Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnternetten yöresel ürün siparişi

DoGMeaT

Öne çıkan mesajlar

tavsiye etmem. marketten aldığın şeylerin en azından devlet tarafından getirilen standartlara göre yapıldığını biliyorsun(büyük markaları düşünerek). yani sağlığına zararlı olacak bir şey olmuyor üretilip, sana ulaşana kadar.

ancak bu tip yerlerde adamın bir anlık hatası ile ürüne ne bulaşacağını bilemezsin, kalite kontrol yok. veya hatasız cillop gibi yollasa bile paketlemesinin sağlam olduğunu ya da kargo ile gelirken yolda bozulmayacağının, akmayacağının, kontamine olmayacağının garantisi yok.

'doğal' kelimesini çok işliyor popüler kültür ama o kadar bağlanmayın derim. güvendiğiniz bildiğiniz büyük markadan alın. ondan bundan çalıp küçük gelirler elde etme peşinde olamazlar. en büyük değerleri isimleri, leke sürülürse daha da bir şey satamaz hale gelirler.

ha bildiğin tanıdığın birinden kendin gidip alıyorsan veya bizzat o getiriyorsa o da olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

biraz önce peynirciyi tarif ettiğim sokakta bir de kahveci vardır

kurukahveci nuri toplar : mehmet efendi'nin aksine kahveyi henüz hala odun ateşinde kavurur bu abiler,bence daha zengin bir tadı var,ama kahve olayı biraz zevk işidir,benim beğendiğim size gelmez,anlarım

bir şeyden daha bahsetmek istiyorum,nutella yemeyin abi
o kadar dandik birşeyki nutella,anlatamam
şeker sadece şeker,ne fındık tadı var ne bişi

biz nispeten şanslıyız fındık konusunda,öyle güzel fındık ezmeleri var ki...
hani fiskobirliğin taneli fındık ezmesi ezelden beri efsanedir ama çukulatalısı gerçekten tırt birşey ve nutellaya daha yakın birşey arıyorsanız :

http://www.elden.com.tr/ şurdan ballı ezme alabilirsiniz,fena değil

ama olurda ordu/fatsa çevresinde tanıdığınız varsa söleyin size naturezza yollasınlar http://www.natureza.com.tr/

nutellanın sahibine yedirsem önümde diz çöker töbe eder şirketi kapatır yemin ederim,hediye diye veriyorum sağa sola,dua alıyorum resmen

her bir kaşıkta fındık ve kakao tadı alabiliyorsunuz bu naturezzada,nutella bildiğin çöp
Sosyal ağlarda paylaş

ya bir de denemek lazim farkliliklari mesela bilen bilir antalya bolgesinde keciboynuzu coktur ..hatta uyduruktan keci boynuzu cayi vs diye satarlar..bende zamaninda almisim bir paket..gecenler aklima geldi..yalandan filtre kahvenin icine azicik keciboynuzu tozu attim..tadi bir yumusadi icimi bir guzel oldu..mmm
Sosyal ağlarda paylaş

annemin müdürlüğü tahtakale'deydi işte ben o gayretepe'ye alınana kadar 8-9 yıl falan hep tahtakale sokaklarında takıldım. O Kuru Kahveci Mehmet Efendi koskoca bir hypedan başka bir bok değil.

Dogmeat o dediğin kahveci zaten istanbul'da kahveden gerçekten anlayan herkesin bildiği bir mekan ve çoğunlukla oradan alırlar. Adam yıllardır kalitesini zerre bozmadan hizmet veriyor. Direkt severek yapıyor işini.

Halen onun kahvesini içmeyen varsa gidip alsın, yapsın. Olağanüstü cidden.

edit: Bir kaç kere filtre kahve bile oradan aldım. İstersen sana özel hazırlıyor adam, olağanüstü oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

ya bir de denemek lazim farkliliklari mesela bilen bilir antalya bolgesinde keciboynuzu coktur ..hatta uyduruktan keci boynuzu cayi vs diye satarlar..bende zamaninda almisim bir paket..gecenler aklima geldi..yalandan filtre kahvenin icine azicik keciboynuzu tozu attim..tadi bir yumusadi icimi bir guzel oldu..mmm

keçiboynuzu pekmezi almıştık biz de, harika ötesi bir şeydi ya. Böyle zerre şeker katılmamış. O bitince işte babam internetten vs. baktı bir daha almak içinde herif site bile açmamış kendine, oralarda tanıdık olmayınca da tekrar alamadık. Buradan bir tane Seyitoğlu'nun pekmezini almış annemde leş gibi şekerli, pis bir şeydi sevemedik.

