Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

Vale nin title a birde ağlayan masum minik kedi resmi ekleyin. Fifadakiler götüyle gülüyordur GS ye, herkese ok dese GS ye hayır der

valequenta said:

@rew dogru bildin. buyuk ihtimal onaylanacak transfer. benzer durumlarda baska olaylar da var FIFA'da, ama en masumu GS'nin durum. Digerleri de hak istemesin diye simdilik reddettiler GS'yi. Ama onaylanacak rahat olun.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Darksun said:

[i]financial fairplay geyiği doğruysa bu yıl +80 kusur milyon euro yapılması lazımmış. +5 miş şuan, imkansız :P

75 milyon euro + ile kapatabilir miyiz sezonu. Ben sanmıyorum.

Ceza olarak ş.l. gelirlerine el koyacaklardı sanırım. Biz bedava mı oynayacağız nedir bu işin detayı?

ÜÇ YILLIK SÜRE DOLUYOR

UEFA 2013-14 sezonu öncesi Galatasaray'a gelirgider dengesizliğinden dolayı ilk ihtarını verdi. "Hesabını denkleştir, yoksa Şampiyonlar Ligi gelirlerine el koyarım" tehdidini gösterip 200 bin Euro ceza ile 3 yıllık bir anlaşma sağlandı. Galatasaray'a "Size 3 yıl süre, bu sürede denk hesap istiyorum. 40 üzerinde olan futbolcu sayınızı 20'li rakamlara indirmeniz gerekiyor" dedi.

HESAP 82 MİLYON EURO SAPTI

İki yıl boyunca Galatasaray yönetimleri bu anlaşmayı fazla dikkate almadı. Galatasaray, 2013 ve 2014 yılı itibariyle denk hesap şartından toplamda 82 milyon Euro saptı. Bütün yük 2015'in omuzlarına kaldı. Yeni yönetim ateş topunu elinde buldu. Bir yandan yeni ödemeler, bir yandan futbol takımının denk hesap şartı transfer politikasını tamamen alt üst etti.

BİR YIL UZATMA İSTİYORUZ

Çünkü Galatasaray'ın Finansal Fair Play ve 3 yılı kapsayan denk hesap şartını yerine getirmesi için bu sezon 70 milyon Euro artıda olması gerekiyordu. İlk iki yıl sonunda 82 milyon açık veren Galatasaray'ın, 5 milyon Euro sapma payını düştüğünde 77 milyon Euro'yu bu yıl kapatması gerekiyordu. 2015'i Galatasaray 7 milyon Euro karla kapattı. Bu da 70 milyon açık demek. Bunu kapatmak mevcut şartlarda mümkün olmadığı için Galatasaray akıllı bir hamle yaptı. 21 Ağustos'ta denk hesap için bütün mali evraklarını UEFA'ya sundu. 42'den indirdiği oyuncuları gösterip "Düzeltiyorum. İlk 2 yılki gibi zararda değilim. 1 yıl uzatma istiyorum" dedi ve denk hesap için 1 yıl uzatma başvurusunu yaptı.

OYUNCU SATIŞLARI HAZIRLIK

UEFA Galatasaray'ın evraklarını incelemeye aldı. "15 Eylül'e kadar hazır olun, verdiğiniz bilançoları sözlü anlatacaksınız, savunacaksınız" notunu düştü. 17 futbolcunun gönderilmesi, Burak, Muslera gibi piyasası olan oyuncuların satılmak istenmesi, Melo, Telles'in satılması bu sürece hazırlık. Galatasaray camiası, medya fazla dillendirmese de Galatasaray geleceğini kurtarmak adına tedbirli adımlar atmak zorunda kalan, gizli bir 'feda' süreci yaşayan Galatasaray'ın bu durumuna fokuslanmıyor. UEFA'nın Avrupa kupalarından men cezası gibi ağır cezaları ile karşılaşmak istemeyen Galatasaray yönetimi 15 Eylül'e kadar UEFA'nın randevusunu ve sözlü savunmasını bekliyor. 70 milyon denk hesap açığını kapatmak isteyen Galatasaray yönetimi 1 yıl uzatma almak için 2015'te yaptığı son transfer hamlelerine sarılmış durumda…

