Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tidal - flac streaming

GERGE

Öne çıkan mesajlar

fakirler ağlamış. haha.

yok be abi enayi yerine konmak kötü. adamların derdi üç aşağı beş yukarı beats by dre'nin stream müzik versiyonunu yapmak işte. para kakmak dertleri başka bir şey değil. en iyi ihtimalle ileride tidal dinliyorum diyenin poser olduğu anlaşılır filan rahatlar ortalık.

tabi bunların pozisyon olarak direk rakibi olacak beats&apple ve burada tidal'ın geleceğini ben parlak görmüyorum. iki yıla kadar da model kaçınılmaz hale gelir, daha insani servisler çıkar herkesin kendine yakışanı bulabileceği.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

aptallara iteleyerek para kazanmanin tadi baska.

AHA ne gerek var dimi internette zaten bedava...

Flassh said:

dandik amerikan rapcisi şirketinin dandik amerikan sarkıcılarıyla açtığı siteyi neden önemsiyorsunuz ki

he ya billboardlara bile giremiolar filan mal gibi şarkı yapıyorlar kimse dinlemiyor bunları dandikler madonna kimmiş deadmau kimki
Para kazanmak için girmişler bu olaya :)
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Tidal'ın testi boş verin, numara var orada. Lossless lossless ama lossy'de olması gerektiğinden farklı ve farklı bir kalite düşümü var. Sahtekarlık yapıyorlar, ayıp.

Lossless istiyorsanız, farkı anlayabileceğiniz IEM filan varsa, alın. 10TL'lik paketi almaya kesinlikle gerek yok, Deezer ve Spotify o paketle aynı ses kalitesinde daha çok şey sunuyor.

Deezer ABD'de Deezer Elite ile bazı donanımlarla lossless ses sunuyor bu arada, onlar da tüm ortamlarda lossless'e geçerse bırakırım Tidal'ı. Ses kalitesini bir yana bırakırsan Tidal'ın daha çok ekmek yemesi gerek. Şu anda Tidal'a alternatif yok ama ülkede.

Spotify gelip biz de lossless çıkardık derse ama bariz batarlar.

Şu çok net.

10TL'liği hiç boşuna almayın, değmez ama 20TL'liğin ses kalitesi gayet geçerli.

Acil PC proramı çıkarmaları lazm, Chrome'la web playerla falan olmaz. Desktop'ta cache'liyemiyorum abi müziğimi, klavyeden kontrol edemiyorum falan, saçma sapan işler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ses kalitesindeki fark için 20TL veriyorum, değiyorda. Kimin olduğuna, ne pis marketingçileri olduğuna bakmıyorum. En azından Spotify ve Deezer da bunun aracılığıyla lossless vermeye başlar belki, ben de rahat rahat Deezer'a dönerim. Deezer'ı zaten Sonos ile lossless verdiği için yakında herkese vermeye başlar bence.
Sosyal ağlarda paylaş

10 lirasında 20 lirasında değilim, streaming kavgası çıkması tam bir gerizekalılık. benim gibi hiç bir müzikal esere para vermeyen, torrente abanan bir vatandaş, spotify kullanmaya başladım.

ilk durumda müzik endüstrisine sıfır TL kazandırırken,
şimdi ayda en azından 10 lira veriyorum.

şimdi tidal çıktı beats çıkacak pandora var zaten bilmemne var, tüm artistler kendilerini bir yere exclusive yapıyorlar. tidal'e girsem x'i dinleyemiyorum, spotify'a dönsem jay-z dinleyemiyorum, pandora'da bilmemkim var spotify'da yok falan derken, bi bakıyorum ki tek abonelik hiçbirine yetmiyor.

şimdi ne olacak? spotify'ı iptal ettireceğim, başka streaming servisine de abone olmayacağım çünkü hiçbiri yeterince kapsamlı değil. en azından 10 lira veriyorken, şimdi sıfır lira veriyorum yine.

klasik müzik endüstrisi işte. napster'ı yasaklatmaya çalışan tipler de bunlardı malum.
Sosyal ağlarda paylaş

sistem tam tersine dönsün. record labellara para veriim ben, istediğim streaming servisinden dinleyelim labellar servislere para versin. madem oluyo öyle.

şu anki haline ek olarak da olabilir o. yani servislerin kendi belli paketleri olur, öbürleri ekstra olur. bana ecm lazım lan ecm de hiç birine vermiyo o hakkı, ki abiler haklı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

GERGE said:

Tidal'ın testi boş verin, numara var orada. Lossless lossless ama lossy'de olması gerektiğinden farklı ve farklı bir kalite düşümü var. Sahtekarlık yapıyorlar, ayıp.

Lossless istiyorsanız, farkı anlayabileceğiniz IEM filan varsa, alın. 10TL'lik paketi almaya kesinlikle gerek yok, Deezer ve Spotify o paketle aynı ses kalitesinde daha çok şey sunuyor.

Deezer ABD'de Deezer Elite ile bazı donanımlarla lossless ses sunuyor bu arada, onlar da tüm ortamlarda lossless'e geçerse bırakırım Tidal'ı. Ses kalitesini bir yana bırakırsan Tidal'ın daha çok ekmek yemesi gerek. Şu anda Tidal'a alternatif yok ama ülkede.

Spotify gelip biz de lossless çıkardık derse ama bariz batarlar.

Şu çok net.

10TL'liği hiç boşuna almayın, değmez ama 20TL'liğin ses kalitesi gayet geçerli.

Acil PC proramı çıkarmaları lazm, Chrome'la web playerla falan olmaz. Desktop'ta cache'liyemiyorum abi müziğimi, klavyeden kontrol edemiyorum falan, saçma sapan işler.

war zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

arada fark yok ya hifi ile normalin
konservatuar öğrencisi vs değilseniz siz de anlamazsınız zaten

spotify iyi
illa çoq kaliteli dinleyecem dersem indiririm torrentten.

Net şekilde fark var. Spotify'da bazı şarkılarda saçma miktarda distortion oluyor tahminen bitrate düşüklüğünden dolayı, Tidal'da çok daha net herşey.
Ha tabi ki sürekli erşey 1411 kbps değildir ama 320 kbps'in de pek altına indiğini sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca o aradaki farkı anlamak için pc de iyi bir ses kartı ve minimum creative gigaworks serisi yada muadili speaker olması gerekir, benim evde marantz anfi ile jamo suruyorum, lg g3 den spotify ile stream ediyorum missler gibi müzik dinliyorum, pcde desktop speaker ile flac dinlemek akıl karı bişe değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...