Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurtdışına taşınmış/taşınmayı düşünen patiler

Chemical

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

O -de yi bir daha bitisik yazarsan 2 yil ban atariz sana.

prensip olarak gösteriyorum ama ayırmıyorum

edit1: sanki tdk forumuna yazıyoruz

edik2: yarı ingilizce yarı türkçe yi bırak urban dictionary ye bakmadan anlaşılmayan postlar atılan bir forumdayız
üstelik konu başlığı ülkeden kaçmayla ilgili

benden türkçe ye saygı bekleme

istemiyorsan okuma
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

eliniz değmişken brükseli de açıklayın
her yer kebabçı her yer pideci

Onu da ben açıklayayım madem.
Koraxın yukarıda yazdığı gibi maden işçisi olarak getiriliyorlar. Belçikanın zaten elmasla olan ilişkisi malumunuz. Sonra Schaerbeek denilen semte yerleşiyor abilerimiz. Orası artık Türk mahallesi oluyor Bulgar komşuları ile birlikte. Hepsi götüm metrekare evlerde altlı üstlü, gelinli kaynanalı oturuyor. Bizim köylerde olur ya üst kat anne baba, alt kat gelin oğul vs, hah işte onun aynısını kurmuşlar. Sokaklar pislikten tükürükten geçilmiyor. Her yerde sidik kokusu. Meşhur pidecileri var, brüksele girrip Türk gördüğünde "Emirdağın neresindensin?" diye soracaksın. Nerelisin diye değil.

Herkes herkesin "kuzeni". "Cousin, şu varmış... " "Cousin tu vas, je te le jure que doğru söylüyom" gibi cümleler duymak çok çok olası. Kadın erkek ilişkileri TRden beter halde. Mahalle resmen küçük bi cumhuriyet. Tiksinirsiniz. Her sene TRden bi gelin getirir bunlar, kız burda kaynana tribine girer, ya intihar eder, ya da Trye çeker gider. Hani damat avrupalı, kültürlü, zengindi ya. Kandı geldi haspam, şimdi geri dönüyor.

Türk geceleri. Aman yarabbi. Tam bir kültür çakışması. Heryerde ismail YK. Zaten Maroclar(faslılar) ile çok içli dışlı olduklarından şu traş biçimini heryerde görüyorsunuz. Hep erkeklerin kafalar bu şekilde. Kendi arkadaşını karıştırırsın yeminle. Üstler uzun, yanlar ve arka 3 numara. Jöle bir ton, dikilmiş saçlar. Deri ceket kış ise, yaz ise beyaz shirt. Boyunda mutlaka kolye olmalı.

Özellikle Türk kızlarının tümünün ses tonu ve kelimeleri tonlayışı o kadar benzerki, şaşırıp kalıyorsunuz. Bitanesini telefonda ayırd edemezsiniz yani. Basmakalıp anasını.
Bütün sene aç yatarlar, Türkiye'ye bok atarlar, ama Temmuz ayı geldimi 27sinde hepsi son model Mercedesleri BMWleri alıp yola çıkarlar eş dost akrabaya caka satmak için arabalarıyla. Çocuğunu satar yine o tatile Türkiye'ye gelir. O arabayla gelir hem de.
Yolda tarkan, hadise, yıldız tilbe, uğur ışılak dinlenmeyen araba yoktur. Olamaz yani.

O kebapçılar vs sonradan türedi. Asıl dükkanlar "pideciler"dir. Normal trdeki gibi sanırsın pideyi, porsiyon söylersin, 1.5 metre bi pide gelir. Allahı var. Tadı güzel. Nerden geliyor derseniz, tabiiki Afyon Emirdağ pidesidir o.

Daha da yazarım istiyosanız.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ne güzel kaçmanın yollarını, potansiyellerini, birbirimizi hypelamayı falan konuşuyordunuz, niye dona falan geçtiniz anlamadım ben ya.

devam ettirin abi gidelim ankara anlaşmasıyla.
benim de arkadaşım var gitar öğretmenliği yapıyor ingilterede 4 senedir falan orda artık kalıcı izni alıcaktı 1 seneye kadar falan.

basıp gidelim abi ama avrupadaki türk manzaralarını koyunca oradan da soğuyoruz, nereye gidicez yani?
Sosyal ağlarda paylaş

>> mech. eng. çok iyi derecede (toefl 113/120) ingilizce bil
>> paran olmadığı için yurtdışında lisansüstü eğitim falan yapama
>> kamuda iyi bir maaşla çalış
>> çalıştığın alan o kadar dar olsun ki, iş bulma sitelerinde hiç şansın olmasın
>> mal gibi bu ülkede kal

fistan'ın, babacum'un yazdıkları o kadar doğru tespitler ki. bu cahil sürüsü aptal insanların arasında kalmak her gün daha ağır geliyor.

ülkede susuz kalmışız, her taraftan lağım akıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...