Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar koltuğu

Joker

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

valla bende senin bahsettiğin yetenekler olacak, yapabileceğime inanacım olacak hiç vakit kaybetmem. bildiğin TR'de yerel marka yok kaltieli gaming koltuğu yapan. çok güzel pazar.

abi trde uretemezsin o paraya o koltugu.

cinden brandingi basip getirirsin ki al yapan firmalari dizdim sana.

iki de e spor takimina sponsor oldun mu senden iyisi yok
Sosyal ağlarda paylaş

ortaya genel bir yargıyı koyuyorum ben işte algılaman gereken kısım bu.

tarlabaşı konfeksiyon atölyelerinde üretilen polo yakaların üzerine polo basınca 150 tl olması ve buna polo ooool diyenlerin düşünce yapısıyla aynı.

tabii ki dx racer derler diyerek size hitaben bir şey de demedim yani.

neden çünkü burada ürünün kalitesinin aynı olmayacağını iddia eden var. ben de büyük fark olmayacağını ve kimsenin de kalite kontrol yapabilme şansının olmadığını söylüyorum. iki tarafta fikir beyan ediyor birinin lafı diğerinden daha gerçekçi geliyorsa o bakış açına kalmış çünkü buradaki konu "bence"ye bakıyor.

ben anlarım diyor adam he anlarsın internet katalog fotografından.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

bingildak said:

valla bende senin bahsettiğin yetenekler olacak, yapabileceğime inanacım olacak hiç vakit kaybetmem. bildiğin TR'de yerel marka yok kaltieli gaming koltuğu yapan. çok güzel pazar.

abi trde uretemezsin o paraya o koltugu.

cinden brandingi basip getirirsin ki al yapan firmalari dizdim sana.

iki de e spor takimina sponsor oldun mu senden iyisi yok

abi yaparım ederim, şöyle iyi biliyorum falan diyorsun ve çok basitmiş gibi anlatıyorsun. ben senin konuştuğun ağızla haftada 5 kişi falan görüyorum. hepsi genç, parlak insanlar. bir tanesinin yapmışlığı yok ne yazık ki.

anlamadığım nokta şu madem öyle sen neden yapmıyorsun abi bu işi? herkes bir şeyler bulacağım diye didiniyor şu dönemde. sen yolunu bulmuşsun, işi biliyorsun, e imkanında var. diyorum ki madem öyle, bende sana omuz çıkayım beraber yapalım diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sen de heralde koltuk almaya kalksan içini açıp süngerden bi parça alıp labaratuarda karşılaştırmalı test yapıyosun. Koltuğu test etme şansım yok ne yapacağım? Hangi aşamaya kadar kalitedinden emin olabileceğim? O kadar emin konuşuyorsun ki yılların koltuk experi gibi denemeden almam abi kafası.
Söylediklerinin hepsine zaten cevap verdim tekrar tekrar aynı şeyi söyleme yani cevap yetiştiricem diye.
Sosyal ağlarda paylaş

evet çünkü ya internet katoloğuna bakıp karar veriyoruz ya da içini açıp malzemeyi laboratuara götüyoruz (tu)

söylediklerinin hepsine yanıt verdim derken? abi sen neyin kafasını yaşıyorsun anlamadım. benim gözümde bir niteliğin yok. herkese başlıkta aynı şekilde konuşuyorum herkese. kendini bir önemli veya farklı zannetmişsin triplere falan girmişsin. yazdığın mesajlardan birinin bile ciddiye alınacak bir yanı yok ki engage edeyim. benim yazdığıma cevap versen ne, vermesen ne. kendince duel falan mı atıyorsun. sen kazandın, büyüksün :D
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

tabiki illaki uyumlu olan herhangi bir sıkıntı çıkarmayacak çin şarj aletleride vardır ama genel olarak 1 dolara şarj aleti alıp sonra abi telefonum şarj tutmuyo diye geçen tipler içindi yorumum.

valla bana arkadas zorla soylettirdi, resmen cop satin almis oldum.

plastigi dandik calismiyor zirt pirt temassizlik yapiyor. hem de calissin diye 3 tane farkli soyledik.

eminim ki apple kalitesinde urun 1/10 maliyetine uretilebilir, fakat ya yapan yok ya biz bulamiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ıludfhasldjk adamın yazdıklarına bak ya. zerre böyle düşünmüşlüğüm yok kendi kafasına göre çıkarım yapıyor.
kişi herkesi kendi gibi sanırmış. tavrından belli zaten bu önemi kendinde gördüğün için sürekli benzer bi çaba halindesin.