Yönetim de doğruladı

G.Saray yöneticisi Tayfun Demir: "15 Eylül'de sözlü olarak savunma vereceğiz. Süreyi bir yıl daha uzatmak için de başvuruyu yaptık"

Galatasaray Yönetim Kurulu'nun Muhasip Üyesi Tayfun Demir "Rakamlarla ilgili bir bilgi vermem söz konusu değil. Ancak bahsettiğiniz iki konu doğru. Birincisi kamuoyunun bildiği üzere UEFA'ya dosyamızı geçtiğimiz ay verdik. Başarılı bir dosya hazırlandı. Şimdi bu verdiğimiz verileri, tezi sözlü olarak da savunacağız. 15 Eylül'e kadar çağıracaklar. 3 yılı kapsayan bir anlaşmamız vardı. Bunu bir yıl daha uzatmak için resmi başvuruya da yaptık. 2015 yılı verilerimiz ilk iki yıla göre iyi. Düzelme var. Avrupa'ya açılan kapı olan G.Saray'ın sürekli Avrupa'da olması ve Türkiye'yi temsil etmesi için gerekli gayreti gösteriyoruz" ifadelerini kullandı. (Sabah)
[/i]

şu yazıyorda ne kadar doğru bilemiyorum geçen okudum.

http://www.milliyet.com.tr/galatasaray-da-gizli-feda-donemi-galatasaray-2111449-skorerhaber/
Sosyal ağlarda paylaş

Ne açıklayacağız ki FIFA'ya formlarda? Hangi sorularını nasıl cevaplayacaz?

- Biz 12 milyon euro'ya Bruma aldıydık ya, onu sudan ucuza dışarı kira verdik.
- eee?
- 8 milyona aldığımız Amrabat vardı... 3.5'a sattık.
- hadi bakalım?
- 3.5 milyonluk Hajrovic beleşe kaçtı gitti ehe mehe
- başka başka?
- Dzemaili vardı, geçen sezon aldıydık... Onu da kiraladık bedavaya. Üstelik maaşını da biz ödüyoruz hala. İyi yapmışız di mi?
- Bi de Pandev vardı?
- Ha, onu oynatmadan yolladık. Kupa maçında 2-3 gol attı işte, gol başına 1 milyo euro vermiş olduk ama Türkiye kupası bizde meh meh meh
- Arkadaşım iyi misiniz?
- Ama bak futbolcu sayısını azalttık, Dany ve Yekta'yı yolladık
- Aa, ne kadar bonservis geliri geldi?
- Yok satmadık, sözleşme feshi.
- Hmm, neyse hiç değilse yıllık maaşlarından yırtmışsınızdır
- Yok, onu da sözleşme fesih bedeli olarak ellerine saydık.
- Tamam yeter
- Yok yok, daha transfer başarılarımız var, genç yetenek aldık bedava. Adı Jem, janjanlı isim. 600k € veriyoruz sadece.
- Çok değil mi? Önemli yıldız adayı heralde?
- İngiltere ikinci ligindeki takımı gelecek görmeyip bedava bırakmış, yıllık 200k € falan alıyordu, biz üç katını verdik geldi bize mehehe, çok sinsiyiz
- Gelene para gidene para yani?
- Olmaz mı, takım çok iyi eksiksizmiş de bi o eksik gibi yedek kaleci aldık, yılda 1 milyon euro alacak, 650k € da bonservis verdik. Daha da verirdik de tutturdunuz tasarruf yapın diye.
- Arkadaşım maaşları kısın derken bunu mu dedik biz? Az düzgün adam alın, maaş oranını düzenleyin dedik.
- Onun için de denge formülü yaptık, baktık Sabri diğerlerinden ucuza oynuyor, maaşını iki katından fazlaya çıkarttık. Şimdi de onun yerine transfer yapıyoruz, yedekte kalarak alacak parayı köftehor.
- Peki bu Burak, Selçuk falan? Kıstınız mı ücretleri?
- Onlar 3er 5er almayı sürdürüyor, Hamit dahi sürdürüyor, yılda 4 milyon kendisine 2 milyon da hastane masrafına veriyoruz adamın.
- Arkadaşım sen gelsene bi şöyle arka odaya

