Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evlilik öncesi anlaşma hakkında görüşleriniz

White Wolf

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaş bu konudaki görüşleriniz nedir. Bir tarafı yargılamak değil amacım yanlız yurt dışı forumlarını, yada yahoo answer vs vs gibi yerlerde bir araştırma yaptığıma kadınların durumu iyiyse 10 / 10 evlilik anlaşması istiyor, ama eğer bu kişi erkekse sen bana güvenmiyormusun durumu söz konusu. Buraya yazmadan takip eden biri olarak , burda gerçekten çok değerli insanlar var ve görüşleriniz, benide aydınlatıcağını düşünüyorum.

Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

bizde o iş ters, evleneceğin insanla hayatı paylaşıyorsun. gülmeyi, ağlamayı,sıkıntıyı paylaşıyorsun, derdi sıkıntıyı yükleniyorsun birlikte.Ha çekmiyorsa,yüklenmiyorsa zaten doğru eşi bulamamışsındır.Bulduğuna inanıyorsan da malın mülkün hiç önemi yok.kefenin cebi yok,ölünce illaha kalacak birine.Ben öldükten sonra vur kıçına rahman gitsin,kime kaldığının önemi yok.

ayrılık içinde, delikanlı adam kadını mağdur etmez.yavşak bir adamsa zaten sözleşme falan hak getire karıyı keser direk
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

Zaten artık evlilik sonrası edinilen ortak mallar olarak kesinleşmedi mi kanun.

Bir bakıma otomatik olarak evlilik kanun ile sözleşme altına alındı.

tamam da kadın çok daha iyi maaş alıyorsa , evlendikten sonra o maaşla aldığı ev , falan vs edinilmiş mal olacağı için boşanmadan sonra ortak olacak sonuçta.

bana bizzat evleneceğim adam fakir ben ev almayı falan düşünüyorum ne yapacam diye soran da oldu lel
Sosyal ağlarda paylaş

eee ne olacak? anlaşmadan beklenti ne? evlilik sonrası kim ne kadar kazanıyorsa kazanıyor eşit dağılımı mantıklı değil mi? LAN BEN 10 KAZANIYORUM KARI EVDE OTURUYOR, NEDEN BENİM 10 DAN 5 ALIYOR diyorsanız neden evleniyorsunuz?

eğer seks kölesi rus alıyorsanız onlar anlaşmalara direkt imza atıyor sorun yok asd
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısın yanlız , dünya üzerinde evliliklerin yüzde 76 sı kadınlar tarafından bitiriliyor (özellikle batıda ) . Hani feminismin aradığı eşitlik varya, acaba hiç bu konuya değinilmişmi. Çünkü hipnozdan uyandığında ortada bir manasız bir eşitsizlik var gibi gözüküyor.

Edit: Bence evde oturmak isteyen otursun, çalışmak istiyen çalışsın, elbette eşine bir kredi kartı çıkarırsın. Ama herşey bittikten sonra bu paylaşım, gerçekten insanın bana göre büyüme arzusunu bile elinden alıyor. Aslında bıngıldak çok saygı duyuyorum, çünkü biz erkek ler düşünülenin aksine kadınlardan daha duygusalız ve olaylara duygu ile yaklaşabiliyoruz. Lütfen türkiyeye boşverin ingilizce prenup yazıp araştırın. Bir kadın zenginse yorumların katığına bakın, para benim imzalamıcaksa defolup gitsin tarzında, roller değişince erkek zenginse, ne yani bana güvenmicekmi, o kadar yılımı veriyorum (evet taş taşıyor ) elbet benim hakkım onun parası gibi (abartı değil gerçek ) yorumlar görürseniz şaşmayın
Sosyal ağlarda paylaş

eğer evlendiğin kadın kariyeri olan biriyse buna gerek yok zaten, senin kadar olmasa da iyi para kazanıyordur.

