Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ev Sahibine Karşı Taktikler

Grego

Öne çıkan mesajlar

şirketin avukatıyla görüştüm bugün. adamın yasal olarak yapabileceği ne var gibisinden. depozitoyu kiraya sayamazsın evet dedi, senden sözleşme sonuna kadar olan kirayı bile isteyebilir dedi. bu ay kirası için icra takibi de başlatabilir isterse diyor. ha davalar, bu süreçler, yazışmalar uzun sürer vs.vs. ama hakkını uzun vadede alabilir diyor.

tavsiyesi, mazluma yatmak. bakın bu ay kira veremedim, burada oturup 5-6 kira daha borçlanmak istemiyorum diye gir, anlaşmaya yanaşır diyor. sözleşme sonuna kadar mümkün değilmiş zaten çıkarması. sözleşme sonrasında da, ihtarname çekmesiydi, verilen zamandı derken, uğraştırırsak uğraştırırız yani diyor.

yani kısacası adamı kaybedeceği paralar arasında seçim yapmaya zorluyoruz bir şekilde. ya depozitomu ver çıkayım, ya böyle daha da takayım istersen hesabı.

sanırım bu yolu takip edeceğim. mantıklı geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

ya seviyeyi düşürücem ama "depozito zaten ev boşaltıldıktan sonra bakılır, taşınma maşınma hasar olur" denmiş ya (ki zaten çok mantıklı)

kiracı çıktıktan sonra ev sahibinin duvara balyozla girip "bakın evimi ne hale getirdi!" demesini engelleyen şey nedir? yasal olarak yani. yoksa "la adam niye kendi duvarına girsin mal mısın" kısmını katmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

taşınma sırasında ve sonrasında kiracının çekeceği fotoğraflar mümkünde fotoğrafın bir yerinde o günün gazetesini tutuyor olsun

yada taşınmanın ertesi günü ev sahibiyle beraber evi incelemek, ben taşınırken ev sahibini davet etmiştim anahtar teslimi için de kendisi gelemişti emlakçı gelmişti o da "ok" vermişti

hoş benim o ev sahibi süper adamdı ya.. şimdiki gibi sünephe paracı emekli değildi
Sosyal ağlarda paylaş

depozito sadece eve verilecek zarar icin istenmez. dogalgaz, elektrik, aidat vsde borc takip kaybolmasin kiraci diye de istenir. her ne kadar servisler kiraci adina bile olsa is tahsilata geldiginde kiraci ortada yoksa mal sahibine kaliyo odemesi.

kendini tabii ki garantiye al ama depozitonun ustune yatacak kesin diye paranoya yapma, herkes bi sekilde kendini garantiye almaya calisiyo iste :)
Sosyal ağlarda paylaş

geçen sene fransa'da erasmusken kiraladığım oda'ya verdiğim depozito'yu son kira'ya saydırmıştım allem edip kallem ederek sdfsdf

1317 ne anasını satayım. direkt kira'ya say depozito'yu. hiçbişey de yapamaz.

istanbul'daki ev sahibim de bir enteresan. 45m2 evin iç boyası kaça patlar? neredeyse depozito'ya denk gelecekse bundan da kaçacam pis pis bırakıp
Sosyal ağlarda paylaş

abi kiracı 101 - kimden ev tuttuğuna dikkat et, kendini ona göre ayarla. ben en son evi müşavirden tuttum, bu adama senin yaptığını yapsam senin ev sahibi gibi elinden geleni ardına koymaz. pis adam çünkü. ayın 1'i ile 5'i arasında kira yatırılacak yazıyor, geçen ay 5'i saat 18:02'de aradı. çok şen, mutlu fln "CEMCİĞİM SEN HİÇ KİRAYI GEÇİKTİRMEZDİN YAĞGH, NOLDU EHUEHUEHU" dedi. takvime baktım, saate baktım kafamda laflar hazırladım sonra yuttum "kusura bakmayın işe dalmışım, yarın 9:00'da hesabınızda" dedim kapattım. bu adam böyle çünkü. 2 yıl bu evde kalıcam diye verdiğim depozitoyu "düşürdüm" gözüyle bakıyorum, birazını alırsam allah razı olsun diycem.

kimden ev tuttuğunuza dikkat edin o sebepten ötürü.

ben zorunda kaldığımdan bu adamdan ev tuttum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...