Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

Galatasaray'da Dumankaya muamması!

Paralel Yapı operasyonu kapsamında gözaltına alınan işadamları arasında Galatasaray'ın forma sponsoru Dumankaya İnşaat'ın yöneticilerinin de bulunması 30 milyon TL'lik anlaşmanın geleceği hakkında soru işaretleri doğmasına neden oldu.

http://www.hurriyet.com.tr/galatasarayda-dumankaya-muammasi-40090237
Sosyal ağlarda paylaş

Galatasaraylı taraftarları böyle dolandırdılar

http://www.ntv.com.tr/spor/galatasarayli-taraftarlari-boyle-dolandirdilar,9QXYdXttx0qiHM48x5QmEg?_ref=infinite

---------------------------------------------------------------
Galatasaray'a göre Zekeriya Öz "Yok hükmünde"

http://www.ntv.com.tr/spor/galatasaraya-gore-zekeriya-oz-yok-hukmunde,OJz1R4Dlgkq4Vk7fTVArTQ?_ref=infinite

hmm..
Sosyal ağlarda paylaş

"Değerlerimiz" mottosuyla yola çıkıp son düzlükte şampiyonluk ihtimali doğunca kendisinden her anlamda 3 gömlek üst camiayı goygoylamak da çok rasyonel değil ya. Başarı taraftarısınız işte siz de. Galatasaray'ın özellikle Y kuşağı taraftarı da böyle, anasını satayım daha reşit olmayan GS taraftarı çocuk kırk yıllık Beşiktaşlı romantikten fazla kupa gördü, tabi böyle olacak.

Babadan semtten Beşiktaşlı olup, arabacı takımı diye bastırılan 3. büyük laflarıyla büyütülen adamların çocuğu olup takımına daha duygusal bir şekilde sarılan abiler harici Türkiye'deki tüm Beşiktaş taraftarı=Fenerbahçe=Galatasaray. Başarı taraftarı. O yüzden ilk bu "Onurlu" "Sevinmek için sevmemek" gibi şeyleri geçiniz. Evet Galatasaray bu sene rezalet, atış serbest. Ama ciddi anlamda keşke bizim taraftarın yaşadığı başarı ve zaferleri herkes yaşayıp bu duyguyu tadabilse. Yaşattıkları yeter her zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Beşiktaştan her anlamda 3 büyük gömlek olduğunu iddaa edip, türkiyeye teşvik gibi ahlaksızlığı sokup, kendi yönetici ve futbolcuları tarafından bizzat dile getirilip dedikoduya bu konuda fırsat vermeyen ve bukadar lobisine , türkiyede hiçbir kulubün faydalanmadığı kadar fazla hakem desteğine sahip olan, aldığı uefa ve süper kupa sayesinde kollanması kat kat artıp şampiyonluk farkı bukadar az olması da beşiktaşın başarısıdır bence.

Türkiyenin Lobi itibariyle 3. büyük kulubüdür beşiktaş, bu konuda fanatiklik yapmasın kimse. Başta gs sonra daha az şekilde fb ye olan destekler bjk ye olsa rakiplerinden çok daha iyi olduğu senelerde gitmezdi o şampiyonluklar, muhtemelen şampiyonluk farkı bukadar az da değil 10-15 olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır avrupa basarılarımız olmasa anlıycam 'en cok galatasaray korunuyor o yuzden ligde en basarılı onlar gorunuyor' denmesini de, avrupada da mı korunuyoruz da kupalar yarıfinaller ceyrek finaller en cok bizde? Hayır son 20-25 senelik surecte en iyi biziz ve toplamda da en iyi biziz. Resmi kupalar toplamında en yakın rakibimizden 17 fazla kupa almamız gosteriyor olsa gerek bu durumu. Yoksa hem ligde hem kupada hem super kupada hem avrupada her yerde korunuyorsak da ozaman da bize helal olsun.

