Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çok kanımızın ısındığı bi kedi gördük yolda ama?

Drall

Öne çıkan mesajlar

ince ve kalın tanelinin kendi tecrübemle farkı şu: ince kum kullandığında daha çok her yer kum olur. banyoyu balkonu, nereye koyuyorsan artık, temizlemek biraz daha zaman alır. kum tanecikleri kedinin patisi içinde evin içlerine, halının aralarına daha sık yürür. kalın kumda bu sorunlar daha azdır ama belirgin bir şekilde daha çabuk biter, daha sık kum satın alırsın.

ben ince kum kullanıyorum. günde 2 kez temizlemeye gayret ediyorum.bir de haftada 1 kere, normalde kullandığın geniş delikli kürekten çok daha ince delikli başka bir delikli kürekle tüm kumu elekten geçiriyorum. topaklaşma kırıklarının tamamını temizliyorum. bu yolla kum hiç kokmuyor. kumu komple hiç dökmüyorum. ama dediğimi mio'ya geçtikten sonra yapabildim. topaklaşan kumdan parçalar kırılsa bile dağılıp unufak olmuyorlar. iri parçalar halinde kum içinde kalmaya devam ediyorlar. pisi pisi kum birkaç gün içinde kokmaya başlıyordu. kumu elesem bile en geç 1 haftada kumu komple döküp yenilemem gerekiyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya haklısın tabi de bu kediyi zaten başkası alacaktı, biz bikaç günlüğüne geçici yuva olduk başta ama şimdi pek veresimiz yok, vermek istemezsek de almaz zaten alacak olan kadın. Bi de burda yavru kediler fazla yaşayamıyo, geçen gün aşağıdaki dükkanın sahibi bi büyük kedinin ağzından kurtarmış bi yavruyu. Büyük kediler ileride yem paylaşacakları yavruları dişi değilse yaşatmaya pek niyetli olmuyolar. Ve abartı derece kötü durumdaki kedileri de bizim alıp kurtarmaya bütçemiz yetmez, o işi buraların kedici teyzelerine bırakıyoruz mecburen. Bi de daha minicik ya, gün boyu ağladı dışarıda dün, yoksa dışarda kendi halinde takılan hiçbir yavruyu almışşığımız yok. Netekim topiği açmama sebebiyet veren o muhteşem uzun tüylü siyah yavruyu almadık zaten kendi halinde takılabiliyo diye. Ama bu yolun ortasında yatmış ağlıyodu birileri geldi mi de kaçıp arabaların altına saklanıyodu. Az hızlı gelen bi araba çiğner geçerdi yani muhtemelen

@sufi ben vancat 20kg sade kalın taneli sipariş ettim. Ondan memnun kalmazsam bidahakine senin dediğine bi bakayım teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

atmayın onu geri. alışır gidersiniz. kediler çok uyumlu hayvanlardır, şartlara kendilerini adapte ederler. gün boyu evde kimse olmuyor diye gocunmazlar alıştıklarında. günün uyuyarak geçirdikleri saatlerini o sürece denk getirirler, uyanık kalma sürelerini sizin olduğunuz saate ayarlarlar. dışarıda huzursuzsa ve eve gelince mutlu olmuşsa ve üstüne üstlük yardıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız paylaşın gitsin evinizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Silika kedide solunum yolu sıkıntılarına sebep olabiliyomuş diye okudum bikaç yerde o yüzden hiç girişmedim ben ya. Avantajı ne ki betonit(?) kuma göre

Atmıcaz zaten, kucağa gelmiyo ama yanına oturunca sevdiriyo, hatta koltukta yer belirledi kendine,muzun süre kimse gidip sevmezse bağırmaya başlıyo sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

Ya haklısın tabi de bu kediyi zaten başkası alacaktı, biz bikaç günlüğüne geçici yuva olduk başta ama şimdi pek veresimiz yok, vermek istemezsek de almaz zaten alacak olan kadın. Bi de burda yavru kediler fazla yaşayamıyo, geçen gün aşağıdaki dükkanın sahibi bi büyük kedinin ağzından kurtarmış bi yavruyu. Büyük kediler ileride yem paylaşacakları yavruları dişi değilse yaşatmaya pek niyetli olmuyolar. Ve abartı derece kötü durumdaki kedileri de bizim alıp kurtarmaya bütçemiz yetmez, o işi buraların kedici teyzelerine bırakıyoruz mecburen. Bi de daha minicik ya, gün boyu ağladı dışarıda dün, yoksa dışarda kendi halinde takılan hiçbir yavruyu almışşığımız yok. Netekim topiği açmama sebebiyet veren o muhteşem uzun tüylü siyah yavruyu almadık zaten kendi halinde takılabiliyo diye. Ama bu yolun ortasında yatmış ağlıyodu birileri geldi mi de kaçıp arabaların altına saklanıyodu. Az hızlı gelen bi araba çiğner geçerdi yani muhtemelen

@sufi ben vancat 20kg sade kalın taneli sipariş ettim. Ondan memnun kalmazsam bidahakine senin dediğine bi bakayım teşekkürler

