Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

elektrik mühürü

yav

Öne çıkan mesajlar

Şimdi eee şöyle oluyor o, sen kaçak kullanmıyorum desen de şu anda kaçak kullanıyorsun elektriği. Yok önümüzdeki faturada yansıyacak desen de adamlar yarın gelip sayaç okuma yapsalar bittiğinin resmidir.

Bağladıysan kabloyu hiç bekleme git yatır. Standart taktikleri fatura okuma zamanından 2-3 gün önce gelip kesiyorlar ki bağlayan olursa kan alalım diye. Şimdi bir de özelleştirdiler adamları bunun gibi olaylara yoktan yere gelir gözüyle bakıyorlar.

Git öde.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

11 sularında kapıya bedaşın işçisi dayandı
dedi borcun var kescem
dedim ya ne borcu kaç gün gecikmiş
dedi 15 gün
dedim ya hemen mi kesiyonuz
dedi internetten öde kesmeyeyim
dedim böyle şey mi olur lan yeni uyandım mk bi dur
kesiyorum kardeşim o zaman dedi
daha kahve sigara içmemişim böyle sinirim tepemde neyse içime attım
kapadım kapıyı kapının hemen yanındaki tuvalete girip sesli sesli işedim elektrikli son dakikalarda
sonra çıktım hızlıca kahve makinesinin düğmesine basacaktım ki kesildi elektrik. itoğluit.

http://weblog.medienwissenschaft.de/wp-content/uploads/2012/01/trollface.jpg
gerisini gülmekten okuyamadim.
Sosyal ağlarda paylaş

adam iyilik etmiş sana. yoksa keser gider skinde olmaz. sen burda it mit diyorsun. cık cık

bu arada o hani biz çok açtık mührü kullandık borç ödeyince sıkıntı olmadı diyenler varya, onlar da zaten bu sayacı mühürleyen açan adamın vicdanı yüzünden yırtmışlar.

çünkü adam gelip mührü koydumu son index belli, kayıtta var yani. açmaya gelediğinde o son indexten farklı bir rakam görürse yani kullanıldığını tespit ederse direk elektrik hırsızlığından seni bildirir. sonra mahkeme celbi getirdim şuraya bi imza at diyen postacıya bi dur ya daha kahve sigara yapmadım diye kapıyı kapatır işemeye gidersin asdfg
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Genwa said:

Ödemeyi yapsan bile onların gelip açması lazım.

ben de böyle biliyordum, ama o kadar çok mühür söken duydum ki emin olamıyorum.
Ben söksem kesin bana patlar.

çok yaptım bişi olmaz merak etme...
sonuçta gelip oda koparıp mühürü kabloyu sokuo...

Bazen mühür bile takmıo benimkiler :D sadece kabloyu çıkartıyor yada şalteri kapatıodu sirf buyüzden alıştırmıştım adamı haahha ama yeni eleman geldi galiba o mühür takmaya başladı
Sosyal ağlarda paylaş

Çoğunda mühür olmuyor zaten, şarteli indirip gidiyor.

Ama kayıt tutuyor kapattım diye. Ben faturayı kapandıktan 1 saat sonra ödedim, bedaşı arayıp anlattım gelin açın diye. Akşam 5 ve 10 arası elektrik açıyorlarmış, tabi gelmediler. Dolaptaki herşey patladı.

Sonra arayıp anlattım gene, ödedim şimdi ben açıyorum haberiniz olsun diye. Telefondaki kaçağa girer dedi.

Nitekim bi kaç ay sonra geldi icra şeysi, avukata falan vermişler. Toplam borç 400 küsür lira, avukat ücreti 350 falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim olayın sonrası site yönetimi ödedi bütün parayı, kavga dövüşten sonra tabi.

Borcun benle pek alakası yoktu, o yüzden başta demiştim bizim olay biraz karışık diye.

İlk gelen kaçak kağıdı 400 küsür lira faturaydı, ödemezseniz kapatırız falan yazan. Götürdüm, sitedekiler (dip not ağır tayyibci amcalar kendileri) söylendiler 3-5, sonra hallederiz dediler, devamında bu olay oldu. bedaş ipe ipe aldı parayı, avukat ücreti de dahil.

Kapıya gelen icra kağıdını da önlerine atmıştım zaten alın çözün diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz şansına kalmış bir şey olup olmayacağı açıkçası. Bildiğim kadarıyla mühür kırmanın cezası kağıt üzerinde var fakat yasal işlemlerle uğraşmamak adına borcunu ödeyince sıkıntı çıkartmıyor çoğu görevli.

Öğrenciyken mühür kırıp açtığımız olmuştu elektriği, ertesi gün gidip ödemiştik tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

bende çok mühür kırıp bağladım da
hep faturayı ödedikten sonra oldu bu tabii
lan adamların keyfini mi bekliycem diye inip penseyle halledip geliyodum, daha ses çıkaran da görmedim

ama hem faturayı ödemeyip hem açıyosan elektriği kan alabilirler
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:
ama o kabloyu bağlamaya çalışırken eğer ters bağlarsan tüm tesisatı çöp edebileceğinden dolayı elleşmiyo.
dogrusunu yapiyormus. zira tum tesisatin cop olmasi en iyi ihtimal. bizim apartmanda yangin cikti bu sebepten dolayi.

asagi dukkandaki hiyaragasi gecenin bi yarisi koca yangin cikartti, apartmanin odu bokuna karisti, bildigin zemin kat yandi boyle allahtan baska bi yere sicramadi.

hayir illegal is yapacaksin madem bari once nasil yapilir onu ogren. hatirladim sinirlendim simdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...