Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Balayı

paspatur

Öne çıkan mesajlar

xaty said:

güney ispanyaya/endülüs
milan ve çevresi (como,lugano,portofino vs)
yünan adaları (2 ada max.)

cadiz ve civarı bi de como gölü ve civarı güzel teklifler.

ispanya daha insani ve salaş olabiliyor. como milan falan oralar zengin pij dolu.

yunan adaları lan ege de olurmuş dedirtebilir ama yine de güzel yerler. pek bir lüks yok genelde. santorinide var gerçi ama santorini genel olarak aşırı pahalı. birinin evinde falan kalmıyorsan. neyse.

cinque terre de olabilir haziranda turist sezonu ama herhalde ondan çok kaçmıyorsunuz. ben bir günlüğüne ve çok saçma bir zamanda uğradım gerçi o yüzden çok ısrar edemicem. ama internetten yaşarkenki hali epey güzel görünüyor.

avrupa olmasa da sharm el sheik i tavsiye edeyim ama ben yine. scuba ya da snorkel ile muhteşem kızıl denizi izlersiniz, çıkar balığınızı yersiniz, döner masajınızı yapar nargilenizi içersiniz, çok da para vermezsiniz. güzel yani. en yatılası yerlerden biri dünyadaki vallahi.

sharm resort filan bizi bozar diyorsan daha downscale versiyonu da dahab ve hurghadada mevcut. güzel villalar falan da var otel görevlisi bile görmek istemiyorsanız.

http://redcvillas.co.uk/accommodation/villas/

umarım süper geçer.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
xaty said:

stockholm-helsinki-riga, cruise falan da yaparsınız keyifli olabilir ama biraz kısa ziyaret etmiş olursunuz her yeri

güney ispanyaya/endülüs
portekiz; lisbon-porto
kuzey ispanya
güney fransa
güney italya

Cruise olayına katılıyorum zaten Baltık Denizi'nde cruise olayı şu ölmeden önce yapılmalılar listesinde de yer alıyor. Bence Stockholm'den Norveç'e geçip şöyle Bergen taraflarına kaçılabilir ki istediğinizi bulursunuz gibi geliyor ;)
Sosyal ağlarda paylaş

horacegoesskiing said:

xaty said:

güney ispanyaya/endülüs

cadiz ve civarı bi de como gölü ve civarı güzel teklifler.

ispanya daha insani ve salaş olabiliyor. como milan falan oralar zengin pij dolu.

yunan adaları lan ege de olurmuş dedirtebilir ama yine de güzel yerler. pek bir lüks yok genelde. santorinide var gerçi ama santorini genel olarak aşırı pahalı. birinin evinde falan kalmıyorsan. neyse.

cinque terre de olabilir haziranda turist sezonu ama herhalde ondan çok kaçmıyorsunuz. ben bir günlüğüne ve çok saçma bir zamanda uğradım gerçi o yüzden çok ısrar edemicem. ama internetten yaşarkenki hali epey güzel görünüyor.

avrupa olmasa da sharm el sheik i tavsiye edeyim ama ben yine. scuba ya da snorkel ile muhteşem kızıl denizi izlersiniz, çıkar balığınızı yersiniz, döner masajınızı yapar nargilenizi içersiniz, çok da para vermezsiniz. güzel yani. en yatılası yerlerden biri dünyadaki vallahi.

sharm resort filan bizi bozar diyorsan daha downscale versiyonu da dahab ve hurghadada mevcut. güzel villalar falan da var otel görevlisi bile görmek istemiyorsanız.

http://redcvillas.co.uk/accommodation/villas/

umarım süper geçer.

Cinque Terre balayı için güzel bir seçim olmaz.

Gidip görmek için süper yer. Ve evet çok şirin ve güzel yürüyüş parkurları var.

Ama,

1- Bir gün trackingle geçse, akşam da gün batımını izleseniz yetiyor. Gerisi standart köy hayatı, öyle ahım şahım bir olay beklemeyin. İçinden tracking geçmek için güzel, bir gün belki mola verilir, ama ötesi ı ıh.

2- Gereksiz derecede pahalı kalış, amlamsız pahalı. Şöyle örnek vereyim, hosteller 90 euro diyordu benim orada tanıştığım bir başka gezgin.

3- Adam gibi yüzecek kumsalı bir şeyi yok, köy sahilinde azıcık kayalık mekanlarda sürünürsünüz

4- Günlük turistler sebebiyle felaket kalabalık.

Güney İtalya çok daha güzel tercih olur. Ama Güney İtalya diye de tutup ismi çıkmış Amalfi sahiline gidelim demeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...