Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkiye cekim gucuyle Ingiltere'nin onunde (Turkcell reklami)

Fin

Öne çıkan mesajlar

ooo konum gelmiş konuşayım.

Şimdi gençler, 2 tip yayın var baz istasyonlarında.

1. si sizin konuşmanız ıcın yayın yapanlar. Bunların frekans bandı ne peki?
900 ve 1800 2g için 2100 3g için.

Yani?
Yani dalga boyları 33 santimle 10 santim arasında değişio.
Yani en küçüğü 10-12 santim falan.

Yani?Yani bi bok olmaz bu dalga boyundan size. Ne DNA nı bozar, ne bişi yapar. Sadece vücudundan geçerken enerjisini bırakır.

Hani enerjiyi? Çıkış gücü 20w-40w arasında değişen enerjiyi (lol).

Ne olur en fazla? kulağında telefon varsa, uzun sure konuşursan kulağın ısınır. Neden? Çünkü 1 saat boyunca telefonun yayın yaptı o frekansta ve elektrik geçiriverdi kafanın içinden.
Kulaklık takarsan sorun olmaz yani.

Bu yüzden baz istasyonu zararlı falan değil, Heleki o mesafelerden hiç değil. Aradaki mesafe arttıkça telefonun daha fazla guc basması gerekecegınden ne kadar sık ve cok baz istasyonu varsa o kadar iyi senin sağlığın için.

Avrupada baz istasyonu olmaması konusuna geliyorum,
hangi fikirsiz akılsız söylediyse bunu yalan. Daha yeni geldim viyana-budapeste-Prag gezisinden. Adamlar gizleme ihtiyacı bıle duymuyor o derece. Tarihi eser meser hak getire, dayamışlar her yere.

Külliyen yalan yani o.

Reklam konusu ne peki?
Amerika'dan daha ıı kapsama oranı olduğu doğrudur mesela, çünkü heriflerde çöl var aq =).
Ha teknolojik olarak evet, turkcell Dünyada ericssonun herşeyi denediği ilk yerdir, pilot bölgedir. Dışarda olupta burda olmayan bir teknoloji göremezsiniz aynı 3gpp standardında.

Benim eşimin çalıştığı yerdede istasyon var mesela. Kendi evime de kurturtmak isteidm apartman sakinleri istemediler.

Yazıya yayın tipinden bahsederek girdim,
2. tip yayın var, bu da baz istasyonları arasında haberlesmeyı sağlayan seyler. Yayılım yapmadan ( pek yapmazlar ) doğrudan sinyal basar bunlar. Yuvarlak davul seklınde olurlar bakarsanız. Bunların frekansı çooooook yüksek olduğundan (GHZ seviyesinde ) dalga boyları çok düşüktür ve tehlikelidirler. Birbirlerine bakışları kesildiğinde çalışmazlar zaten o yüzden sinyal alanlarında hiçbirşey olmaz.

Bu noktadada tehlike olmaz yani.

Ek olarak bu konularda bilgi sahibi olmak için Google a
dalga boyu, frekans, iyonize radyasyon yazıp okuyabilirsiniz.

Varsa sorunuz bende yanıtlarım tabi

bide şunu da koyayım
http://www.theblaze.com/wp-content/uploads/2011/03/radiation-chart.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

A 2009 study examined the effects of exposure to radiofrequency radiation (RFR) emitted by standard GSM cell phones on the cognitive functions of humans. The study confirmed longer (slower) response times to a spatial working memory task when exposed to RFR from a standard GSM cellular phone placed next to the head of male subjects, and showed that longer duration of exposure to RFR may increase the effects on performance. Right-handed subjects exposed to RFR on the left side of their head on average had significantly longer response times when compared to exposure to the right side and sham-exposure
Sosyal ağlarda paylaş

Genotoxic effects[edit]
A meta-analysis (2008) of 63 in vitro and in vivo studies from the years 1990–2005 concluded that RF radiation was genotoxic only in some conditions and that the studies reporting positive effects evidenced publication bias.[46]

A meta-study (2009) of 101 publications on genotoxicity of RF electromagnetic fields showed that 49 reported a genotoxic effect and 42 not. The authors found "ample evidence that RF-EMF can alter the genetic material of exposed cells in vivo and in vitro and in more than one way".[47]
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Yani?

