Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battle Royale

jankis

Öne çıkan mesajlar

ya filmi acaip merak ediyorum ..
bi japon yapımı ve gırgır yönetmen takeshi kitano da oyuncular arasında

filmin konusunu kısaca özetlemek gerekirse:
Yakın gelecekte Japonya anarşinin esiri olmuştur. Sokaklar kan gölü haline dönerken hükümet son derece riskli bir karar vermek durumunda kalır. Buna göre, 14 yaşında öğenciler otobüsle geziye götürülürken ilaçla uyutulurlar.

Uyandıklarında ıssız bir adada olduklarını görürler. Burada bulunan silahlı görevliler, her birine üç gün yetecek kadar erzak ve birer silah verir. Ayrıca kurallara uymadıkları anda patlatılmak amacıyla üzerlerine bir verici takılır.

Kurallar açık ve nettir. İçlerinden sadece bir tanesinin adadan canlı olarak ayrılmasina izin verilecektir. Eğer üç gün sonunda birden fazla kişi hayattaysa hepsi birden öldürülecektir.

Böylece adadan canlı kurtulmak isteyen çocuklar birbirlerini öldürmeye başlarlar. Sadece daha güçlü, daha zeki ve daha acımasız olanın hayatta kalacağı ölüm oyunu başlamıştır.

böle süper eğlenceli bi konu yani ..
kan-şiddet hat safhadaymış
ben fırsat bulursam gidecem[hline]"oh my god, aliens !
don't eat me !
i have a wife and children, eat them."
(homer simpson)
Sosyal ağlarda paylaş

*Yakın gelecekte Japonya anarşinin esiri olmuştur. Sokaklar kan gölü haline dönerken hükümet son derece riskli bir karar vermek durumunda kalır. Buna göre, 14 yaşında öğenciler otobüsle geziye götürülürken ilaçla uyutulurlar.*

şu cümlenin başı ve sonu birbirini tutmuyor, çok alakasız :)[hline][i]Wow - Begin
Sosyal ağlarda paylaş

ben istemiyorum kardesim 14 yasinda cocukarin savasmasini !!! ambargo konulsun ! alt komisyonlar olusturulsun, mufettis gonderilsin. yerel faiz oranlari ulus genelinin ortalamasinin 5.5 puan asagisinda olsun.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu akşam bu filme gitmeyi planlıyorum,başka gelmek isteyen varsa pm atsın. Ya Kadıköy Tepe Cinemaxx'da giderim yada Kozyatağı Cinecity Trio'da. Evim bunların ortasında da :-) Bu arada Cinecity Trio tam nerededir, park yapılabilitesi nedir filan bilen var mı?[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BonePART, 21 October 2003 04:01 tarihinde demiş ki:
euehe sonucta komedi bi film
ayrıca cogunluk sineklerin efendisi mi sineklerin tanrısı mı ne bi klitap wardı onu okumustur
ordada gayet guzel olduryolardı birbirlerini[hline]BonePART - Pepelek Saplar Birliği OnursalBaşkanı ve Kurucusu
BonePART FriarHealSuxx of Hun - Kay Server - Level 50 Drunken Friaa
BonePART From Bestine - Tattoine - Kettemoor- Novice BE, Novice CH
BonePART: Baba bi suru bulaşık birikti, ben bi kız arkadaş bulsamda yıkasa.
BonePART'ın babası: Oğlum sen kızı bulda ben bulaşıkları yıkarım. Yanlız olma.

evet lord of the flies ..
2 ayrı versionu vardır
süper filmler gerçekten[hline]"oh my god, aliens !
don't eat me !
(homer simpson)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
jankis, 20 October 2003 21:31 tarihinde demiş ki:
ya filmi acaip merak ediyorum ..

Yakın gelecekte Japonya anarşinin esiri olmuştur. Sokaklar kan gölü haline dönerken hükümet son derece riskli bir karar vermek durumunda kalır. Buna göre, 14 yaşında öğenciler otobüsle geziye götürülürken ilaçla uyutulurlar.

[hline]"oh my god, aliens !
don't eat me !
(homer simpson)

anlamadım hükümet neyi çözecekmiş bu şekilde????[hline]Grim Fandango Turkish Fan Club
Yiyemedikten sonra araba ne işe yarar ki?
AssassiN, 05 October 2003 22:15 tarihinde demiş ki:
regulus azman gibisin masallah
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Norak, 20 October 2003 23:34 tarihinde demiş ki:
*Yakın gelecekte Japonya anarşinin esiri olmuştur. Sokaklar kan gölü haline dönerken hükümet son derece riskli bir karar vermek durumunda kalır. Buna göre, 14 yaşında öğenciler otobüsle geziye götürülürken ilaçla uyutulurlar.*

şu cümlenin başı ve sonu birbirini tutmuyor, çok alakasız :)[hline][i]Wow - Begin

zaten tutamaz çünkü o bir cümle değil :)[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

anarşizmin ne olduğu konusunda TRT haber bültenlerinden daha fazla bir bilginiz yoksa evet olabilir :-)

Bu arada filme biraz önce gittim gördüm, bence çok güzeldi. Bir çok anlamsızlık vardı ama zaten amaçlardan birisininde bu olduğunu düşünüyorum. Birde filmi kaldıramayıp ilk yarım saatinde giden 3 hatun ve bir oğlandan oluşan bir grup vardı ki filmin bence en komik sahnesi oynu :-P Kardeşim yaklaşık olarak ne olacağını biliyorsun, madem miden kaldırmayacak ne diye gelirsin. Neyse daha ayrıntılı rapor yarına.[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

ben de izledim bugün.
filme, ne olduğunu bilerek giden herkesin hoşnut kalacağını tahmin ediyorum. insanların birbirini öldürmesinde herhangi bir orjinallik olmasa da bi nedenle sebepsiz katliam karşısında bende uyanan duyguları (tatmin) ve zihnimin sahnelere getirdiği yorumları (niahahah "ne koydun lan kafana" ) filmden çıktıktan hemen sonra, insanlık namına oldukça ürkütücü bulduğumu da eklemeden edemicem...[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?

