Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2015 -2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

Ayrıca;

said:
Çin Ligi ekibi Shanghai Shenhua’yla Ersan Gülüm’ün bonservisi konusunda 5 milyon Euro’ya el sıkışan ancak transferi gerçekleştiremeyen Siyah-Beyazlılar’da, bu duruma neden olan kişi ortaya çıktı.

Deneyimli futbolcunun da Asya temsilcisiyle 2 milyon Euro’ya anlaşmasına rağmen transferi, Ersan’ın menacerinin bozduğu açıklandı. 28 yaşındaki stoperin temsilcisinin, Shenhua’dan 1,5 milyon Euro’luk imza parası istediği ve bu ücreti ödemek istemeyen takımın da bundan dolayı transferden vazgeçtiği bildirildi.

Menejeri Ertan Göksu, BJK'liler bilir. Kulübün kan emici şerefsizlerinden biridir...

Edit: Fikret Orman'ın Mendes'i bu arada kendisi bilmeyenler varsa. Önder Özen'in zamanında "uçakta menejer görünce atlayasım geliyor" dediği eleman oluyor.

Eneramo, Sezer ve Bilic'i kulübe kitleyen adamdır aynı zamanda, tek faydalı hareketi Opare olmuş olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

şimdi atinç 1 ediyorsa 4ünü klübe biz veriyoruz misal el altından onlar 5e alarak 4m yasallaşmış oluyor : )

kara para aklıyoruz galiba

ama karşı taraf niye kabul etsin büyük risk

Benim aklıma da bu geldi. Şu UEFA kriterleri sebebiyle kar ediyor gözükmek zorunda BJK.

Atınç 3'e satılacaksa BJK el altından adamlara 4 yolluyordur, adamlar da 6 geri verip toplamda 2'ye satın almış oluyorlardır. Adamlara kar, kağıt üstünde şişkinlik azalttığı için BJK'ya kar.
Sosyal ağlarda paylaş

Para olmamasının yanısıra esasen UEFA'nın ekonomik kriterlerini yerine getirememe durumu var BJK'nın, daha önce ceza kıyısından falan döndü, hala incelemede. Kırmızı hatta olduğu için "sattığı oyuncu ederi aldığından fazla olmalı" şu anda kağıt üstünde.

Yani kasanızda nakit 50M € bile olsa harcayamıyorsunuz o kırmızı hattan çıkana kadar, onu "kağıt üstünde" düzeltmek için yapılıyor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

iyi de zaten ortada para olmadığı için transfer yapamıyoruz.
böyle bir şey yapmanın bizim transfer yapmamıza faydası olmayacak ki :D

13 e satılan dembaba'nın 5-6m u stada aktarılcak mesela

beşiktaşın kasasında para yok..
gelen bir çok gelir direk otomatik borçlara gidiyor.
ama bir ton iş adamı var para aklamak için uğraşan. o sakallı erdoğana aşık adam bile beşiktaş üzerinden eminim bir çok para aklıyordur
Sosyal ağlarda paylaş

atınç'a 4-5 etmez diyen adamın herhangi bir ülkenin herhangi bir ligindeki herhangi bir oyuncu için "topa iyi vuruyor"dan öteye yorum yapmaması gerek. Zaten başka gördüğü, bildiği şey yoktur da o yüzden o kadar çapsız konuşur.

Hadi beni yine siklemeyeceksiniz. Açın bakın modern stoper özelliklerine, büyük takımlar ne tip adamlar transfer ediyor. Sonra hiç izlemediğiniz Atınç'ın oynadığı maçları izleyin. Sonra gelip para reröerrösü yaparsınız.

Hani Atınç'ı transfer eden adam Ragnick, hocaların hocası denen 4-5 TD'den biri oluyor dünyadaki bu adam imza töreninde "Atınç'ı ucuza bile aldık" dedi...

Birkaç sene sonra daha yüksek paraya sattıklarında onu yine dersiniz Leipzig el altından para veriyor diye.

edit:

https://www.sporx.com/ralf-rangnick-atinci-ucuza-aldik-SXHBQ474488SXQ
Sosyal ağlarda paylaş

Her potansiyelin patlama ihtimali zaten var. Ne adamlar çıktı uuuww falan dendi de sonradan Anadolu takımından daha beter yerlere düştüler.

