Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Böyle eğitim sistemini..

Apache

Öne çıkan mesajlar

100 üzerinden alınan hesaplarda eşit aralıkların 0-20 bir 20-40 iki 40-60 üç 60-80 dört 80-100 beş olması gerekirken 45 üzerinden öğrencilerin normalin 2.2,5 katı fazla şekilde başarılı olması bekleniyor.seçmeli dersleri okul seçiyor,teknik öğrenim gören öğrenciler bölüm üniversitelerine giremezken o tekniği öğrenmemiş kişiler bir yıllık aşırı çalışmayla oraya girebiliyorlar.TS bölümlerinde matematik-fizik-kimya varken tarih-coğrafya gibi dersler konulmuyor.Avrupai standartta öğrencilere seviye üstü bilgi verilirken o seviyeden yarıdan fazla başarı bekleniyor.Ben böyle eğitim sistemini..[signature][hline]shinsetsu desu..
satılık half-life2
Sosyal ağlarda paylaş

saydıklarının da ötesinde en büyük eksiklik...sınavdaki soruların kitaplarda anlatılan konulardan çok üst düzey olması ve yılda trilyonluk dershane harcamasıdır...kara para kısacası...[signature][hline]_iReM_, 09 Ocak 2005 22:16 tarihinde demiş ki:
ne bu ya kız diyince öyle altın günü gibi boş işler gelio hemen aklınıza.bitek çay servisine yaramıoruz yane.ayrıca ne ööle gökhan özen falan(öghhh)..........
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadar detaylı goruyoruz da ne olcak ya.bize meslegimizle ilgili gorsel veya labratuar dan ziyade fizik,kimya vs ye abandırıyorlar.

halbuki ne guzel avrupalı toplumlarda egitim projelere dayalı oluyor.2.5 gun ders islenirken diger geri kalan haftanın gunlerinde proje veriyorlar bu sayede herkes kendi isi uzerinde yogunlasabiliyor.
pff demekten baska bisey kalmıyor bana durumda[signature][hline]icqmsn
cs:mutos[cVk]

Sosyal ağlarda paylaş

ilkokulda ne güzel 0-20 arası 1, 20-40 arası 2, 40-60 arası 3, 60-80 arası 4, 80-100 arası 5ti.
Ortaokulda TED'e bi geçtim,
0-45 arası 1, 45-55 arası 2, 55-70 arası 3, 70-85 arası 4, 85-100 arası 5 olduğunu görünce apışıp kaldım.
ne garip bir sistemdir bu.
Normalde 42-43 felan alınca 3 alman gerekirken, direk 1 alıyorsun kalıyorsun.
45-55 gibi kısıtlı bir arana 2 yerleştirmişler, e koymasalar da olurmuş aslında...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ÖSS de çıkmayacak olup da derslerde öğretilen konulara ne demeli?(Örn. trigonometri mühendislik gibi alanların temeli , ancak bu konu lise 2'de öğretiliyor ve ÖSS'de bu konuyla ilgili soru gelmiyor...)[signature][hline]Close your eyes and imagine to be without
What we take for granted every time we open our eyes...

Grieux
Sosyal ağlarda paylaş

Apache arkdaşım topic başlığı sakıncalı biraz ama güzel olmuş :) lisede fln sistem öyle yakınmışsın bundan ama çan eğrisi olmayan bir çok üniversitede geçme notu genelde 60. Yani hocanın verdiklerinin en az %60 'ını sınavda senden istiyor. Lisede fln ise bu oran %45 dediğin gibi. Gerçi ben normal buluyorum sistemi çünkü öğrenci geçmek için en az dersin %50 sini hocaya sınav kağıdında gösterebilmeli.
Bunlar dışında verilen dersler ders içerikleri fln ayrı bir tartışma konusu o konuda çok eksik var türkiyede.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğitim sistemimiz biraz fazla yükleme yapıyor o kesin de. Ya bir de öğretmenler var. Öğrenciyi niçin zorlarsınız ki... Tamam konu zor zaten bir de çıkıp yazılıda sorulabilecek en zor soruyu sorunca insan düşüte alıyor tabiki. Sonra neden öğrencilerimiz başarısız? Tam ergenlik döneminde fln filan bu kadar yüklenirsen n'olur?

İşte ortada....[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Ne kadar gereksiz bir olay :)
Sosyal ağlarda paylaş

akila kutlarım seni
hatta daha kötüsü şöyle diyim
mass course denen alan derslerinizden sınıfın %10 u kesinlikle kalmak zorunda
herkesin ortalaması 100 e çok yaın ve sen 90la sondan ikinciysen
curve un altına kalıyorsun hoca da sana bir güzel FF veriyor,
o yüzden lisenizin kıymetini bilin, öpün başınıza koyun 85+ ya direk 5 veren sistemin hastası olun...

calculus 101 görmeyen adam,
hibirşey görmemiştir...
thomasa kafam girsin!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Apache, 12 Ocak 2005 15:30 tarihinde demiş ki:seçmeli dersleri okul seçiyor,

yabancı dil ve yetenek derslerini okul seçiyor
işin en kötüsü zorunlu seçmeli ders diye bir kavram var (ironiye gel ya, hem zorunlu hem seçmeli)
onu okul da seçemiyor
milli eğitim seçiyor (ne anladım böle işten...)
lise 2 lerde analitik geometri zorunlu seçmeli ders(miş)[signature][hline]"To forgive is to suffer" - Chuck Schuldiner -R.I.P.-
H.B.E
Sosyal ağlarda paylaş

anilitik ya lise3 te yada lise2 de görülüyor (tm'lerde lise 2 , fm'lerde lise 3 )[signature][hline]Lucas

hele bir ışıklar sönsün hele bir kapansın kapılar sular durulsun bıçak atacağım daha on iki'den kısa devre yapsın kalbim ellerim inatla dökülsün cigaraya dağlar daim büyüsün sular köpürsün sen beni ozaman gör...

hele küssün meydanlar dehşetin oğlu ölsün ağır bir köpek karanlığı ve tüm mayınlar patlasın sen beni ozaman gör..
Sosyal ağlarda paylaş

ya 0-45 1 diil ki.
0-24 -> 0
25-44 -> 1
45-54 -> 2
55-69 -> 3
70-85 -> 4
85+ -> 5
şimdi aradaki aksamaya bakarsanız, standart sapmadan hesaplandığını görürsünüz. öyle alelade bi hesaplamadan çok genel sınavların eğrileri sonucunda bu rakamlar çıkmış. öyle hadi şunu şöyle yapalım diyerek değil. tabi eski sistemde her önüne gelen geçmiyomuş sınıfı, 45 almak zormuş. siz şimdi buldunuz ya, öpüp başınıza koyun.[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...