Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

biri yardım edebilir mi

Shean

Öne çıkan mesajlar

mesela basit çekimli eylemin ne olduğunu biliyorum. tek kip eki alan kelimeler.

endişe bizi günlük işlerimiz bittikten sonra yıpratma eğilimindedir. böyle bir zamanda zihnimiz yüksüz çalışan bir motor gibidir. hızla çalışır ve parçalarını yakar, hatta kendini parçalara ayırır. üzüntünün çaresi yapıcı birşeylerle uğraşıp tamamen meşgul olmaktır.

burada basit çekimli eylemler nedir? ve bunları ben nasıl bulabilirim diğer sorularda?
Sosyal ağlarda paylaş

Shean said:

mesela basit çekimli eylemin ne olduğunu biliyorum. tek kip eki alan kelimeler.

endişe bizi günlük işlerimiz bittikten sonra yıpratma eğilimindedir. böyle bir zamanda zihnimiz yüksüz çalışan bir motor gibidir. hızla çalışır ve parçalarını yakar, hatta kendini parçalara ayırır. üzüntünün çaresi yapıcı birşeylerle uğraşıp tamamen meşgul olmaktır.

burada basit çekimli eylemler nedir? ve bunları ben nasıl bulabilirim diğer sorularda?

bence boldlar ek eylem kalanlar düz eylem
düz eylemler basit çekimli veya düz eylemler +boldlar basit
çünkü şuraya baktım bileşiklerde 1den çok zaman eki varmış
koşuyordum vs. gibi
sdf
http://www.edebiyatogretmeni.org/ek-fiil-konu-anlatimi/
:/
Sosyal ağlarda paylaş

:D ya emin değilim şimdi siteden baktım sdf
soruları yapamıyosan çalışma şeklinde bi sıkıntı vardır konuyu okuyup hemen geçme kendin örnek vermeye çalış kitaptaki örnekler dışında
çözümlü örnekleri vs okuyup geçince kafada kalmıyor ister not al ister altını çiz
fotografik hafızan sağlamsa orası ayrı :)o
Sosyal ağlarda paylaş

gördüğümü hatırlıyorum abi. hani şu an yeni yeni aklıma geldi. bu fiil konularında cidden ekleri ezberlemeden hiçbirşey yapamıyor insan.

mesela fiilimsilerde mayışmak, anası mezar taşı dikecekmiş gibi cümlelerde ekleri sokmuşlar işte. fıstıkçı şahap gibi. bunları ezberlemeden cidden birşey yapamıyor insan.

türkçede ezber yapıyorum ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...