eğer evlendiğin kadının kariyeri yoksa ağzınla kuş tutsan bu anlaşmayı ona anlatamazsın veya imzalatamazsın.

olayın özeti bu.

ps. ayrıca çocuk doğurmadır, çocuğa bakmadır, evi idare etmedir kadının evliliğe kattığı bir sürü değer var, nakit karşılığı birebir olmayan ve kadının kariyerini direkt olarak etkileyen. olaya ben 6 kazanıyorum o 2 kazanıyor, günün sonunda bana olan oluyor diye bakmamak gerek. en basitinden kadının hayatı boyunca fiziği bozuluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

blackhavvk said:

abi zaten bir evliliğe biteceğini ihtimal dahiline alırsanız, koptu kopacak gibi bir his içinizde büyür.bence her şeyi kasko yaptırmak doğru değil, birazda akışına bırakmak lazım.

Tam tersi bence evliliğin bitebileceği ihtimalini göze almazsan eğer onu ayakta tutmak için gereken özverileri gösteremeyebilirsin.

O yüzden iş anlaşması gibi duygusuz bir kağıt parçası gibide dursa prenup evliliği bir arada tutmak için itici bir kuvvet olur.

Aldatırsam belamı sker donuma kadar alır korkusuyla yaşıcan işte.
Sosyal ağlarda paylaş

aldatmaktan korkman için bir kağıt parçası ve maddiyat olmamalı.kendi kişiliğin ve karakterini kaybetmekten korkması daha etkili olur.

Evlilik bitebilir korkusu çok sakıncalı, her ama her evlilikte büyük sorunlar olur.Kimine göre o sorunlardan birisi evliliği bitirir diğerine göre evliliği güçlendirir.

Önemli olan, evliliğin bütününe sadakat.Çiftlerin bir birine saygısı ve sadakati olduğu sürece o evlilik evvelallah bitmez.Yoksa sorunsuz aile hiç yok, düşünsene kendi anne baban kardeşin seni çekemez iken, dışarıdan gelen bir insan 1 ömür katlansın istiyorsun.Zor yani.

Yoksa, bir kağıt parçası engellemez insanı yapacağı şeyden.
Sosyal ağlarda paylaş

blackhavvk said:

aldatmaktan korkman için bir kağıt parçası ve maddiyat olmamalı.kendi kişiliğin ve karakterini kaybetmekten korkması daha etkili olur.

Evlilik bitebilir korkusu çok sakıncalı, her ama her evlilikte büyük sorunlar olur.Kimine göre o sorunlardan birisi evliliği bitirir diğerine göre evliliği güçlendirir.

Önemli olan, evliliğin bütününe sadakat.Çiftlerin bir birine saygısı ve sadakati olduğu sürece o evlilik evvelallah bitmez.Yoksa sorunsuz aile hiç yok, düşünsene kendi anne baban kardeşin seni çekemez iken, dışarıdan gelen bir insan 1 ömür katlansın istiyorsun.Zor yani.

Evlilik cüzdanı da kağıt parçası, evlilik anlaşması da ikiside birbiri ile aynı mantık.
Sosyal ağlarda paylaş

abi çok eş konusu çok çarptırılıyor. Ben şeyinin keyfi için değil de, zorda kalanları merhamet ile sahiplenme amaçlı o çağda yapılmış olarak görüyorum.Bu çağ da buna gerek yok,sığınma yerleri var.yada ulaşım daha kolay,eş dost akrabaya gitme konusunda.

Yoksa şeyinin keyfine,daha çok tat manasıyla hatun üstüne rızası olmadan hatun almak islamla bağdaşmaz.(rızası olacak hatun da bilmediğimden belirttim)
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

blackhavvk said:

Evlilik cüzdanı da kağıt parçası, evlilik anlaşması da ikiside birbiri ile aynı mantık.

tabi abi, sen eşine sadıksan,cüzdan sizi karı koca yapmaz.Ünvanlar kağıtlarla veriliyor yoksa sözler sizlere kalmış bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...