalır girdiğin yerin.Eğer odtü yada bilkent'te master şansın varsa boğaziçi'den hiçbir farkları yok hatta odtü daha iyi konumda.Böyle bir imkanın varsa tübitak'ta işe başlarsın hem paranı kazanırsın hem tecrübe edinirsin hemde master'ını yaparsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...