Bu forumda 'galatasarayı 4 sene korudular sampiyon ola ola sonunda gelen paralar ile yapılan transferlerin ve gelen ozguvenin sonucunda uefa kupası geldi' yazan bile gormustum o yuzden cok sasırmıyorum insanların basarıyı hor gormek icin yapacaklarını ama kendinizle celismeyin bari.
Sosyal ağlarda paylaş

galatasarayin turkiyenin buyuk klupleri icinde en basarili futbol takimina sahip oldugu gun gibi ortada. ha belki turkiyedekiler gormuyordur ama dunya biliyor yani.

bir fenerbahceli olarak bende biliyorum acikcasi. en cok sampiyon, en cok tr kupasi sahibi, en cok bilmemne kupasi, uefa kupasi, super kupa.

la daha nasil anlasilmasin. napacak mu adamlar daha.
Sosyal ağlarda paylaş

Besiktasli arkadaslar klasik ezberden konusuyorlar maalesef. Hayir ben severim Besiktasi da semt takimidir, degerli olan bir takimdir cok buyuk kuluptur vs. 3. buyuk olayi anlamsiz benim icin. GS-FB rekabeti daha buyuk evet BJK'ye gore ama bu BJK'yi degersiz yapmaz.

Yani bunlar donem isleri. 80 oncesine bakiyorsun tum ulke Fenerliymis.
Eski Turk filmlerine bakin bir herkes Fenerbahcelidir. GS'nin BJK'nin filan adi gecmez.

Sonra bir TS firtinasi geliyor iste 10-15 yil. 80'lerin sonuna geliyorsun BJK efsane bir jenerasyonla domine ediyor.

90'larda ise Derwall, Feldkamp gibi yabancilar ile farkli bir havaya burunen bir GS var. 14 sene sampiyon olamamis bir GS var. O anki sampiyonluk sayilarina bakin bir de su anki sayilara.

Son 20 yilda GS'nin ciddi ustunlugu var. Temelleri daha once atilmis ama baktigin zaman cekirdegi Turk oyuncularin (altyapilardan gelenler veya genc yasta transfer olanlar) olusturdugu bir kemik var. Ozellikle Ali Sami Yen'deki sampiyonluklarin ozeti bu. Muthis bir jenerasyon yakalandi ve o jenerasyon Turkiye'nin muhtemelen gelmis gecmis en iyisiydi ve 2-3 oyuncu haric hepsi Galatasaraydaydi.

Yani yok efendim sikeymis oymus buymus bunlari ezberden konusmanin anlami yok. Surec olarak bakmak gerekiyor olaya. Hadi Malatya'ya gonderdik arabalari, hadi 8-0 sikeydi (ki neden olmasinin mantiksiz oldugunu defalarca yazdim heralde). Bu ikisi bu 20 yillik dominasyonu aciklamaz.

Milli takim basarilari, klup basarilari bunlar birbiriyle alakali elbette. O jenerasyonun ekmegini cok iyi yedi Galatasaray hatta 6 defa ustuste bile sampiyon olabilirdi. Bunun lobiyle filan bir ilgisi yok yani.

Bakiyorsun yarislara, son 10 yilda mesela veya 90'lardan sonra, hani BJK nin cikip da hakettik ama bizi sampiyon yapmadilar diyebilecegi bir durum yok. Hadi 2003-2004'u bir kenara koyuyorum. Yakin zamana bakalim. Hangi sezon sampiyon olacakti arkadaslar Besiktas su son 10 yilda. 2009 bile arada bir surprizdir bana gore. Hic olmayabilirdi.

Su an bakiyorsun ama iyi bir havayi yakalayan BJK. Onumuzdeki 4-5 seneye ambargo koymayacagi ne malum. Olabilir bilemiyoruz. Biraz sans, biraz donemsel, biraz da bastaki adamlarin kalitesine bakiyor bu olay.

GS'nin elit bir kesimi vardi ve onlar zamaninda dogru isler yaptilar. Herkes uyurken 90larda ataga gecti klup farkli hamlelerle.

Simdi ruzgar farkli esiyor. FB'den Aziz gittigi gun saha kalkar ama haberleri yok. Ya da artik da var da too late. FB'nin 2003-2012 yillarinda tek basina domine edememesinin tek sebebi Aziz'dir. Supurebilirdi Fener o sezonlari, cunku farki bir ara - her anlamda - cok acmisti.
BJK'nin iste Fiko'dan sonra iyi vizyona sahip bir baskana ihtiyaci var ki bok etmesin isleri.
Bize hic deginmiyorum su an sdfs.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

fb daha nasıl şaha kalkacak bjk+gs bütçelerini toplayınca feneri buluyorsun
20 sene önce böyle değildi, son 10-15 senede sürekli şampiyonluk yarışında ya şampiyon ya 2.
daha ne bekliyorsunuz fenerden her sene şampiyon olmasını mı :d

Pardon da hangi bütçe?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...