O bölgelerde Keçiboynuzu ile ilgili ne varsa her şekil gider ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Daemir said:

tavsiye etmem. marketten aldığın şeylerin en azından devlet tarafından getirilen standartlara göre yapıldığını biliyorsun(büyük markaları düşünerek). yani sağlığına zararlı olacak bir şey olmuyor üretilip, sana ulaşana kadar.

ancak bu tip yerlerde adamın bir anlık hatası ile ürüne ne bulaşacağını bilemezsin, kalite kontrol yok. veya hatasız cillop gibi yollasa bile paketlemesinin sağlam olduğunu ya da kargo ile gelirken yolda bozulmayacağının, akmayacağının, kontamine olmayacağının garantisi yok.

abi pınar mınar gibi alanında en büyük firmaların bile ne katakulliler yaptığını daha yeni görmedik mi?

istediği kadar sertifika alsın,haccp fln diye yırtınsın,bu ülkede eeeen profesyonel gıda üretim işletmesinin bile ne derecede güvenilmez olduğunu ben bilfiil biliyorum,ve eğer sen sırf markalı diye güveniyorsan tameğe fln,valla kalbini kırmak istemem ama biraz saflık yapıyorsun dostum

şimdi salça fln mesela,şayet bozulursa,üzerinde küf olur,kokusundan tadından fln anlaşılır,bi gıda mühendi daha iyi bilir tabi botulism kapmadıkça sorun yok,zaten onun da bu adamların yaptığı salçada oluşması,marketten aldığındakinden daha küçük bi şans,direk yolluyacak adamlar,soğuk zinciri daha az kırılcak,depolarda beklemiyecek,raflara yerleştirilirken taktuk yere düşüp geri yerine koyulumacak fln
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
riglous said:

Ipek hnm fln tirt. Fabrikanin bahcesinin fotolarini koyuyolar organik diyolar

şunu neye dayanarak söylüyosun yalnız merak ettim. gittin gördün mü? ha her şey bi yana fabrika dediğin şey nedir? pet-kim fabrikası falan mı? çünkü paketleme yapılan yere fabrika diyosan evet, havaya suya kimyasal salmayan, insanların bir şeyleri kolilediği bir -fabrika- söz konusu. dönümlerce bahçesi de var evet, oralara ağaç falan ekmiş hayvanın evlatları. ayrıca herhangi bir yerde organik yazdığını gördün mü pınar hanımın herhangi bir mailinde ya da sitede herhangi bir yerde?

basit karalama kampanyalarına girceksen (hnm fln) biraz daha belgeyle girsen olur. babamın oğlu değiller, bir kere bile alış-veriş etmişliğim yok, hatta ve hatta maillerinde doğru bulduğum kadar inanılmaz yanlış bulduğum yerler de oluyo ama şu üslup inanılmaz ya. paticik hnm fln tırt donanımhaberden kopipest yapıyolar forum diyolar demek gibi bişey çünkü

şurda tavsiye edilen bi yeri hatırlayamadım diye girdim, çıktığım yere bak sdf
Sosyal ağlarda paylaş

denemelik al. eve zeytinyağını bu şekilde alıyoruz biz mesela. ilkten denemek için az miktarda istedik, memnun kalınca almaya devam ettik. 5 yıldan fazladır da aynı kişiden alıyoruz.

sonra bu aldığımız kişi vasıtası ile salça satan başka birini bulduk. onu da bir süre kullandık ama adam sonradan sağlık sebebi ile yapamıyorum dedi, irtibatımız koptu.

kötü bir yanı var insan lezzetin farklılığını alınca markette satılanları kullanamıyor daha.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilip bilmeden...
Şahsen gitmedim. Güvendiğim insanlar gidip gördü.
Güvendiğim insanlara artık güvenmemem gerekiyor olabilir, beni yanlış yönlendirmiş olabilirler, haklı olabilirsiniz.