Boş kağıt yollayalım daha iyi abi FFP için...
Sosyal ağlarda paylaş

İddiaya göre faksı çeken Uğur Yıldız faksı çektikten sonra "ben yıllık izne gidiyom" diyip kaçmış ortamdan, iş ortaya çıkmadan önce dahi yediği haltın farkındaymış yani. Olay ortaya çıktıktan sonra ne olduğunu öğrenmek için o kadar kasmışlar ama bir türlü ulaşamamışlar adama. Sonra bugün telefonla arayıp "Ha, ben istifa ettim" demiş :P

Fazla safsata geldi ama karikatür gibi kulübüz, olur mu olur.
Sosyal ağlarda paylaş

post-aziz döneminiz de dramatik olacak
eğer sürekli cl geliri yakalayamassanız

sow un satışı bu seneki bonservisleri karşılıyor, maaşlar birikecek
yeni sponsorluk yapcak kalemi yok fenerbahçenin

taraftar yıldız istiyoruz diye tutturursa, gs nin durumuna düşersiniz
Sosyal ağlarda paylaş

guncel said:

post-aziz döneminiz de dramatik olacak
eğer sürekli cl geliri yakalayamassanız

sow un satışı bu seneki bonservisleri karşılıyor, maaşlar birikecek
yeni sponsorluk yapcak kalemi yok fenerbahçenin

taraftar yıldız istiyoruz diye tutturursa, gs nin durumuna düşersiniz

hacı sen ne diyon? 1 aylık forma satış rakamı 120 bin.
bunun sezon içerisinde 500 bini geçmesine kesin gözüyle bakıyorlar.
Sponsorluk anlaşmaları tam gaz, formada yer kalmadı.
allah kimseyi gsnin durumuna düşürmesin,o zaten ayrı bir olay da aziz yıldırım robben'i de alacağım eğer klübü bırakırsa diye açık açık söyledi. robben'i de getirdikten sonra daha taraftar ne istesin?
Sosyal ağlarda paylaş

diyorum ki işte bütün sponsorlukları yaptınız, yeni bir gelir kalemi yok
galatsarayda yeni stad, isim hakkı, kombine, loca bir anda zengin olmuştu, cl den sayenizde 1,5x para geldi ama bir kaç yanlış transferle 2-3 senede eridi gitti.

siz ilk defa rvp, nani maaşları veriyorsunuz kaç senedir,
biz burak ve selçuk a verdik o paraları

neyse muhasebici değilim ama 2 sezon sonra uefa ile ffp toplantısı haberleri düşer
Sosyal ağlarda paylaş

guncel said:

diyorum ki işte bütün sponsorlukları yaptınız, yeni bir gelir kalemi yok
galatsarayda yeni stad, isim hakkı, kombine, loca bir anda zengin olmuştu, cl den sayenizde 1,5x para geldi ama bir kaç yanlış transferle 2-3 senede eridi gitti.

siz ilk defa rvp, nani maaşları veriyorsunuz kaç senedir,
biz burak ve selçuk a verdik o paraları

neyse muhasebici değilim ama 2 sezon sonra uefa ile ffp toplantısı haberleri düşer

cicim, sen klübünüzün derdine yan.
biz ortada o çok övündüğünüz uefa kupası ve süper kupa bile yokken finansal açıdan oldukça iyi durumdayız. bir de uefa kupası alsak o zaman görün bakın nasıl paraya çeviriyor fenerbahçe yönetimi o kupayı.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...