değer vermiyormuş, yazma o zaman zorlayan mı var.
söyleyecek lafın kalmamış klasik sen kimsin ki moduna giriyorsun lel
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

abi işte o test yapamadığı için almamayı tercih ediyor. aynı mal diyen sizsiniz. kanıtlanabilse zaten susucaz hepimiz.
ama aynı diyip üstüne adamdan sen kanıt istedin yani yanlış hatırlamıyorsam.

almamayı tercih etmesini anlarım da herkesi aynı şekilde processe giriyor gibi görmesine örnekler vermişim ben o konunun başında.
kişisel tutumunu herkes böyle yapıyor ki diye görmek neyin kafası.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

abi ıludfhasldjk adamın yazdıklarına bak ya. zerre böyle düşünmüşlüğüm yok kendi kafasına göre çıkarım yapıyor.
kişi herkesi kendi gibi sanırmış. tavrından belli zaten bu önemi kendinde gördüğün için sürekli benzer bi çaba halindesin.

değer vermiyormuş, yazma o zaman zorlayan mı var.
söyleyecek lafın kalmamış klasik sen kimsin ki moduna giriyorsun lel

aga tamam o zaman, konuyla ilgili konuşalım değil mi?

her yazdığına yanıt verdim diyorsun. her yazdığıma yanıt vermenin bir niteliği yok onu anlatmaya çalışıyorum. verdiğin yanıtların içinde zerre bilgi parçası yok. o kadar boş konuşuyorsun ki. neden internet katoloğuna bakarak alışveriş yapıldığını var sayıyorsun mesela. bana bunu izah eder misin.

kendini atın üstüne koyup, kaliteli ürün tercih eden adama "aynısı siz markası öyle diye sanal bir şey hissediyorsunuz" diye laf takmaya çalışıyorsun. eyvallah anladık.

bende sana yazdım ki; ben yan sanayi olan ile gerçeğinin arasındaki farkı anlayabiliyorum - sen anlayamıyorsun. çünkü ben yıllardır bilgisayar koltuğu alıyorum, bir sürü ürün denedim. ürünün markasıyla, fiyatıyla, kalitesinin doğru orantılı olmadığını deneyim ettim. daha ucuzunun aynısı olmadığını veya daha pahalısının kalitelisi olmadığını deneyim ettim.

diyorum ki, dx racer'ın malzemesi iyi çünkü kullanıyorum. compare contrast yapabildiğim onlarca ürün var öncesinde. buna düşük fiyatlı olanlarda pahalı olanlarda dahil.

senin ima etmeye çabaladığın gibi resmine bakıp almıyorum yani.

sen kanepede oturup tv de pc kullanıyorsun. senin yan sanayi ile kaliteli üretim arasındaki farkı anlamayacak olman senin özelinde bir durum. burada kaç tane kullanan eden var - bu adamlar öncesinde bir sürü diğer ürünü kullanıp kıyaslama yapıyor. senin gibi "pahalı olduğu için size aynı geliyor aslında aynı malzeme" içi boş, dayanağı olmayan argümanlar ortaya atıp ondan sonra "yanıt" verdiğini nitelik zannetmiyor.

ben çinden sürekli toplu mal çekiyorum. çanta, pleksi kutu ıvır zıvır. aynı şekilde türkiyede üretim yaptırıyorum 3-4 katı fiyatına çünkü kalitesi aynı değil. senin ima ettiğin gibi ve esh'in yaptığı gibi fotoğrafına bakıp da çıkarım yapmak isteyenler aynı olduğunu düşünebiliyor ama ben bunları alıp son kullanıcıya satan biri olarak müşteriden geri bildirim alıyorum ve aynı olmadığını biliyorum. buradaki adamın üretimde kullandığı teknik ve malzeme (+işçilik) ile oradaki toptan üretimin niteliği aynı değil. bu yüzden kalite rezil oluyor.

hani ben bunları deneyim ettiğim için, boş laflara karnım tok.

eğer aksini iddia eden varsa er meydanı diyorum işte. eğer aynısı ise türkiyede yapın ben de kurucu ortak olarak para koyucam ortaya ucundan tutucam, uzmanlığım alanında destek vericem.

şöyle böyle diye konuşan adam o işin içine girdiğinde aslında öyle olmadığını görecek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...