Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

ALC1220'yle ses kartına lüzum yok profesyonel olarak kullanmayacaksan, gayet kaliteli ses veriyor.

Z370 PC Pro'yu geçtim lakin VRM'leri leş ötesi, ses kartı da kötü.

OC yapacaksan VRM'lere bakıldığında MSI'da sana low midrange opsiyon Pro Carbon ve M5 var, üst tierde de godlike var da onun fiyatı biraz fazla sanırsam.

İyi OC board'u arıyorsan Gigabyte Gaming 7 doğru seçim olur da fiyatına bakmadım.

Ehternet hangisi son model bilmiyorum da Intel'lerden şikayet edene denk gelmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yavaş yavaş evdeki pc'yi adam edeyim diyorum. İşten dolayı zaten pek vakit yok oyun oynamaya. Şu an için 660ti var, ama artık değiştir beni pls diyor.

Acil değişmesi gerekenler ekran kartı ve monitör. Monitör 144hz alınacak, burdaki arkadaşlardan dersimizi aldık. O yüzden önce bi ekran kartı alayım, sonra da monitoru hallederim diye düşünüyorum. Çıkabileceğim max 1700 - 1800 civarı gibi şimdilik ekran kartı için.

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=9045

Şunu beğendim ama neden beğendiğim konusunda bi fikrim yok. Rengi güzel, asus severim, bi de işte 6GB/192bit GDDR5 iyidir falan diye düşündüm.

Ne dersiniz? O kadar para veriyoken gidip asus alma onlar yanıyo sonra mutantlaşıyo asus öğk falan diyeniniz çıkar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

OC yapacaksan VRM'lere bakıldığında MSI'da sana low midrange opsiyon Pro Carbon ve M5 var, üst tierde de godlike var da onun fiyatı biraz fazla sanırsam.

İyi OC board'u arıyorsan Gigabyte Gaming 7 doğru seçim olur da fiyatına bakmadım.

of çok pahalı oldu ya bu iş fdsfa. anakartı en azından ucuz tutarım diyordum. neyse ben 10nmleri bekleyim artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Bathory said:

Yavaş yavaş evdeki pc'yi adam edeyim diyorum. İşten dolayı zaten pek vakit yok oyun oynamaya. Şu an için 660ti var, ama artık değiştir beni pls diyor.

Acil değişmesi gerekenler ekran kartı ve monitör. Monitör 144hz alınacak, burdaki arkadaşlardan dersimizi aldık. O yüzden önce bi ekran kartı alayım, sonra da monitoru hallederim diye düşünüyorum. Çıkabileceğim max 1700 - 1800 civarı gibi şimdilik ekran kartı için.

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=9045

Şunu beğendim ama neden beğendiğim konusunda bi fikrim yok. Rengi güzel, asus severim, bi de işte 6GB/192bit GDDR5 iyidir falan diye düşündüm.

Ne dersiniz? O kadar para veriyoken gidip asus alma onlar yanıyo sonra mutantlaşıyo asus öğk falan diyeniniz çıkar mı?

Bright said:

1070 veya yakında çıkacak olan 1070Ti'lardan alabilirsin o fiyat aralığında. İnventus'un ekran kartı fiyatları çok uçuk, Amazon doğru seçim olacaktır.

Cokomantis said:

bence monitörü 1080p/144hz alacaksan gtx 1080 fazla gelir. ama karta 1800 verdikten sonra biraz daha zorlayıp 1070 almak daha mantıklı. 1070'ler zorlasan 1440p bile kaldırıyor ama 1080p için daha bi future proof olur diye düşünüyorum.

Beyler selam tekrardan,

Su siralar 450 - 470 euro arasi 1070'ler amazon.de'de. O da yeni kurla masallah 2150'ye falan geliyor. Simdi haftaya da (sanirim 20'sinde) bu black friday indirimine giriyor amazon. Sizce tahmini kaca duser bunlar? Daha once hic amazon'un indirimlere bakmadim o yuzden tahmini bir sey yurutemiyorum kafamda. Inventus hala 2600 civarina satiyor 1070'leri. Hazir aralik'ta da arkadas geliyor Berlin'den. Ona aldirayim bi kart diyorum. Var mi tavsiyeniz suna da bak diyebileceginiz?
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
MSI B350 TOMAHAWK Amd B350 3200MHz DDR4 Soket AM4 ATX Anakart

AMD Ryzen 5 1600 3.60GHz/3.40GHz 16MB Cache Soket AM4 İşlemci

MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 TI GAMING 4G 4GB 128 bit GDDR5 DX(12)

Deep Cool Tesseract BF

Crucial 8GB 2133MHz DDR4 Ram

ufaktan toparlıyorum şöyle bişey de bir iki sorum var. şuraya yazmamdaki sebepte "birader şundan kıs buna biraz daha aban" gibi güzel yorumlarınız var.

-550w PS yeterli olur mu bu sisteme? fazlaysa hatta kaçlık alayım?

-harddisk yerine bi ssd mi koyayım yoksa efendi gibi 500 lük hdd koyayım mı?

-ram için bu yerine daha ucuza daha başarılı bişey seçilebilir mi?

aklıma geldikçe yazarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...