Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2015 -2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

Atınç 5-6 milyon euro bitti deniliyor. KAP yok ama

Beşiktaş'ın genç stoperi Atınç Nukan, Bundesliga 2 takımlarından Red Bulls Leipzig'le anlaşmaya vardı.

Beşiktaş Kulübü Atınç'ın transferinden 5 milyon euroyu kasasına koyacak. Genç stoperin ise yıllık 1 milyon euro kazanacağı iöğrenildi. Red Bulls Leipzig, Bundesliga'ya yükseldiği takdirde siyah-beyazlı kulüp, ayrıca 1 milyon euro bonus kazanacak.

Demba Ba'yı Çin ekibi Shangai Shenhua'ya 13 milyon euro bonservis bedeli karşılığında veren Beşiktaş, Atınç'tan gelecek parayla birlikte 18 milyon euro gelir elde etti.
Sosyal ağlarda paylaş

Töre ve Ersan gitmez. Ben 15 milyon euroluk teklif geldiğini pek sanmıyorum çünkü ama işte hayaller.swf Gelme ihtimaline karşı konuşuyoruz asdfasd gelseydi keşke :(

Ersan olayı da büyük ihtimal yatacak. Ersan'ın çekimserliği yüzünden Jucilei'i aldılar, Asya Kupası kontenjanını doldurdular işte Ersan'ı alıp almamaları bir şey fark ettirmeyecek artık onlara, yani 5'e almak diyelim. Belki yine 2-3'e alırlar ki ona da gitmez ya da satmayız.

Ba - Atınç ve Porto son teklifinde 6m euroya çıkması durumunda Franco'yu satıp; daha fazla adam satmayız gibi duruyor. Yani en azından şuan planlananlar doğrultusunda başka şey olmayacak gibi geliyor.

Milli takım ve u21 performanslarıyla Milosevic'e de Norwich'ten teklif gelmiş ama bizim aldığımızdan biraz yukarıdaymış. Reddetmişiz. Oynatacağız zaten planlarda var gibi gözüküyor.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

besiktas fm'de add new coach ile oyuncularini yuksek paralara satan hilebaz oyunculardan mi olusuyo lan acaba? ba tore atinc ersan toplam 38 milyon euro nasi bi hayal ahah.

Böyle teklif varsa tüm takımı satsınlar, yenisini de almasınlar kulübü kapatıp parayı yesinler. Kulüp 100 sene daha ayakta dursa toplam karı bu kadar etmez :D
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KAP | Andreas Beck'in transferi konusunda oyuncu ve kulübü Hoffenheim ile görüşmelere başlanmıştır.

Ben bu adamı çok seviyorum diye midir nedir beni en çok heyecanlandıran ikinci şey bu oldu. Birincisi tabii Atınç'ın kariyerini, hayatını vs. kurtarması oldu.

Sonunda hak ettiği değeri görüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Atınç orada verilen eğitimi alabilirse topclass stoper olabilir, Alman da salak değil o kadar.
Ama burda kalsa hiçbişey olmazdı.

DarKRideR said:

Töre ve Ersan gitmez. Ben 15 milyon euroluk teklif geldiğini pek sanmıyorum çünkü ama işte hayaller.swf Gelme ihtimaline karşı konuşuyoruz asdfasd gelseydi keşke :(

Ersan olayı da büyük ihtimal yatacak. Ersan'ın çekimserliği yüzünden Jucilei'i aldılar, Asya Kupası kontenjanını doldurdular işte Ersan'ı alıp almamaları bir şey fark ettirmeyecek artık onlara, yani 5'e almak diyelim. Belki yine 2-3'e alırlar ki ona da gitmez ya da satmayız.

Ba - Atınç ve Porto son teklifinde 6m euroya çıkması durumunda Franco'yu satıp; daha fazla adam satmayız gibi duruyor. Yani en azından şuan planlananlar doğrultusunda başka şey olmayacak gibi geliyor.

Milli takım ve u21 performanslarıyla Milosevic'e de Norwich'ten teklif gelmiş ama bizim aldığımızdan biraz yukarıdaymış. Reddetmişiz. Oynatacağız zaten planlarda var gibi gözüküyor.

Ersan gitmez artık, yattı o transfer. Ama Pedro gitsin. Stoper olabilecek bir oyuncu değil. Ön libero oynasa faydalı olabilirdi ama stoper mevkiinde adamı harcayacağımıza ve biz de kanser olacağımıza aldığımız fiyata bile satılabilir. Gelen parayla yine stoper alınır.

