Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sanal POS Tahsilat Sorunsalı

bingildak

Öne çıkan mesajlar

2 said:

Sequo said:

Dworgian said:

Sequo said:

Kanka boşver ya ver bana sen posları ayda pos başına 50.000 tl cebine koy hayatını yaşa.

burada bir pislik mi var die düşünüyor insan direk :|

(no offense)

Olm çok param var diye bu parayı pislikle kazanmak zorunda değilim ki.

Arkadaşlık sitelerinde kullanıyoruz posları. %20 ile %25 arası bir komisyon pos sahibine bırakıyoruz. Pos başına günlük minimum 5.000 TL ile 10.000 TL arası çekim oluyor.

Faturayı pos sahibi kesiyor.

Bi kere bu dediğin şey Yasa dışı Bankanın verdiği posu başka biyerde kullanmak yasak nereye verdiyse orda kullanacaksın.

Hangi mal yasalar dahilinde bir başkasına 50.000 tl kazandırır ki zaten?

Herşey yasaya uygun olacaksa ben niye adama ayda pos başına 50.000 tl garantisi vereyim.

Hem kendi üstümdeki vergiyi azaltıyorum hem kazancımı düşük gösteriyorum. Gelir vergisinden kurtuluyorum

Adama da 50.000 tl para kazandırıyorum.

Burada devlete giriyor sadece. Ben ödiceğim vergiyide adama veriyorum. Oda fatura buluyor gider gösteriyor tüm para kar kalıyor

Kapişito.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

ayda 50bin lira vericeksen, yarın snal pos çıkarmata gidiyorum

%25 komisyon olarak düşünürsen. Ben günde minimum 5000 tl çekim yapılcak garantisi veriyorum.

1.250 TL günlük kalır.
Ayda 37.500 TL kalır.

3. aydan sonra günlük 10.000 TL çekim garantisi veriyorum.

Yeni firmaların posunu almıyorum. Çünkü hemen kapanıyor. Banka senin ciruhun neki günde bu kadar para kazanabiliyorsun sorgulamasına tutuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Flassh said:

ayda 50bin lira vericeksen, yarın snal pos çıkarmata gidiyorum

%25 komisyon olarak düşünürsen. Ben günde minimum 5000 tl çekim yapılcak garantisi veriyorum.

1.250 TL günlük kalır.
Ayda 37.500 TL kalır.

3. aydan sonra günlük 10.000 TL çekim garantisi veriyorum.

Yeni firmaların posunu almıyorum. Çünkü hemen kapanıyor. Banka senin ciruhun neki günde bu kadar para kazanabiliyorsun sorgulamasına tutuyor.

günde 5000 hangi arkadaşlık sitesi çekiyo? hemen arkadaşlık sitesi açayım?
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

biz de temaya uygun pos var aslında
soran olursa kaçak et kestiler deriz

ama olayı anlamadım
internetteki alışverişi dükkan pos una nasıl yönlendiriyorsun

Kanka mail order olursa check up yapan call centerlar oraya veriyoruz. Sanal pos olursa direk api bilgilerini bize veriyor biz kendi ödeme sistemimiz içerisine ekliyoruz.

Şuanda yaklaşık 30 35 pos var elimizde 20 si alman posu.

Onlara dahil ediyoruz. Yukarıda bir arkadaş günlük 5000 çeken arkadaşlık olur mu demiş bizde 150 200 arası çekiyoruz günlük. Yanlış olmasın 150-200 bin. Bu tutarı tüm poslara bölüyoruz.

Kısaca çok güzel fırsat varsa posu olan getirsin diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Forumdaki Yaziya Hitaben: http://forum.paticik.com/read.php?62,7871355,7874804#msg-7874804

Sequo said:

Kanka mail order olursa check up yapan call centerlar oraya veriyoruz. Sanal pos olursa direk api bilgilerini bize veriyor biz kendi ödeme sistemimiz içerisine ekliyoruz.