Ancak siteyi biraz gezince ortaya bir resim çıkıyor. İki katlı kocaman salonları olan bir ev. Fotoğraflara bakınca da doğayla iç içe bir ortam. Şimdi bu bir söz veriyor ve algı oluşturuyor. İpek Hanım'ı Noel Babayla özleşleştiriyorum ben. Cücelerini falan merak ediyorum.
Ama işte ev dışında bina görürsem ben orada, haliyle "vay arkadaş" derim. Bizim Noel anne seri üretime geçmiş de derim, tırt da derim. Çünkü site aracılığıyla bildiğin algı yönetimi yapılıyor.

Organik yazdığını gördün mü demişsin. Sitede soruların olduğu sayfada Organik Tarım sertifikanız var mı sorusu bulunuyor. Hemen altında şöyle yazıyor. "Almadım. Çünkü anlamlı bulmadım. Her şeyden öte ticari bir iş değil bu yaptığım. Kızımın doğumundan sonra O’na sağlıklı şeyler yedirebilme çabasıyla başlamış bir hobi... Takdir edildi, büyüdü; bu ayrı bir şey. Ancak hala ve hala bir hobi..."
Aga bana "tenezzül etmedim" diye cevap veriyorsan organik mi ürettiğin dediğimde, tabii ki ürettiklerinin organik olmasını beklerim. Kızımın doğumu falan güzel dokunuşlar elbet.

Saygı duymak lazım tabi, takdir edilmiş, iş büyümüş ama karıştırmayayım orasını. Hobi çünkü. Heee...
Sosyal ağlarda paylaş

Bak aynı sayfada demiş ki:

said:

12.Ambalajlama nasıl yapılıyor?
Bulabildiğim en büyük kesekağıdına sığan tüm ürünler, kesekağıtları ile size ulaşıyor. Reçelleri, balları bir şekilde kamufle edip cam kavanozlarda gönderiyorum. Yumurtaları kırılmayacağı şekilde sarıyoruz da sarıyoruz... Tüm bunlar kocaman, tertemiz bir koliye konuluyor. Size bu şekilde geliyor.

Paketleme binası varsa orada, bana bunu demesin. Ya da ben orada paketleme binasını görünce, siz gelip bık bık etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Zeytin ve ürünleri alıcaksan ben yardımcı olurum alacağın yer ile ilgili.

Hatta direk şurdan alabilirsin.

http://www.kavlak.com.tr/ İyidir bu adamların ürünleri. Fiyat piyasadan az biraz yüksek olabilir ama ürün kalitesi çok iyidir.

Onun dışında, yöresel ürün diye internette göreceğin şeylere inanmam ben kolay kolay. Referansım varsa alırım ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu, "ipek hanım" olayına baktım da,

http://www.ipekhanim.com/ipek_hanim_ciftligi/ciftlikten_fotograflar/Pages/ciftlikten.html

bu albümden sonra oraya gittiğimde sadece bu binayı değil, yanında dendiği gibi paketleme binası, hede hödö binası vs görürsem samimiyet fln kalmaz orada.

ha algı yönetimi yapmıyor, ortam sahiden albümlerde gösterdiği gibiyse ne güzel.

edit: hatta fazla fazla samimi, sipariş veresim fln geldi o derece lkasjdlasj
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

çilek ve vişne reçeli ftw.

ayrıca çilek reçeli beyaz peynir kombosu da süper bişey

Vay kardeşim! Beyaz peynirle reçel yiyen bir kişi daha.

Bizde reçeli annem yapar. Mürdüm eriği, narlı ayva, çilek, vişne hepsini o kadar iyi yapıyor ki. Her sene mevsimi gelse de yapsa diye bekler oldum resmen. Hatta bu sene işi profesyonelleştirdi biraz, tanıdıklar bahçelerindeki meyveleri getiriyor; bizimki reçel yapıp bir kısmını onlara geri veriyor eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...