Yani?Yani bi bok olmaz bu dalga boyundan size. Ne DNA nı bozar, ne bişi yapar. Sadece vücudundan geçerken enerjisini bırakır.

Ne olur en fazla? kulağında telefon varsa, uzun sure konuşursan kulağın ısınır. Neden? Çünkü 1 saat boyunca telefonun yayın yaptı o frekansta ve elektrik geçiriverdi kafanın içinden.

Bu yüzden baz istasyonu zararlı falan değil, Heleki o mesafelerden hiç değil. Aradaki mesafe arttıkça telefonun daha fazla guc basması gerekecegınden ne kadar sık ve cok baz istasyonu varsa o kadar iyi senin sağlığın için.

hangi fikirsiz akılsız söylediyse bunu yalan. Daha yeni geldim viyana-budapeste-Prag gezisinden. Adamlar gizleme ihtiyacı bıle duymuyor o derece. Tarihi eser meser hak getire, dayamışlar her yere.

Külliyen yalan yani o.

Reklam konusu ne peki?
Amerika'dan daha ıı kapsama oranı olduğu doğrudur mesela, çünkü heriflerde çöl var aq =).
Ha teknolojik olarak evet, turkcell Dünyada ericssonun herşeyi denediği ilk yerdir, pilot bölgedir. Dışarda olupta burda olmayan bir teknoloji göremezsiniz aynı 3gpp standardında.

Benim eşimin çalıştığı yerdede istasyon var mesela. Kendi evime de kurturtmak isteidm apartman sakinleri istemediler.

2. tip yayın var, bu da baz istasyonları arasında haberlesmeyı sağlayan seyler. Yayılım yapmadan ( pek yapmazlar ) doğrudan sinyal basar bunlar. Yuvarlak davul seklınde olurlar bakarsanız. Bunların frekansı çooooook yüksek olduğundan (GHZ seviyesinde ) dalga boyları çok düşüktür ve tehlikelidirler. Birbirlerine bakışları kesildiğinde çalışmazlar zaten o yüzden sinyal alanlarında hiçbirşey olmaz.

bide şunu da koyayım

Senin bu mantığına göre IR'in iyonize olmayan aralığının da cilt kanseri yapmaması lazım ama yapıyor gerçekte.

Radyasyon iyonize değilse sorun çıkarmaz değil, maruz kalma süreli önemli.

Avrupada wireless'ın bile okullardaki kullanımının kısıtlanmasına yönelik heyet raporu çıkıyor. Düşük seviye de olsa radyasyon hücre bölünmesi vs. üzerine etki ediyor.

Bizdeki gibi apartmanın balkonuna, çatısına konmuş baz istasyonlarının uzun sürede etkisinin olmayacağını hiçkimsenin savunacağını sanmıyorum. Doktorlar da baz istasyonlarının yerleşime mesafeli konulmasından yana görüş bildiriyor zaten.

senin konun buysa ve hâlâ apartmanına baz istasyonu kurdurmak istiyorsan lol yani
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

Suark said:

Yani?

Külliyen yalan yani o.

Reklam konusu ne peki?

bide şunu da koyayım

Senin bu mantığına göre IR'in iyonize olmayan aralığının da cilt kanseri yapmaması lazım ama yapıyor gerçekte.

Radyasyon iyonize değilse sorun çıkarmaz değil, maruz kalma süreli önemli.

Avrupada wireless'ın bile okullardaki kullanımının kısıtlanmasına yönelik heyet raporu çıkıyor. Düşük seviye de olsa radyasyon hücre bölünmesi vs. üzerine etki ediyor.

Bizdeki gibi apartmanın balkonuna, çatısına konmuş baz istasyonlarının uzun sürede etkisinin olmayacağını hiçkimsenin savunacağını sanmıyorum. Doktorlar da baz istasyonlarının yerleşime mesafeli konulmasından yana görüş bildiriyor zaten.

senin konun buysa ve hâlâ apartmanına baz istasyonu kurdurmak istiyorsan lol yani

Suark'ı pek tanımam ama kendisi Turkçel'de baz istasyonu işleriyle uğraşıyo falan diye biliyorem.. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi bant aralığı? Hangi frekansta çalışmışlar?

ne kadar süreyle, ne kadar güçle ve ne kadar uzaklıkla? bunlarıda paylaşabilir misin?

