Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni Telefon Alacağım. Kararsızım, yardım lütfen

noddle

Öne çıkan mesajlar

DoruK said:

birak 2 sene bile gitmiyor hic bir sekilde hic biri. ilk aldiginda vaov lan iphonedan daha iyi ehuhehe oluyorsun 1.5 sene sonra teelfonun yavasligindan kabiz oluyorsun, o da hemoroide yol aciyor iste

ya yavasligini yiyeyim..adamlar 1 2 gb lik oyun yapiyorlar artik cep telefonlarina..psp lere ufak bir konusma unitesi taktirsan ondan iyi
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

gönlümün fatihi her zaman LG zaten de
fiyat söz konusu olmadığında gider apple ile aldatırım bunu da burda yazayım

mantıklı, apple üzerine bok varmış gibi marka marjı koymasa ben de alırdım. aynı herzeyi android cephesınde sony yiyor, güzel alet yapıyorlar ama üstüne marka değerini iteliyorlar LG, HTC gibi ürünlerin amiral gemilerinde bu marj diğer markalara göre çok daha düşük

samsung note serisini ayrı bir yerde değerlendiriorum, zaten note serisi samsung değil bence sdf
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

hic bir android telefonu 3.5 sene kullanamayacagini bil, git iphone al

birak 2 sene bile gitmiyor hic bir sekilde hic biri. ilk aldiginda vaov lan iphonedan daha iyi ehuhehe oluyorsun 1.5 sene sonra teelfonun yavasligindan kabiz oluyorsun, o da hemoroide yol aciyor iste

pure android için şu hiç geçerli değil
nexus 4 son lollipop güncellemesini de aldı gayet canavar gibi ve ömrü kafadan 1,5 sene daha uzadı.

jellybean
kitkat
lollipop

3 işletim sistemi güncellemesi dile kolay ve majör hatalar olmadan, ekran boyutları nexus4 ten büyük olmayacaksa bir sonraki android telefonumun da yine pure android olmasını istiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

bence iphone için 3 sene, android için 2 sene bu süre. şu an iphone 4 ve 4s kullanıcıları kafayı yemiyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFax said:

Kötü fw, hw = g3,n4,z3
İlk major update ile yavaşlama = i6

Güzel fw, hızlı update, güzel hw= m7, m8

Şu post direkt fanboyluktan başka bisi değil abi kusura bakma. Sana HTC diye title verilse yeri gerçi zaten. Böyle sallayacaksak g.tume benzeyen ui: m7, m8 der geçerim ben de sakin almayın lol.

30 saat de azmış ayrica
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

DoruK said:

pure android için şu hiç geçerli değil
nexus 4 son lollipop güncellemesini de aldı gayet canavar gibi ve ömrü kafadan 1,5 sene daha uzadı.

jellybean
kitkat
lollipop

3 işletim sistemi güncellemesi dile kolay ve majör hatalar olmadan, ekran boyutları nexus4 ten büyük olmayacaksa bir sonraki android telefonumun da yine pure android olmasını istiyorum
valla o zaman nexus harici android gitmemek lazim. xperia kullanicisi olarak konusuyorum, 2012 yazinda cikan telefonun su an kullanilabilitesi yok yani, lollipop guncellemesine uygun yapida degil ve sony destegi kestigini acikladi daha 2 senesi dolmadan.

yani tabii bunlari yazarken telefona fix yukledigim seyler facebook, messenger, viber, gmail, sleepbot, xperia'nin weather widgeti (olmazsa olmaz), google calendar widgeti goz onune alarak yaziyorum. bunlar yukluyken ve arkada calisirken telefon kullanilamaz halde yavas oluyor. telefonu 1.5 sene rootlamadan kullandim en son stock romla calismaz hale geldiginde bloatwareden arindirilmis performansi optimize edilmis bir rom bulmak zorunda kaldim. onunla bile performans alinmiyor.

ha dersen ki ben o arka planda calisan programlari kullanmiyorum, o vakit 400 liralik telefon da alsan arama / mesaj gonderme islerini yaparsin kasilma olmadan o ayri konu. ama 2 senelik telefona gunumuzun 2 applicationunu yukleyince kasim kasim kasilacaksa ben almayayim.
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

ShadowFax said:

Kötü fw, hw = g3,n4,z3
İlk major update ile yavaşlama = i6

Güzel fw, hızlı update, güzel hw= m7, m8

Şu post direkt fanboyluktan başka bisi değil abi kusura bakma. Sana HTC diye title verilse yeri gerçi zaten. Böyle sallayacaksak g.tume benzeyen ui: m7, m8 der geçerim ben de sakin almayın lol.

30 saat de azmış ayrica

Evet, HTC'yi marka olarak seviyorum da bunlar benim düşüncem abi. Forum ortamında bir soru sorulmuş ben de cevap veriyorum.

Bir de sallamıyorum, kendi gözlemlerim bu yönde.

Kusur falan da yok ortada :)
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar,anket sonucuna göre IPhone 6 açık ara önde görünüyor. Dediğiniz gibi "Apple app'leri çok daha stabil, sorun çıkarmıyor. Öte yandan Android App'leri çok fazla sayıda olmasına rağmen çok güvenilir olmuyor, telefonda kalıntılar bırakıp 1-2 yıl sonra falan telefonu yavaşlatıyor" gibi bir değerlendirmeye sahip oluyorum yorumlarınızdan.
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

anket sonucu android gösteriyor yalnız, o değerlendirmeye kendi fikirlerinle ulaşmışsın sdkfj

Anket sonucunun androidi işaret ettiğini nasıl fark ettin? HTC M8 ile LG G3'ün yüzdelerini toplayarak sonucun Android telefon çıktığını mı demek istiyorsun gerçekten?

Android ile IOS'u kıyaslayacaksak yazılımsal (IOS/ANDROID/WINDOWS) anket açılması gereklidir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...