Bence Töre de satılsın. Yeteneğiyle doğru orantılı katkısı olmuyor takıma. Daha önceki dedikodulardaki gibi 11 falan bile varsa bi teklif, satılsın bence. O paralara daha katkı sağlayacak kanat oyuncuları bulunur.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Atınç orada verilen eğitimi alabilirse topclass stoper olabilir, Alman da salak değil o kadar.
Ama burda kalsa hiçbişey olmazdı.

O kumaş zaten vardı hep diyorduk da dalga geçiliyordu. Tek olay şimdi kendine bitiyor yine isteyecek ve çalışacak.

Çin'e satılan adamın transfer başarısıyla Avrupa'ya, özellikle Almanya'ya oyuncu göndermek arasında dağlar kadar fark vardır. Atınç'ın transferi bu yüzden daha büyük ve başarılı bir iş bana kalırsa.

Umarım yüzümüzü kara çıkarmaz. Yolu açık olur.
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Yalnız bize en aşağı 5-6 transfer lazım, nasıl alacaklar bu kadar az bütçeyle o oyuncuları bilemiyorum.

Feda sezonundan beter hale düşebiliriz

Düşmeyiz. Pedro&Atınç gidiyor ama o ikisinden 10m gelicek, 2 tane devamlı oynayabilecek stoper alınır. Ba'dan gelen paranın da hepsini harcamadan bi santrfor alınır, Cenk'le beraber götürürler.
Ortasahadan şu an satılan yok. Duyumlar Olcay-4m Tolgay-7m Gökhan-11+ . Gerçekleşen satış olursa yine o paraların hepsii harcamadan yerleri dolabilir. Bir tek Tolgay'a üzülürüm, gerçekten modern futbol oynayan birtek o çünkü aralarında
Sağ beck zaten alındı.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi altı üstü iki adam satıldı, maks 2 tane daha satılacak. Abartma üstüne resmen master yapıyorsunuz ya sağdan soldan gaza gelip.

Son 4 yılda, yani Feda sezonu dahil 33 milyon euroluk transfer yapmışız, sadece 4 milyon euro gelirimiz var oyuncu satışlarından. bu sene çıldırdığınız kadronun %80'i bu dönem için alınan oyunculardan kurulu.

Bu sezon sadece iki adam satarak 19 milyon euro kazanmışız ve yerine adam alınamayacak diye mi korkuyorsunuz?

Ha gelen gideni aratır orası ayrı konu da az rahat olun. Saçma şeyleri dert ediyorsunuz.

Yaşanan şeyin büyüklüğünü konuşmak gerek. BJK için ne kadar efsane bir durum düşünsene şampiyon ve lig ikincisi takımdan çok daha fazla transfer teklifi alıyorsun ve oyuncularını onlardan çok daha değerli paralara satabiliyorsun. Olayın bu yönüne bile baktığında kardasın...
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Düşmeyiz. Pedro&Atınç gidiyor ama o ikisinden 10m gelicek, 2 tane devamlı oynayabilecek stoper alınır. Ba'dan gelen paranın da hepsini harcamadan bi santrfor alınır, Cenk'le beraber götürürler.
Ortasahadan şu an satılan yok. Duyumlar Olcay-4m Tolgay-7m Gökhan-11+ . Gerçekleşen satış olursa yine o paraların hepsii harcamadan yerleri dolabilir. Bir tek Tolgay'a üzülürüm, gerçekten modern futbol oynayan birtek o çünkü aralarında
Sağ beck zaten alındı.

Bizim Altınsay tayfasından elemanlar falan hep söylüyorlardı. Meçhul da bir şeyler yazmıştı onları destekleyen, tahminen maks 2 adam daha satacağız onlarda olursa Ersan ve yine olursa Franco.

Biz Franco'yu hep Porto 5 milyon euro teklif ediyor, BJK ise Josue + 2 milyon euro istiyor diye biliyorduk. Meğerse Porto direkt Josue ile başa baş takas teklif etmiş ve bizimkilerde 6 milyon euro peşin istemişler. Porto 6'ya çıkmıyormuş ama pazarlığı da bırakmıyormuş.

Eğer Porto 6'ya çıkarsa Franco da o paraya gidecek.

Bek zaten alındı. 1.5-2 milyon euro arasında maliyeti olacak ki çok daha fazlasını verebilecek bir oyuncu, kariyerini burada bile bitirebilir eğer başına bela açmazsak. Bize fazla iyi olacak.