Atınç'ın sahip olduğu özellikler onu en az 4-5 yıl daha zirve liglerde tutar. Ama çalışması ve ona sunulan bu fırsatı değerlendirmesi gerek. Kafası varsa zaten üstlere gider, yoksa biraz takılıp buraya döner.

Çok çalışan bir adam olduğunu zaten biliyoruz. Zayıfsın dediler herif vücudunu bir senede ikiye çıkardı, çevikliğini arttırdı. Antreman yaptı, eksiklerini giderdi.

Dil bilmiyordu dil öğrendi. Süper yeni Messi'miz Rosenborg tarafından bile beğenilmiyorken Atınç, Ragnick ile akıcı bir şekilde İngilizce konuşarak derdini anlattı, tüm dünyaya kendini tanıttı vs...

Başarılı olmasını yürekten istiyorum çünkü bu boktan ülkenin boktan futbol ligi ve düzeninde Atınç gibi değerlerin bir şekilde dünya futboluna kazandırılması gerekiyor. Misal Arda bile fazla kaldı, gittiğinde ona bile sevinmiştim. Enes için keza apayrı bir konu açtım. Oğulcan Çağlayan da Aston Villa gidecek şimdi büyük ihtimal onun da yolu umarım apaçık olur.

Takım fark etmeksizin bu adamları desteklemek gerek. Şovmen, taraftarcı ibneleri değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark böyle fantastik methiyeler düzüyorsun da adam öyle 18'lik 19'luk çıtır değil, 22 yaşında. Evet hala genç ama wonderkid yaşını çoktan geçmiş. Hani az çok düzenli oynaması gereken yaşta. Bu yaşta son sezonunda ligde 12 maça çıkmış, bu maçlarda da sadece 5 tanesinde 90 dk oynamış. 90 dk oynadığı 5 maçın 3'üyse BJK lige havlu atmayı garantiledikten sonraki son 3 hafta.

Türkiye Kupası'nda oynamış düzenli olarak, ama zaten oraya genelde rotasyon ve yedeklerle çıkıyor takımlar, malum.
Sosyal ağlarda paylaş

Wonderkid olarak gitmedi zaten, potansiyelini göstermiş stoper olarak gitti. Stoperlerde hücumun aksine 21 yaş gayet genç bir yaş aralığı çünkü tecrübenin diğerlerine göre en önemli olduğu iki mevkiiden biri, diğeri kalecilik zaten. FM de bile stoperler tam potansiyellerine 27-28 yaşlarında ulaşırlar. En değerli ve iyi oldukları yaş aralıkları onlardır.

Bu yaşlardan önce zirveye doğru tırmanan adamlar zaten deli paralara transfer oluyorlar. Ya da o adam olacağına erkenden kendisini inandıranlar.

Atınç bu zamana kadar aktif olarak lig maçlarına vs. hiç çıkmadığı için iplenmiyordu tahminen ama adamın totalde 10 maç oynaması scoutlar için risk almaya yetti.

Hani ayağı çok iyi top yapıyor. Fiziği çok yerinde ve fiziğine oranla çevik bir oyuncu. Müdahaleleri hızlı ve yerinde ayrıca hava toplarına doğal olarak hakim. En önemli artısı bir kere sol ayaklı oluşu, sol stoper oluşu. sağa göre zaten daha değerliler.

Tek eksiği var Atınç'ın şuan o da mental tarafı. Hem dengesini bu yüzden sağlayamıyor, bazen omuz omuza da bile yanlış bastığından yerlere yığılıyor hem de özellikle sıkışık anlarda çok korkak kararlar alabiliyordu. Mesela GS maçında Burak 2-3 kere çok rahat Atınç'ı ekarte edip, omuz koyarak sıyrılabilmişti.

O fiziğini kontrol etmesi ve özellikle hızlı oyunculara karşı doğru konumlanıp, onlara göz açtırmaması gerekiyor. Bu eksik yanlarıydı işte.

Bunlar öğrenilerek telafi edilecek eksiklikler olduğundan dolayı 10 maç yapmış bir adama yine de yatırım yapılabiliyor. Yani ekstrem saçma bir olay olarak karşılamamak gerek.

