Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dikiş aldırma

Buddha

Öne çıkan mesajlar

Laorx said:

yok ben genel olarak yazdım, artık erimeyen dikiş kalmadı. o yüzden doktorun dikiş aldırma konusunda bir şey dememiştir.

metal zımba ile dikiş atıyolar ciddi ameliyatlarda, o erimez bak.

geçmiş olsun.

İşte doktor gel dikişi aldır dedi. Eriyen olsa söylerdi diye düşünüyorum. Emin olmak için gidecem işte. Zaten birazdan gittiğimde eriyen değil derse sorucam neden hala erimeyen dikiş yapıyorsunuz diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

kullanılıyor mu peki bunlar? bi doktora sor bakalım.

Kullanılıyor, hatta cerrahpaşada başka bir şeyle dikiş atıldığını görmedim. Hastane departmanında çalışan arkadaşın da görememesinin sebebi doktorların hastaneye para kazandırmayı bilmemesi. Dikiş atma, dikiş alma, iv kanül takma, ekg çekme gibi basit ve sgknın üç beş kuruş verdiği şeyleri işlemiyolar üşenip, dolayısıyla da hiç yapılmamış gibi duruyo. Hastaya kan transfüzyonu yapılmış, dosyaya bakıyosun 200cc tdp var ama kanül takma yok misal, hastaya içirdin mi kanı naptın belli değil sfdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Artık iplikler için herhangi bir ücret ödemiyor SGK. İşlem puanı üzerinden alıyorsun bedelini. Mecbur fatura ediliyor hastaya. Gerçi burada eskiden de ediyorlardı. İşlem puanıyla beraber ipliğinde SUT kodu ile 0 bedelli fatura edilmesi gerekiyor elbette.
Hastaya işlemeden tıbbi malzemeyi nasıl sarf ediyorlar ki hem? Bizim sistem izin vermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten ipin satın alınışı yazıyo faturada, dikişleri aldırmaya gelen birinin aldırdığı kayda geçilmiyo ama. En azından öyle biliyorum ben, bizim bi hoca üni hastanelerinin kazanamayışının sebeplerini sıralarken böyle bişeyden bahsetmişti sdf
Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie said:

geçen cumartesi parmağımın ucuna bıçakla kastettim, 4 dikiş attılar. Neredeyse kopacakmış falan filan... Dediler ki 2 günde bir kontrol için göstermen lazım neyse ben her gün temizledim sargıyı yeniledim falan, baktım sıkıntı yok... bir yandan da nefes alamıyorum işten falan.

bu başlığı gördüm yemek yapmaya başlamadan önce, merak edip de bakmadım.

demin biberi choplarken basparmagımın ucundaki eti ve tırnağı da yemeğe kattım.

bildiğin düzleşti parmak ucum sdfsd

dikişlik falan değil de boyle kan geliyo boyuna, tek elle yazıyorum şimdi sdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

dikiş alınıyor arkadaşlar insanları yalnış yönlendirmeyelim. sonra o arkadaşın içinde kalan iplik kalbine yürür, damarlara dolanır. dikkat etmek lazım.

dikişlerinizi aldırın arkadaşlar yoksa kuşlar onları kurtçuk sanıp gagalarını düğümlüyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

MrLevie said:

geçen cumartesi parmağımın ucuna bıçakla kastettim, 4 dikiş attılar. Neredeyse kopacakmış falan filan... Dediler ki 2 günde bir kontrol için göstermen lazım neyse ben her gün temizledim sargıyı yeniledim falan, baktım sıkıntı yok... bir yandan da nefes alamıyorum işten falan.

bu başlığı gördüm yemek yapmaya başlamadan önce, merak edip de bakmadım.

demin biberi choplarken basparmagımın ucundaki eti ve tırnağı da yemeğe kattım.

bildiğin düzleşti parmak ucum sdfsd

dikişlik falan değil de boyle kan geliyo boyuna, tek elle yazıyorum şimdi sdfsd

senin durumun için değil ama survival tip olarak söyleyim;
işaret parmağının da ucunu kes. sonra ipne işareti yapar gibi uc uca kesik yerleri birleştir. böylece devre tamamlanacak kanama duracak. vucut içe kanayacak yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Malzemenin bedelini hasta faturasının üzerinden alıyor hastane, satın alınan malzemenin faturası üzerinden değil. Kullanılmayan malzeme zarar direk. Üniversite hastanelerinin zarar etmeleri sebeplerinin başında SGKnın çıkardığı tebliğler var. Geçen yıl 10 tane endobronşial tüp blokeri almışız 800 küsür tlden bi tebliğ yayınladırlar 30 tl ödicem ben bunlara dediler. Tabi zarar eder hastane. Hacoların faiş fiyatlı malzemelerde diretmesi falanda cabası tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim enişte prostat kanseriydi. En son bi ameliyata girdi, ertesi gün öldü.

Cenazeyi yıkamak için bi açtık camide. Ameliyat yerini kapatmamışlar. Bu zımbalardan 2-3 tane atmışlar geniş aralıklarla.

Komplikasyon oluşup acil tekrar ameliyat etme durumu için kapatmamışlar tabi o kısmında değiliz de. Ulan öldükten sonra sağlamlaştır en azından. Ha koptu ha kopucak diye tırsmıştık. Adamın bütün organlar akıcaktı dışarı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...