Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul yeni vapurlar

GwindonSurion

Öne çıkan mesajlar

+5 degil +3 dakika diyelim

ortalama bir vapur gunde 45 defa yanasiyor

3dk fark desek 15 dk eder, 2.25 saat demek bu farkindayiz degil mi

20 dk da bir sefer yaptiklarini varsayip gunde 15 saat calistiklarini dusunuyorum bu hesapta

BabacumMostors said:

ikisinin yanaşması arasında süre farkı olduğunu belirttim ki bu süre de, hava muhalefeti durumu dahil, 5 dakikayı bile geçmiyor biri X sürede yanaşıyorsa öteki en fazla X+5 dakikada yanaşıyor

amatör kaptanım demişsin daha iyi ya küçük teknenin yanaşması ile büyük teknenin farkını da biliyorsundur. ben denizci çocuğuyum kendim sürmesem bile yıllarca bu işi meslek olarak yapmış insanların arasındayım konudan uzak değilim sadece şahsen dümenin başına geçip kullanmadım, kullanıp da tecrübelerini paylaşanlara da güveniyorum açıkçası

tekneye daha çok teras koymak nostaljik vapur görünümünü elde etmeni sağlamıyor, çirkinliğini daha da büyütüyor

ve yeni yapılan nostaljik vapurların iskele sistemi eskilerdeki gibi açık olmadığı için yanaşma sırasında arada kalma sorununun da önüne geçildi, ha iskele sürülmeden parmaklıklardan atlayıp da arada kalanlar zaten bu aptallıkla elenmesi gerekenler, ölmeleri daha iyi

1951 yapımı vapurlar değişmesin demiyoruz, değişsin ama bir önceki nostaljik görünümlü yeni vapurlarla değişsin, kapasitesi azalacaksa da azalsın ama o görüntüyü kaybetmeyelim

matama said:

ya herkes kaptan anasini satayim

yandan yanasmakla onden yanasmak arasinda fark yokmus

her gun tekne kullaniyorsun degil mi ?

ben amator kaptanim, kendi kucuk teknemde bow thruster olmasina ragmen yandan yanasmakla dikine yanasmak arasindaki farki goruyorum

dunyanin en sacma isi bu boyutta bir teknede gunde 100 kere yandan yanasmak

kaldiki her sene bir iki kisi yan yanasinca arada kalip oluyordu binerken

tekneye daha cok teras koyarsin yaparsin edersin vs vs o ayri

ama hic bilmedigimiz konudada yorum yapmayalim en insaf
Sosyal ağlarda paylaş

valla insallah yerli firmaya 3 kati para vermislerdir

bu firma ilerde feribot falanda yapar cok guzel olur

surekli avustralyadaki firmaya feribot deniz otobusu yaptirmaktan kurtuluruz

resme birazda boyle bakin

bingildak said:

yenisinin avantajı çok belli abi

satın alma sürecinde seçim öncesi dolan cepler hehe

TR'de her zaman olduğu gibi
Sosyal ağlarda paylaş

benim boyle bir ilanim yok hicte olmadi

WaNTeD said:

asgari ücret yol yemeğe frontend aramıyor muydun ki sen

matama said:

bu ulkede birseyler uretmenin insan calistirmanin ne kadar zor oldugunu bilen biri olarak boyleyim.

bugun bir feribot bir vapur yapmaya calisacak fabrikayi kurmanin zorlugunu dusenemiyorum bile
Sosyal ağlarda paylaş

valla en azindan birileri yapmaya ugrasirsa gayet iyi olur

herseyi klavye basindan elestirmektense para kaybetsen bile birseyler yapmaya calismak iyidir. AKP li degilim alakam yok ama elimde sigara bu patron cok kazaniyo haci ben olmasam dunya biter kafasinda degilim.

bingildak said:

tayyip bey'in yerli araba üreteceğiz vaadleriyle de şevke gelmişsindir eminim. lel
Sosyal ağlarda paylaş

matama said:

bu ulkede birseyler uretmenin insan calistirmanin ne kadar zor oldugunu bilen biri olarak boyleyim.

bugun bir feribot bir vapur yapmaya calisacak fabrikayi kurmanin zorlugunu dusenemiyorum bile

kim üretmesin dedi ki? üreteni kim suçladı ki? biz projeyi yapanlar hakkında konuşuyoruz şu "ÜLGEMİZ GERİLESİN İSTÜRLER" kafasından kurtulun artık
Sosyal ağlarda paylaş

Ust tarafta bir arkadas birilerinin cepleri dolmustur yandas vs yazmis ona cevapti o

GwindonSurion said:

matama said:

kim üretmesin dedi ki? üreteni kim suçladı ki? biz projeyi yapanlar hakkında konuşuyoruz şu "ÜLGEMİZ GERİLESİN İSTÜRLER" kafasından kurtulun artık
Sosyal ağlarda paylaş

e yandaş, belli? kaç kişinin üretim hakkı yendi bunun için? belki daha iyisini yapabilecek kişilerin ödeneği buna hibe edildi adam yandaş?
şu an istanbul'u betonbul yapanlar da yandaş adamlar üretmesin tartışması yapmıyoruz yandaşlar betonu döküyor demiri döküyor para kazanıyor bir kültür yok oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Red said:

sokim nostaljisine.

caddede oturan mersedese binen 30 yaşına gelse de tinderdan birinci sınıf kız düşüren, anı yaşayamayan dazlak bomba adamı tipik...

beni yaraladın sdfls.

biz bu yola kefenimizi giyip çıktık gold. açlık nedir biliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...