Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

depozitoyla halledersin demenin etikliği

yav

Öne çıkan mesajlar

4 yıldır kaldığım evden çıkcam
boya badana yapmak gerekiyor ona eyv.

onun dışında evde ufak tefek eksiklikler var, pimapen kapının sapının eksik olması seviyesinde.
ev sahibi de pinti, takıntılı bir kadın, ben ilk kiracısıyım.

40-45m2 evin boya badanası kaç para tutar?

sanıyorum depozito bedelinin epey bi kısmı tutuyor. O yüzden ben de ne boya badana yaptırmakla uğraşayım ne de o abuk subuk eksiklikleri tamamlamak için uğraşayım, direkt depozitoyla halledersin diyim diyorum.

etik mi sizce

hatta bugün gelcek, olm şu şöyle bu böyle dicek, ben de xyz hanım, depozitoyu aşan bi masraf varsa söyleyin onun dışında uğraştırmayın beni diyeceğim......çok mu terbiyesizim sdffds
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildiğim ya girerken ya çıkarken boyatılır ev, ikisi birden olmaz ama hiç ellememek de olmaz. Fakat dediğin şey mantıklı, 500 TL depoziton var diyelim, 400 TL boyaya harcayacaksın, sonra kadın da senden ota boka 300 TL daha kesecekse yak depozitoyu gitsin. Kafan rahat olur. Girene yaptırtsın çok üşeniyorsa.
Sosyal ağlarda paylaş

çıkarken boyatarak çıkacak diye bir şey yazmadıysanız sözleşmeye boyatmakla uğraşma.

zorlarsan depozitoyu da kurtarırsın bence. bu aralar kiracıların çıkması çok işine geliyo ev sahiplerinin.

sen çıkca 800den en az 1200e verecek o evi rahat ol. pişkin ol...

kiracı adamsın ağlaş :)
Sosyal ağlarda paylaş

geldi demin ev sahibi, ardından emlakçı da geldi.
tam nazik kurtlar ya. 5 ters şeyden 2 ya da 3ünü tersledim gerçi. neyse,

verildiği gibi alma mevzusundan dolayı boya badana gerekiyor.

kadın hala 4 yılda tabi hiç badana yapılmadı diyor. lan ne yapıcam 4 yılda pasaklı halimle sdfds

sordum boya badana ne kadar tutar, emlakçı bi adamı aradı. gelir konuşur senle dedi boyayı sen alırsın yevmiye verir, fazla bişey tutmaz (yalana gel)

bi de diyor boya da kokmayanından iyisinden alırsan hani iyi olur, dedim banane ben oturmucam gonca hanıma söyleyin onu.

fazla eşyan da yok sen varken yapar falan diyor. valla dedim niye öyle yaptırayım önce toplanırım ben.

neyse net bişey demedim siz halledin kaporadan düşersiniz diye de, benim yaptığım hesaba denk geliyor nasılsa. son dakka söyler çıkarım artık.

kötü bi kiracıya denk gelir de mumla arar umarım beni.

ev göya 2+1, 1 tane penceresiz karanlık odası var. kadın fotoğrafını falan çekiyo
dedim orayı çekmeseniz sizin için daha iyi olur eheh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...