Abi en guzelini yapmissiniz o zaman. Biz de 3 tane kedi aldiydik oyle. Birinin gozler iltihalanmisti, bi gozu kor oldu kurtaramadik, diger ikisi de anneleri kaybolunca ortada kalmislar, daha sutten bile kesilmemislerdi. bildigin biberonla besledik ama masallah dana gibi oldu simdi hepsi.
Sosyal ağlarda paylaş

minicik derken ne boyutta? mümkün oluyorsa bir foto koysan? dişleri çıkmış mı? kuru mama boyuna gelmiş mi? hani çok minicikse, özel birşeyler yapamk gerekiyorsa en azından burada ben dahil bir sürü bebek kedi tecrübesi olan insan var, gerekeni söyleriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok aşırı da minicik değil sdf
İpadden resim yükleyebileceğim link bilmiyorum ki, imgur falan oluyosa ordan yükleyip paylaşayım. Bi de dişleri var üçbeş, kuru mama yedi ufak kase dün gece, bugün de bi yaş mama aldık gelirken belki bize onla ısınır diye, ısınmadı ama yedi yuttu sgddf
Sosyal ağlarda paylaş

imgur oluyor evet.

yiyorsa sorun yok zaten. özellikle kuru mamayı yiyemeyecek yaştaysa kolay kolay yemez. kodları çok sağlam bu varlıkların. kuru mama yeme yaşına gelmeden yüzüne bakmamıştı mamanın bizimkiler. varsa yoksa biberon. kuru+yaşa geçince de yüzüne tükürdüler biberonun :D

size de alışır, dert etmeyin. dışarıdan geldiği için çok ürkek olabilir. ani ses, ani hareketten kaçınmaya çalışın. üstüne varmayın, süreci kolaylaştırmaz. ama komple de ilgisiz durmayın. zaten yemeğin sizden geldiğini farkettikçe güveni artıcak size.
Sosyal ağlarda paylaş

sıfır koku. koku nun k sini bile duymayacaksınız kapalı kedi kumu kabında. (aşı sonrası donem haric) kesin cozum. muhtesem urun. Scented ve unscented olan iki urunu %50 %50 karıştırarak kullanıyorum. bıçak gibi kesildi koku. kapı pencere açmadığım halde eve gelen gorene kadar kedi oldugunu anlamıyor. ozellikle koku var mı diye soruyorum, alan yok.

ancak maliyetli bir kumdur. 100 m2 nin altında eviniz varsa bunu koku icin siddetle oneririm. ince taneli, yani patilerde içeri taşır ama onun da cozumu var.kumun altına da ucuzundan 40-50 liralık bir hasır halı alıp atın, hasıra bayılıyorlar, cıkınca onu tırmalarken butun kumu bırakıyor oraya.

Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

Kum olarak bunu alıyorum
http://www.vancatburada.com/Kedi-Kumu-2x10kg-Kalin-Sade,PR-11.html
, kürek ve poşet de alıyorum. Mama verdi kedici abla bi koca poşet, o bitinceye kadar evde mama hazırlama dalgasını da araştırıcam, olmazsa da mama işini sonra araştırırım artık

bunun incesi daha iyi. ortalık batma vs olayına girmiyorum. 30 sn sürüyor onun batırdığını el süpürgesiyle çekmesi. hem verimli, daha uzun süre gidiyor, hem de koku sorunu olmuyor topaklanıyor anında, alıp atıyorsun günde bir kere. 2 tane kedim var, biri 4 biri 11 yaşında. 11 yaşında olan diabet (normalin 3-4 katı fazla tuvaletini yapıyor vs). bu 2'li paket 1 aydan fazla yetiyor ona rağmen. senin yavru kediye heralde en az bi 4 ay yeter o 2x10.

evde mama olayı hazırlaması baya dertli. ben heveslenmiştim bi ara ama vazgeçtim sonradan saklama derdi problem olacaktı çünkü. bi de tam araştırmadım ama tr fiyatlarıyla çok da uyguna gelmez gibi sanki
Sosyal ağlarda paylaş

Tavuk değil de etten hazırlamaya kalkarsak sanırım haklısın evde yapmanın pahalıya mal olması konusunda. O zaman arada bi yapmaya çalışırım ben de madem :)

Bi de kalını sipariş ettim artık, bakalım beğenmezse de 3 4 ay idare edicez demektir :p
Sosyal ağlarda paylaş

Ya az bi okudum da bu kemiği kıyma işi bana çok mantıklı gelmedi, kuşu hakkaten tüm kemikleriyle mi yiyo kediler o kesin bilgi mi ki?

O değil de bu hepsiburadadaki tuvalette filtre veya havalandırma.var mı göremedim ya, filtreli yazıyo ama resimde öyle bi kısım yok gibi.

Olmazsa bunu alayım dicem ama bunda da boyutları yazmıyo. 30a 30 falansa olmaz sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Kapağını takmıcam zaten büyüyene kadar açılıp kapanması zor bişeyse. Şu anda bi kapalı tuvalet var evde kediciablanın verdiği ama daha önce hangi kediler kullanmış bilmiyorum işte, sıfırını alıp bunu geri vereyim diyorum o hem ameliyat olan kedilerin rehab aşamasında falan kapalı balkonunda tutuyo kedileri kullanıyodu bunu orda muhtemelen

Bi de bu attığım iki linkteki kabın da girişi çok yüksek değil gibi ya, yüksek mi? Şu ankiyle çok farklı değil en azından
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...