Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wayward Pines (2015) - Fox

Komutan

Öne çıkan mesajlar

Anhora said:

Düşününce, sadece beyazlardan oluşan ve well-educated and isolated bir community'de yaşamayı isterdim. Am I'll judge for my thoughts? sdf

Bir 500 TL ver, soru sormayı öğreteyim.

Am I'll judge for my thoughts? ne la

Kendisiyle dalga geçilmesini istemeyen insan böyle işlere kalkışmaz, demek ki sen bundan zevk alıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Anhora said:

Düşününce, sadece beyazlardan oluşan ve well-educated and isolated bir community'de yaşamayı isterdim. Am I'll judge for my thoughts? sdf

Bir 500 TL ver, soru sormayı öğreteyim.

Am I'll judge for my thoughts? ne la "am i gonna get judged because of my thoughts? " demek istemis ama yapiyi oturtamamis. Otur sifir.

Kendisiyle dalga geçilmesini istemeyen insan böyle işlere kalkışmaz, demek ki sen bundan zevk alıyorsun.

Ben bile öğrendim la ingilizceyi. Ayip size. Ben 250 ye öğretirim
Sosyal ağlarda paylaş

6.bölüm spo

tamam 2000 yıl önce doktor belli bir kitleyi aldı kendisiyle birlikte uyuttu. sonra ilk kendisi ve yanındakiler uyandı akabinde parti parti milleti uyandırmaya başladı. makul ama hala fbi ile doktorun konuşmasını çözemedim.
ayrıca karısı ve çocuğu da zamanında alınmış uyutulmuş ama kocası kayboldu diye aramaya çıkması ve şerifin bunlara tuzak kurması falan ne iş? ben bir şeyleri mi kaçırıyorum?

spo edit: tamam ekşisözlük cevapları verdi sorularıma

Sosyal ağlarda paylaş

fbi ajanları 2000yıl önce bu doktoru soruşturmak için gidiyor,kayboluyor,daha sonrada karısı ve oğlu gidiyor ki daha henüz şerif ve doktor adam toplama aşamasında,yani stasisden öncesi,onlarıda kaçırıyorlar,2000 yıl uyuyorlar hep birlikte sonrada.dizide sanki ethan ve ailesi eş zamanlı hareket ediyor gibi göründüğü için kafa karıştıcı.

Sosyal ağlarda paylaş

Süper Spoiler

Şimdi doktor eski zamana gidip FBI ajanının başındaki adamla yağmur altında konuştu, başındaki adam ben geri döndürmek istiyorum olayı dedi, doktor da yok artık çok geç dedi. Şimdi 6. bölümün sonunda 2000 sene öncesinde gidipbu ajanın başındaki adamla neden konuşsun ki doktor?

Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

Süper Spoiler

Şimdi doktor eski zamana gidip FBI ajanının başındaki adamla yağmur altında konuştu, başındaki adam ben geri döndürmek istiyorum olayı dedi, doktor da yok artık çok geç dedi. Şimdi 6. bölümün sonunda 2000 sene öncesinde gidipbu ajanın başındaki adamla neden konuşsun ki doktor?

bak şurda anlatmış uzun uzun

spo

- psikiyatr dr. jenkins (açıklandığı kadarıyla david pilcher) gelecekte insanların evrim geçirerek sonlarının geleceğini ve yaratıklara (abbys) dönüşeceğini öngörüyor.
- bu nedenle günümüzde insanları dondurarak uzak gelecekte yeniden uyandırıp insanlığın devamını getirmeyi umuyor.
- bu durum çocuklara açıklanırken, onlar için her ne kadar “seçilmiş insanlar” dense de, hepsinin seçilmiş insan olduğunu düşünmüyorum. belki bazılarının dondurulmasının daha işlevsel (ajan, doktor, öğretmen, vs.) sebepleri olabilir. diğerleri de sadece o dönem dondurulmasında sorun olmayacak, kimsenin aramadığı, asosyal, sorunlu, suçlu insanlar falan olabilir.
- dr. jenkins insanları dondurma işine, şimdilik öğrendiğimiz kadarıyla, minimum 1999 (beverly’nin kasabadan önceki hayatıyla ilgili son hatırladığı tarih) yılında başlıyor, daha sonra 2014 yılında kayıp iki ajan (evans ve kate) donduruluyor, onlardan 4-5 hafta sonra ethan, ondan bir hafta kadar sonra da karısı ve oğlu donduruluyor.
- ethan dondurulduktan sonra arkadaşı adam hassler vazgeçiyor, ama doktor artık çok geç diyor. bu konuşma 2014 yılında geçiyor (kasaba hayatı ise 4000li yıllarda geçiyor. yani zaman yolculuğu olmuyor. doktorla hassler’ın konuşması geçmişten bir sahne).
- dondurma işlemi kaç yılına kadar sürüyor bilinmez, muhtemelen en son doktor ve ekibi kendilerini donduruyor.
- 2bin yıl kadar sonra yeniden uyanmaya başlıyorlar.
- yine muhtemelen ilk olarak doktor, manyak hemşire pam falan uyanıyor. bir şekilde kasabada sabit bir popülasyona ulaşana kadar insanları uyandırıyorlar.
- sonra her bir insan öldüğünde yerine yeni birini uyandırıyorlar. ev sayısı ve içinde yaşayan birey/aile sayısı sabit oluyor böylece.
- kasabadakilerin yaş farklılığı olayı da böyle açıklanmış oluyor. daha önce uyananlar, daha çok yaşlanıyorlar. kate ethan’dan 12 yıl önce uyandırıldı. o yüzden ethan uyandığında kate’i 12 yıl yaşlanmış buldu.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...