ok, bankadan web için ayrı işlem açtırmak lazım
sen tahsilatı nasıl yapıyorsun ki peki, sonuçta benim pos'uma yatıcak para
topuklara mı sıktırıyon

walla günlük 5bin masraf gösterip vergiden kaçıracak kadar iş bilen olsa zaten herkes aynı işe girerdi
fazlaymış günde 5bin
gerçi sen de ne kadarını kaçırabilirsen diyorsun vergiden
Sosyal ağlarda paylaş

abi 5 işlem hangi kredi kartları, hangi banka, taksitli tek çekim, vs. onları bir karşılaştır oradan yakalayabilirsin diye tahmin ediyorum.

bu arada sequo kartçımıymış lan. vayy cırt cırt demek, kredi kartlarına takla attırıyor. ben bi şikayet edeyim posların amaç dışı ve nakte yönelik işlemlerden.
GG
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

Forumdaki Yaziya Hitaben: http://forum.paticik.com/read.php?62,7871355,7874804#msg-7874804

Sequo said:

ok, bankadan web için ayrı işlem açtırmak lazım
sen tahsilatı nasıl yapıyorsun ki peki, sonuçta benim pos'uma yatıcak para
topuklara mı sıktırıyon

walla günlük 5bin masraf gösterip vergiden kaçıracak kadar iş bilen olsa zaten herkes aynı işe girerdi
fazlaymış günde 5bin
gerçi sen de ne kadarını kaçırabilirsen diyorsun vergiden

ahahah abi bu işin sektörü var ya. kartçı diye anılırlar genelde. çoğunlukla vergi levhalarında iletişim, bilişim, gıda yazar. ve köşebaşındaki telefon kılıfı satan adamın altında passat cc ile gezdiğini görüp bu iletişim sektörün de de iyi kar var diye düşünürsün ama dükkandaki gizli bölmesinde her bankadan pos u vardır. ve en az 50 tane kredi kartı, ticari kartı vardır
Sosyal ağlarda paylaş

Somon said:

bizim muhasebeciyi işten atmışlar adam kredi kartı ile borç mu veriyomuş çekim yapıp bişiyler 500-600k lira döndürüyordu en sonnunda çökmüşler baya olaylar vardı müşavirlikte

o iştemisiniz sizde?

pos'cular burada hazır
ben de kredi kartı limtiini bonus için kullanyım diyordum
kurtarır mı pos'un komisyonundan
hesaplayan var mı
Sosyal ağlarda paylaş

fatura kesilmiyor abi, diyelim ki banka uyandı ya da şüphelendi faturaları ve evrakları istiyor müşterisinden o da karşılığı olmayan fatura düzenleyip bankaya yolluyor, banka da sallamıyor zaten ' tamam faturalı işlem yapıyomuş.' diyor zaten her çekimden mis gibi komisyonunu alıyor göz yumuyor.

şikayet giderse maliyeye vs. adamlar şebeke zaten hemen birbirlerine fatura kesiyolar anlık, zaten dükkanlarda mal var, gelen olursa ' biz de herşey ortada ticaret yapıyoruz diyorlar.'

sözün kısası insanda vicdan olmayınca böyle oluyor, bir şekilde yolunu buluyorlar. önceden daha da fenaydı ne zenginler türedi bu sektörden.
Sosyal ağlarda paylaş

ya et sekötrü mesela
kasap hayali et sattı 5bin liralık pos karşılığı
sonuçta bu sisteme işleniyor
onun bir girişi olmalı
4900 da giriş maliyeti olsun kimseyi uyandırmasın diye

sonuçta çiftlik yok bu etler birinden alınmak zorunda
o da kesecek fatura
ona da satan birisi olacak vs.
fatura bulmak kolay değil
sen bi de sanal futura eklemiş oluyorsun sisteme
Sosyal ağlarda paylaş

la bebeyim bu işin sektörleri belli. iletişim, bkz. kontör, kuyumcu, temizlik, gıda vs. ama şu şekilde adam vergi levhasına yazdırmıştır mesela gıda diye ama telefonculuk da yapıyodur. vergi levhasında ya da faaliyet belgesinde ya da ticaret sicil gazetesinde yazar ne işleri hangi faaliyetleri yapabileceği.

fatura işine takılma abi, ne hayali faturalar dönüyor ortada. seni demir sektörüne yönlendirrim hayali fatura işini merak ediyorsan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...