Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mart ayı masaüstü

Phillamon

Öne çıkan mesajlar

atesbenicagiriyo said:

O arabayı masaüstüne koymana gerek yok zaten pencereyi açsan mahalle Başı her tarafta mevcut

2015 M3 Sedan mı her mahalle köşebaşında mevcut?

Ankara'da yaşıyorum, özel okulda okuyorum, henüz hiç görmedim. 430K'lık fiyatının etkisi olsa gerek
Sosyal ağlarda paylaş

atesbenicagiriyo said:

Heh güzel Ankaradayım özel ünideyim /Bilkent/ neyse dediklerim m serisi değil ama sonucta kasa olarak hepsi görünüşte aynı, daha geçen hafta etimesgutta normal bi sitenin önünden geçerken aynı renkte olanını gördüm bunun, 100-150bin arası bir arac zaten

Olay M olması zaten. Normal 3 serisini koymam zaten duvar kağıdı olarak. Dediğin gibi 100-150 arası olan normal 3 serisi araçlardan çok fazla görüyorum tabiki. Özel okulda okuyorum dememin sebebi de, hani spor ve pahalı araçları görme ihtimalim normal bir insana göre daha yüksek. O anlamda dedim, yoksa kendim de aile arabamız olan Avensis ile gidiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Tori said:

lel zevksizler

ney 430k mıymış, yarım trilyon paranız olsa alacağınız araba bu mu şimdi sdf

Fiyatı Euro'daki değişimden dolayı 460K olmuş.

Malesef bu fiyat her arabada olduğu gibi vergiden kaynaklanıyor. Vergiler hariç liste fiyatı 57.570 Euro.
Vergiler dahil 167.841 Euro oluyor.

Aynı arabanın Almanya'daki liste fiyatı 60.336 Euro ve orada vergi oranı %19. Vergiler dahil 71.800 Euro anahtar teslim fiyatı. Almanya'daki ortalama mühendis maaşının 18 katı. Senior engineer'ın çok rahatlıkla alabileceği bir araç.
Ancak Türkiye'de 460.000/18=25555 TL maaşı olan normal bir mühendis mevcut değil. Kurumsal firmalara danışmanlık yapan mühendisler o kadar alır anca.
Sosyal ağlarda paylaş

Rigby said:

O kadar oyunu ve programı ne ara kullanıyosunuz la?

Hazırlık falan mı okuyon bro?

Yok hayır, son sınıftayım. 10 gün sonra mezun olacağım. Bayağıdır pek vakit olmuyor oynamaya. Oyunların çoğunu yılbaşı vs. indirimden ya da humblebundle'dan falan almıştım, Hitman, Max Payne falan hep yarıda kaldı. Grid Autosport, Live For Speed'e falan da canım Drift atmak istediğinde giriyorum.

Okul bitince oynarım diye döşedim hepsini, bittiği gün sırayla bitireceğim oyunları :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...