Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LTE iptal mı oluyor?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

toggie said:

Editor said:

Aga ben anlamam... bi ülkede bi deprem olunca Hatlar kilitleniyor ise bu işi beceremiyorlar demektir.

Bir maça gittiğinde sinyal stad dolunca 3G çekmeyince o işi yapamiyorlar demektir... Yani biliyorsun lar oraya 50bin kişi dolacak çak baz istasyonunu.

Kimse bilmiyo bi sen biliyosun ameka.

NE ALAKA Şimdi ? :S
Sosyal ağlarda paylaş

Basit basit sadece para harcamak istemiyorlar sadece... en azından stadlar toplu yerlere filan. Yani harcaması gereken yerlere para harcamıyorlar standart Baz istasyonu duruyor.

2G kapsamı çok geniş hadi telefon hayvan gibi çeker artık onu aştılar. Deprem anlarında kesilmiyor nerdeyse..
David yok elektirik hatlarına filan bağlamışta saçma :) en fazla net gider elektirik hattı olayında onun dışında Telefon BAND ı baya geniş alandan çekebilir.

Olay aynı anda milyonların telefona sarılması. Hadi bunu belki çözemezlerde. Kalabalik yerlerdeki 3G boktanlığının çözülmesi gerekiyor. AVM kalabaliğindan bahsetmiyorum Stad tan Konserden filan bahsediyorum 10bin 20bin kişiden fazla kişiler için.

Bazen görüyorum Vodafone u Extra aracını getiriyor stadın yanına bırakıyor. Taksimdede yaptılar bunları çok Gezi olaylarında milletin 3G yetmiyordu çok kişi var diye vodafone 3 araç getirdi. Ama bunu stadlara filan yerleşik yerlere devamlı yapmalılar.

Çok uzun oldu amk KISACASI : seyyar BAZ istasyonları tam donanımlı 3G-4G destekli olmalı ve Sabit EVENT yerlerine Daha çok Güçlü donanımlı Sabit Baz istasyonları koyulmalı
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz gülerek de olsa okudum tüm loopu. Yine polemik yine polemik :)

Teknik ve şirketlerin yönetimsel yaptığı detaylara girmeden konunun ilk postu ile ilgili cevap vermek istedim. Geçen hafta ortasında ( yanlış hatırlamıyorsam ) 4G ihalesi yapılacağı netleşti.
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth, dur daha yeni başladı adam :) Ben çekerim ama zaten gerektiğinde :P

GERGE, sorayım bizimkilere. Üniversite gibi bir ortamda çekmemesi ancak belediye v.s ile anlaşmazlıktan olur diye düşünüyorum. Çok örnek var o tarz.

Bu arada bir App vardı bununla alakalı, onun üzerinden burası çekmiyor diye gösterdin mi ? Çok dikkate alınıyor o tarz şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
GERGE said:

O degilde, Turkcell Bilkent'e niye kule cekmiyor? Niye bizi Avea'ya mahkum birakiyor? Niye?

Bulunduğun yeri tam tarif edip Turkcell'e durumu anlattın mı? Caddebostan'da benzer bir durum olmuştu hemen SMS'le kaydımı alıp iki hafta içinde sorunu hallettiler çünkü :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bu arada kalabalık yerlerde telefonun internetinin yavaşlamasını en basit şekliyle şöyle düşünebilirsiniz: orada operatör abonelerine 7 şeritli yol ayırmışsa işte ortalama 3-4 şerit kullanılıyorsa bir anda trafik bunun 30-40 katına çıkınca akşam ki İstanbul trafiğinden farkı kalmıyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

“Cumhurbaşkanı’nın sözleri talimat niteliğinde. Kendisi yarı başkandır, yürütmenin başıdır. Söylediklerini önemsemeliyiz”

“3G ve 4G arasında çok büyük fark var ama 5G’yi görünce bu fark detay kalacak”

neyin kafasını yaşıyor bu adam ya sokaktaki vatandaştan beter yemin ediyorum asdfasdfasdf
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Genel Yönetici
26 Ağustos'a ertelenmişti umarım Çarşamba artık yapılır. Hazır şu sıralar ekonomide iyiye gitmiyorken lisanslardan gelecek sıcak paraya hayır diyeceklerini sanmıyorum. Ben en çok yeni gelecek operatörün kim olacağını merak ediyorum, umarım T-Mobile, Orange yada Telefonica gibi piyasayı daha rekabetçi hale getirebilecek uluslararası büyük bi şirket olur :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...