Atınç'tan ziyade Demba Ba tartışılsa benim de sesim çıkmaz mesela :D 11 ayda BJK'nin oyuncu satışından 8 milyon euro kâr yapması bana halen utopik geliyor. İnanmıyorum, arada transfermarkt'a girip bakıyorum falan. Ama Atınç kesinlikle potansiyelinin de altına transfer oldu.

Zaten olması beklenen adama dönüşebilirse bu paranın en az 3 katına İtalya'ya falan transfer olur. Tam oranın üçlü savunma oyuncusunun göbeği profili var.
Sosyal ağlarda paylaş

Düzeltme: 12 toplam süper lig tecrübesiymiş, bu sezon 9 maçta oynamış, arda 2-3 dk oynadığı maçlar da dahil bu sayıya.

Stoperde tecrübe önemli evet, ama bu illa tüm stoperleri 27 yaşından itibaren oynatacaksın demek değil.

Yerlilerden bile örnek verilebilir: Servet Çetin 21 yaşında Denizli'de UEFA maçlarında takipleri kilitliyordu.

22 yaşında bir oyuncunun iyi paraya satılması için performansını az çok ortaya koyması gerekir.

Ha, sonuçta iyi paraya satılmış, potansyeli var, kendini geliştirirse de o paranın fazlasını da çıkartır. Ama şu anda 6 milyona satılması çok uç bir örnek.

Şöyle sorayım, bir kulüp başkanı olsan sen 22 yaşında ve Türkiye'de bile kariyeri boyunca toplam 15 1. lig maçı görmemiş bir oyuncuya 6 milyon verir misin? Ben vermezdim.
Sosyal ağlarda paylaş

para dediğin nedir ya halledilir sdsaf :D

ya açıkçası son yıllardaki başarıları Alman takımlarını daha ilgi çekici yapıyor bence.

Low yılın TD'si seçilirken yaptığı açıklamada tüm alt ligler dahil birlikte ortak bir proje ürünü olduğunu başarının herkese ait oldugunu anlatan bir konusma yapmıstı. Federasyon ve klüp TD'leri desteğinin milli takımı taşıdığı falan.

Bir de bizim ligde portekizlilerden özellikle menejerlerinden yediğimiz kazıkları düşününce Alman ismi bende daha fazla güven uyandırıyor bilemedim :D
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Leipzig gibi bir yapının başkanı olsa veririm. Ama TR de bir kulüp başkanı olsam vermem.

Yani şey de var. RB şuan F1'den çekilip, futbolu ana yatırım dalı yapmayı planlıyor. Yani spordaki ana yatırımı diyelim. Temel mottoları da yetiştiricilik olduğundan para saçabiliyorlar. Selke mesela 8 milyon euroya transfer ettiler.

Ragnick bir de bi süredir takip ediyordur büyük ihtimal. Öyle 10 maç izlediği adama direkt yatırım yapacak bir adam değil. Tahminen zaten bildiği bir oyuncuydu Atınç ve lig maçlarını takip edince riske girmeye karar verdi.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bu ülkede scout anlayışı takıma şnaydır q7 Rvp nani falan önermek oldugu için sana garip geliyor ama evet izliyorlar çünkü scouting bunu gerektirir.

scout demek barça maçını izleyip alexis sanchez diye bir adam buldum başkan efsane Arsenal'e alalım mı demek değil.

2. ligden, uzak doğudan adam bulup getirmek parlatmak.

Olacak olacak zamanla bu ülkede futbol da öğrenilecek, 22 kişi 1 toptan fazlası oldugu anlasılacak zamanla.

Cünkü bu ülkede herkes teknik direktör, twitterde herkes kulüp başkanı herkes kadro kurdugu için garip geliyor böyle şeyler ilk kez duyunca
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru, şans görürlerse izlerler (gerçi TR alt liglerine çok bakacaklarını sanmam, U19 U21 takımından beğenip de izlemeye başlamadıkları sürece en azından), ama oradan alacakları adama 6M € vermezler. Scouting'in olayı 6M vermeden o potansyeldeki adamı alıp da yetiştirmek çünkü.

6M €'ya Alman liginde sıkıntı yapmayacak, eksik kalmayacak, en az 2-3 sene de güvenle oynatabileceğin 30 yaşında taş gibi adı sanı belli stoper alırsın çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...