[Bu mesaj Grudge tarafından 22 October 2003 22:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Fİlmin bence ana teması ortada gerçekde büyütülecek bir sorun yokken (en azında sorun diye sunulan gençlik sorun olmakdan çok uzaktı) insanların çeşitli sebeplerden birbirinden korkması ve güven eksikliği sebebiyle bugün bize barbarca gelen şeyler yapması yani Battle Royal'ın kurulması. Aynı şekilde buna katıldırılan çocukların kimisinin öldürmektense ölmeyi tercih etmesi onları suçlu olarak zihniyete karşı verilen en güzel cevapsada kimse bilmediğinden hiç bir anlamı kalmıyor. Filmin başındaki sayko kızın yüz ifadesi nasıl bir filin bizi beklediğini açıklıyordu ama bir süre sonra anladıkki gerçekde sayko olan o değil, onu bu hale getirenler yani sistem. Sıradan insanlardan bile suçlular yaratan ve suçlu olmayanları suçlu diye arayan bir sistem var ortada. Suç nedir, ceza nedir konusu bir kez daha sorgulanıyor ve adalet denilen sistemin bir yanılsamadan, bize gerçek diye sunulan şeylerden daha ötede bir şey olmadığını görüyoruz.

Kısaca filme sadece bir aksiyon filmi olarak değilde, arka planda ne anlatılmaya çalışılmış diye düşünerek izlersek çok daha zevk alabiliriz. Amacınız sadece kan ve insanların insanlıktan çıkmasını görmekse de sizi tatmin edecek bir film.[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

bugün gittim filme ..
ya ilginç aslında ama üzerine oturtulduğu bi temel olmadığı için film havada kalıyo ve büyük eksiklikler önümüze çıkıyo
bununla beraber sonuçta film anca tek seyirlik oluyo ..

ne yalan sölim çoğu sahnede koptum
belki japon kültürü bize uzak olduğundan. meşhur yönetmen kitano nun filmde oldukça komik bi rolü var
onun olduğu çoğu sahnede gülüyosunuz film de zaten bunu amaçlıyo ama filmin güldürmeyi amaçlamadığı sahnelerde de gülmeniz filmin amacından sapmasını sağlıyo
bu tip şeyler olmasaydı filmden çok daha fazla etkilenebilirdim

mesela çocukların toplanıp video seyrettirilmesi var .. beni önce baya bi gerdi yaratılan ambians
ama sora o video neydi öyle
yerlere yattım gülmekten

neyse sonuçta boş zamanınız varsa gidin
ben izlediğime pişman değilim .. merak ederdim kaçırsam
çünkü fikir gayet özgün (her ne kadar önceden lord of the flies'ta falan işlenmiş olsa da beni heyecanlandırdı konu) ama ne senaryo var ortada ne oyunculuk ..
ama gidin siz :)[hline]"oh my god, aliens !
don't eat me !
(homer simpson)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 24 October 2003 19:21 tarihinde demiş ki:
dollsdan iyidir yine..[hline] Bütün dünya buna inansa, bir inansa, hayat bayram olsa...

he bu arada ortada yanlış anlaşılma kalmasın diye sölüyorum.
battle royale'da yönetmen kitano oynuyo ..
ama filmi yönetmiyo

dolls'ü ise yönetmişti[hline]"oh my god, aliens !
don't eat me !
(homer simpson)
Sosyal ağlarda paylaş

sansür olacağını sanmıyorum herşey bütün çıplaklığıyla gözler önünde
kitano ise adada bırakılan sınıfın eski öğretmenini oynuyo
kısaca bu yasayı uygulayan kötü adam .. ama süper komik hele video sahnesi zuhauhuha[hline]"oh my god, aliens !
don't eat me !
(homer simpson)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
şimdi aylar once ben bu filmin divxini indirdim netten kazaadan indirmek gibi mi mallık yapmiştim filmin ilk 30uncu dakkasindan sonra(ki izlemiş olanlara referans olsun video izlendikten sonra ve herkes teker teker dişari cıktıktan sonra...)ses gidiyor!

izleyemedim tabi içimde kaldi bi de filmin en can alici kismini izledim yani şimdi heyecanla bekliyorum.(Bu arada filmde sesin gittigini bildigim halde adilik olsun diye sanerixx arkadasa divxi vermiştim ehehhe:D)[hline]Mors certa et hora certa
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
ben de dün tv'de seyrettim ama maalesef başını kaçırmışım, ilginç bir film olmuş ve daha da ilginç bir şekilde hoşuma gitti. ana mesaj olarak birşey alınabilir mi bilmiyorum ama ben şu sözün canlandırılması olarak ele aldım filmi ve belki bu yüzden hoşlandım:

"güvende olma arzusu her türlü asil amacın önüne geçer"

bazı çocuklar birlik olup kurtulmaya çalışırken öbürlerinin buna köstek olması ve ortaya çıkan ilişki çeşitlemeleri hoşuma gitti. sonundan da bişi anlamadım heh zaten mesaj yok denmesi oraya ithafen olabilir..

bu arada basket topunun sekmesi sahnesi basitliğine rağmen bugüne dek ördüğüm en etkileyici sahnelerden biri oldu neden bilmiyorum..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...