Forvet yine düşmeye başlamış yıldız tarzı bir şey alınacakmış. Yani yönetim öyle istiyor, Şenol Güneş'te tamam demiş. Ba ayarında ve maliyetlerinde bir transfer yapılacakmış. Ba'dan gelen paranın 7-8 civari eğer uygun adam bulunabilirse yine forvete gömülecekmiş. Forvet kesin alınacak ha öyle ya da ha böyle. En kötü Mitroglu diyorlar ama onda da futbolcu istemiyormuş.

Yabancı basın Van Persie yazıyormuş BJK'ye ama TR'ye gelmesi için hiçbir sebep yok. Gelirse de ŞL istikrarı yüzünden GS'ye gelir sadece doğruya doğru. Onun dışında FB ya da BJK yapması için halen bir sebep yok.

Olcay'ın 4 milyon eurosu kulübün koyduğu alt limit, en az istenen bonservis ücreti ve isteyen tek bir kulüp daha doğrusu adam var o da Bilic. Bilic çok istiyor ama kulübünden olumlu adım atan kimse yokmuş. Belki yaz sonuna doğru gerçekleşebilir diyorlar. BJK zaten şuan Olcay yerine genç ve potansiyelli sol açık kovalıyor. Kesin olarak transferi yapılacakmış Olcay kalsa da gitse de.

PAOK'taki Mak vs. izlenmiş mesela bu sezon, biterse şaşırmayın diyordu bizim abi. Yunanistan'dan bir transfer bekliyoruz dediler.

Copa America da bir scout ekibi varmış ve bir stoperi takip ediyorlarmış. Hangi takım bilmiyoruz saklıyorlar diyor ama oradan bir stoper alınacak gibi duruyor eğer anlaşılırsa. Güney Amerika da zaten haberler geliyor Rhodolfo gibi ama olacağını sanmıyorum onun, başka bir isim gelecek.

Stoper için hem Meçhul hem de bizim abinin dediği ortak isim Britos. Oyuncu naz yapıyor ama en iyi teklifi BJK verdiğinden de tamamen olumsuz değil düşüyor dedi ikisi de. Gelirse opsiyonunu kullanmayıp bize gelir diyorlar. Ben çok beğenmiyorum doğruya doğru da iş yapar sanırım burada. Bu sezon İtalya'yı pek izlemedim ne yaptı bilmiyorum da :(

Tolgay kesinlikle satılmıyor. Mancini'nin istediği bir isim ve Inter üst teklif olarak 4 milyon euro vermiş. Bizimkiler satmayacağız, satsak bile 4'e vermeyiz demişler zaten ki Tolgay'da istememiş gitmek. Oradan yana korkunuz olmasın.

Kerim'e 8 civarı teklif varmış ama en yüksek teklif 4 milyon euro ile Monaco'ymuş. Bir de 3 milyon euroluk bir teklif varmış İtalya'dan gerisi hep 2 milyon falanmış. Biz zaten 3.5'a aldık ve aldığımıza satmayız, parlatacağız daha vs. demişler. Şenol Güneş ile bir kaç seviye atlayabilir doğruya doğru, elde tutmak en mantıklısı.

Daha önce buraya da yazmıştım ama Oğuzhan'ı da Torino istemiş. 2 milyon euro teklif etmişler. Bizimkiler yine satmamış para az diye, ŞG de takımda istemiş zaten asıl sebep o olabilir.

Bek geldiğine göre şimdilik iki stoper ve bir forvet garanti olarak geliyor. Bunlar tamamlandığında büyük ihtimal bir de sol kanat oyuncusu alınacak ve transfer kapanacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Saçma sapan FM ağzıyla konuşuyorsun. BJK nin transfer yapabilmek için oyuncu satması gerektiğini sağır sultan duydu. Bütün oyuncularını iyi fiyat gelirse satacağını bütün menajerler biliyor. Elbette teklifler gelecek.

Satmak isteseler Sneijder ve Muslera da bu tarz teklifler alır. Aynısı Sow ve Emenike içinde geçerli. Hatta Diego falan Çin'e Katar'a gitse bu kadar formsuz bir sezon geçirmiş olsa da iyi paraya gider.

20 küsur senede 2 kere şampiyon olmuş, her sene biz süperiz ortalığı dağıtacağız diye başlayıp hüsranlar 3. olan takımın avunduğu şeyde bu olur ancak.

Sanki sportif başarı sağlamış takım veya oyuncu profili ile Avrupa'nın elit takımlarına oyuncu satıyor da başarıdan bahsediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...