Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

şahane grafikli, dünyasında kaybolunası rpg

nienna

Öne çıkan mesajlar

witcher 3 baya güzel bir oyun hatta onun hatırına yıllardır katlanamadığım w1 ve w2 de tekrar oynadım, w1 yine bitmedi ama daha ileri bir safhaya geçtim bu sefer ama w2 bitirdim, senaryo vb. konularda rakipsiz falan w2, ama kocaman bir ama oyun, ana menü olsun save sistemi olsun, her ne kadar skyrimden iyi olsa da inv. sistemi olsun vasat, hatta vasat altı, dövüş ve harita olarak skyrimin çook gerisinde bir oyun, istediğin gibi gezememenin yanında, bilek boyunda suya girme veya diz seviyesine tırmanmak için uygun yere gelip tırman tuşuna bas gibi işlerde var, genel olarak konsol garabetinin yansımaları oynanışı skyrimden daha çok etkiliyor ama bunun dışında kapının yanına konan bir meşale yüzünden, imleci biraz kaçırınca kapıdan girmek yerine meşaleyi söndürmeye başlması, yine dövüş içinde benzer durum ile karşılaşma olasılığın olması, her ne kadar azda olsa konuşma bitikten sonra sen kılıcını seçip gardını alana kadar düşmanın tez canlılıkla üzerine saldırması, sen can havli ile kılıcı çekmeye çalışırken -kılıç elinde olmadan kaçma hareketi veya büyü yapamıyorsun- bu sefer rakibi gördüğü için bir nazla kılıcını çekmeye başlayan geraltın tekrar kılıcı geri koyması gibi garabetlerde var, bunların dışında dövüş sistemi aşırı bayık ve gereksiz -skyrim örneğin rakip olamaz ki skyrim bile ahım şahım bir oyun değil.

w3 üçün çok güzel bir oyun olduğunu söylemişmiydim? işte bu yüzden eksik bir yanı kalmasın diye w1 in ara sahnelerini seyretim ama çok atlayarak gittiği için oynadığım yerleri bile tam anlamadım ama ana konuyu anlamak için yeterli, bu yüzden w2 için ki daha iyi bir oyun oynamaya karar verdim, normal başladım, ilk bölümde aynı jungle yollarında 10x gitgel yaparak güdik düşmanlarla dövüşmekten o kadar baydım ki, kaç kere elim unistala gitti ama sabır ettim ve oyunu bu sefer kolaya getirip, madem hikaye için oynuyorum dövüşle uğraşmayayım dedim ama bu seferde normalde cebelleştiğin adamlar, kolayda sağlık barına etki bile etmemeye başladılar, kolayın tek olayı rakipleri öldürme sürenini düşürmeye çalışmak ki hasar falan aldığın yok...

bu ve bunun gibi bir çok olumsuz etken yüzünden bu kadar güzel bir senaryo, hikaye ve karakter işlenişi olmasa oynanacak oyun değil açıkçası w2, ama bunlara katlanarak oynamayı da hak edecek kadar da özel bir oyun, şahane grafikli ve hikaye olarak içinde kaybolacağın bir oyun
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış olmasın w2 güzel bir oyun ama w3 çoook güzel bir oyun...

w2 nin eksikleri fazla

ayrıca şu üsteki özette geçen
said:
Bol bol entrikayla, meydan savaşlarıyla, kaldırılan lanetlerle, soruşturmalarla ve avlanan canavarlarla dolu upuzuuuuun bir serüvenin ardından sonunda...

diye özetlenen kısımlarda hikayenin akışı ve olayların anlaşılması için önemli olduğunu düşünüyorum, aksi halde yine havada aklıyor bir çok şey

bu arada w1 klasik olarak giderek zorlaşan ve oyunun sonunda çığırından çıkan bir düşman kadrosu varken, w2 daha mantıklı ve bence daha güzel bir oyun sonu tasarımı var
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Yok be abi, W1 de hiç çığrından çıkmıyordu yani olay karakteri düzgün build etmişsen ve tuş kaçırmazsan (lel)

çığırından çıkıyor derken oyun wolfenstein dönüyor, şık olmuyor bence gerek yok, tasarım olarak da çirkin gözüküyor, üstelik ayrıca bütün o hengamenin ortasında oyunun anlatmak istediğini de kaçırma ihtimalin oluyor, bu yüzden w2 daha başarılı kurgulanmış, oyunun sonunda rahat rahat anlatılmak isteneni alıyorsun ama tabi klasik jetonlu makine oyun kurgusuna ters tabi...
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Yav he Letho ibnesini affetmek W2 de sırf o yüzden çok zor gelmişti ama ne yaparsın

ETA: Bir de W3 te Emperor la görüştüğün odanın Foltest in odası olması (yani normal tabii de, o küçük merdivene kadar QQ)

Valla ben affetmedim direk kestim tipi :) W3 de kesmeyince çıkıyor mu bilmiyorum.

W2 de o harika çıkartma vs den sonra Letho işin içine ettiğinde ağzım açık kalmıştı :p. W1 in son demosunda yine biri foltest e saldırıyordu son anda kesip kurtarıyordunuz.

Hala w3 blue stripes ları görünce sürekli askerlerin King Foltest to victory demeleri aklıma geliyor. Nası kazınmışsa hafızaya :D
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben W2 yi W3 çıkmasına çok yakın başladım bitirdim ondan Letho kalsın mı gitsin mi kararım (tıpkı tüm diğer karakterler gibi) W3 te var mı? sorusunun cevabına göre şekillendi. W3 te az da olsa karşına çıkıyo, o kaçmasın istedim. Yoksa bana kalsa, Foltest i kestiği için bağırsaklarını deşip kanında dansederdim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...