Zararlı değili düzelteyim, farkedecek kadar zararlı değil.
Bir bardak meyvesuyu, bir televizyon veya herhangi bir uçak yolcugulu çok daha zararlıdır.

Kafanın içinden sürekli elektrik geçiyor zaten, dünyadaki bütün teknolojiyi kaldırsan dahi geçiyor. Ve evet farkedecek kadar zararlı değiller. Kulaklık kullanırsan geçer, bu baz istasyonundan değil enin kullandığın telefondan kaynaklanan bir durumdur ayrıca.

Ve evet, 7/24 telefon kulağında konuşursan zaten ısınmadan en azından bayılırsın.

koyduğun site şu mu?
http://www.electricsense.com/8822/cell-phones-cause-cancer-fact/
Eğer buysa hiçbir doğru düzgün bilgi yok orda.
Hangi frekansta yapıldığını söylememiş çalışmaların. Hayır yani çalışmaya gerek yok, GAMMA üzerinde yapıyorsan mesela evet kanser ediyor GAMMA =).

dana22 said:

A 2009 study examined the effects of exposure to radiofrequency radiation (RFR) emitted by standard GSM cell phones on the cognitive functions of humans. The study confirmed longer (slower) response times to a spatial working memory task when exposed to RFR from a standard GSM cellular phone placed next to the head of male subjects, and showed that longer duration of exposure to RFR may increase the effects on performance. Right-handed subjects exposed to RFR on the left side of their head on average had significantly longer response times when compared to exposure to the right side and sham-exposure
Sosyal ağlarda paylaş

Isı dışındaki hücre tepkileri içinde wikide şöyle bir şey diyor

http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_phone_radiation_and_health
Some researchers have argued that so-called "non-thermal effects" could be reinterpreted as a normal cellular response to an increase in temperature Roland Glaser, for example,[11] has argued that there are several thermoreceptor molecules in cells, and that they activate a cascade of second and third messenger systems, gene expression mechanisms and production of heat shock proteins in order to defend the cell against metabolic cell stress caused by heat. The increases in temperature that cause these changes are too small to be detected by studies such as REFLEX, which base their whole argument on the apparent stability of thermal equilibrium in their cell cultures.

Kanserle ilgili şöyle bir durum var

In 2006 a large Danish group's study about the connection between mobile phone use and cancer incidence was published. It followed over 420,000 Danish citizens for 20 years and showed no increased risk of cancer.[21] A 2011 follow-up confirmed these findings.[22]

The following studies of long time exposure have been published:
The 13 nation INTERPHONE project – the largest study of its kind ever undertaken – was published in 2011 and did not find a solid link between mobile phones and brain tumours.[23]

Çalışmada şu

http://en.wikipedia.org/wiki/Interphone_Study

Tek tek araştırıp cevap vermek lazım ama o paper linklerindeki paperları okuyamıyorum. Kayıt olmak falan lazım herhalde?
Detay göremiyorum çünkü, hiçbirinde mesafe yazmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ek olarak piramit olmasın dıe quote lamıyorum, ne kadar uzaksa o kadar daha fazla güç basıcak telefonunuz ( tabi bi limiti var ). O yüzden yakın olması, eğer zararı olduğunu düşünüyorsanız daha iyi.

Türkiyedede bir hassasiyet var(?) okullara ve hastanelere yakın olmasın diye, o yüzden gata da falan hiç iç anten yok, çekmio telefon :/
Sosyal ağlarda paylaş

Theridone said:

Jaegerjaquez said:

çüküm radyasyona maruz kalmasın diye cebimde telefonla gezemiyorum :(

radyasyonlu çükler büyük olur

ben daha uzun svişirler diye duymuştum.

Çok komik ya wireless dalgalar zararlı değilmiş. Zamanında bütün dünyaya DDT yi zararlı değil diye kullandırdılar daha yeni anlaşılıyor kanser vs ye sebep olduğu.

MR, ultrasound, daha bunların gelecekte ne zararları olacağı ölçülemedi.

Ayrıca odtü de bir arkadaşım bu antenlerin epey bir ölçümlerini yaptı. En az etki tepende iken, alt kısmında en az etki var, yani apartmanın tepesine tak, balkonuna takma.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...