Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2014 -2015 Sezonu Genel Tartışma - 2

Llama

Öne çıkan mesajlar

Bu çocuğun olayı Beşiktaş taraftarının abartı romantizm ve altyapı sevdasıdır. Altyapı konusu güzel hoş, zaten futbolumuzun en büyük eksiği. Fakat Türkiye'de 12-13 yaşından itibaren tanınan Muhammed dışında adam bilmiyorum, Mami aşağı Mami yukarı. Bir de Cem Sultan vakası falan var bizim ama o bunun yarısına yaklaşamaz tabi.

E haliyle villager adam, kaldıramadı, bakmadı etmedi kendine, zaten tanınıyorum banko ilk 11 olacam kafasıyla yaşadı

Muhammed'i Barça istemedi mi, ailesi mi biladeri mi kim göndermedi bilmiyorum fakat yok Ozan'ı Arsenal izliyor, Enes'i Manu takip ediyor bir ton haber var. Bir tanesi gitsin anasını satayım, Real'in vs. altyapısı Gineli, Malili dolu
Sosyal ağlarda paylaş

Çok hatalısın Bullet, sana laflar hazırladım.

Barça'ya gitti Muhammed, yaz dönemi bittiğinde La Masia da başlayacaktı ama kulübün koyduğu şartlardan bir tanesi de profesyonel sözleşme imzalayana kadar kulübün izin verdiği medya organları dışında hiçbir şekilde boy göstermeyecek oluşuydu.

http://www.youtube.com/watch?v=kzEDGvy8-6M

Ailesinin ve menejerinin haberi olmasına rağmen bizzat ailesi götürdü bu programa ve birkaç yere daha. Barcelona direkt gördü olayı ve sözleşmeyi haklı sebepten fesh etti.

Alen Halilovic örneği var. Barça transfer ettiğinden beri Hırvatistan'ın en gözde wonderkid'i hayalet oldu. Adamların kuralı bu, efendin biziz diyor. İtaat edersen ve yetenek varsa en kötü Pedro oluyorsun işte vs...

Muhammed kesinlikle üzerine romantizm yapılmayacak adam değildi. Sadece BJK'liler değil bütün futbol dünyası üstüne düştü. Onun yaş grubunda milli takım yokken hocalar hep üst yaşlarla onu oynattılar ve eğitmeye çalıştılar.

Ha belki de koskoca ülkede 10-11 yaşında devasa potansiyeli olan adam 10-15 yılda bir çıkıyor diye üstüne bu kadar düşüldüğü ve haberi yapıldığı için patladı. Orası ayrı konu, ama boş bir heves değildi.

Tutmaması üzerine tartışılır işte, BJK'nin suçu büyük çünkü hiçbir şekilde eğitemedi. Teknik eğitim vs. değil olay işte hem fiziksel hem de mental olarak hazır değil bu yaşına rağmen. Millet 20 yaşında DK finalinde oynayıp kupa kaldırıyor bu mal halen Antep'te kendini ispat etmeye kasıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ozan için 6-7 büyük kulüp geldi ve teklif verenler olmuş ama Bursa'yı kesmiyor. Ozan da direkt forma giyemeyeceğini bildiği için istememiş.

Enes'i izlediler, özellikle MANU'nun scoutları 6 aydan fazla izletmiş ama bir bok olmaz diyip geri döndüler. Ha keza harbi düşüşe geçti orada da fazla beklentiye girildi vs...

Franco'yu mesela Porto, Granada ve City izlettirdi. Bizden bildiğim işte Furkan Yaman için iki kere Dortmund geldi ve istedi. Bir tanesinde resmi teklif yapıldı ama verilmedi. Birini Samet reddetti, diğerini Önder Özen reddetti. Ha o da bugün Menemenspor'a kiralandı sezon sonuna kadar forma giysin diye asdfsd

Fener de Oğuzhan diye bir çocuk var. Onun içinde İngiliz kulüpleri izlemeye almış vs...

İzleme olayı aslında artık çok normal bir şey, büyük kulüplerin her ülkede en az 5-10 tane adamı oluyor sürekli oyuncu izleyen, bildiren vs. ama işte altyapı transferi hiç yapılmıyor. Hani normal transferde yapılmıyor orası ayrı konuda altyapılarına adam göndermeye başladığımız an zaten ülke futbolu gelişecek.

Muhammed o konuda bir öncü olabilirdi. Hem kendini hem kulübü bitirdi pezevenk.
Sosyal ağlarda paylaş

Alt yaş gruplarında TR de gol rekoru kendisinde Furkan'ın, yanılmıyorsam 1/1 gol ratiosu falan var ve tarz olarak aslında direkt Lewandowski'nin aynısı. hatta buldum.

U14 Ligi: 23 Maç - 27 Gol
U15 Ligi: 21 Maç - 22 Gol
U16 Ligi: 18 Maç - 21 Gol
U17 Ligi: 31 Maç - 32 Gol
U18 Ligi: 2 Maç - 1 Gol
U19 Ligi: 20 Maç - 13 Gol
U21 Ligi: 16 Maç - 8 Gol

Dortmund'un o tip adamlara karşı feci bir sempatisi var. Hani tutmazdı belki ama bir Lewandowski daha çıkarabilir miyiz diye tahminen deneyeceklerdi. 3 sene önce gitseydi Dortmund'a en azından da orta sınıf bir santrafor olurdu.

Adamlar mesela Adrian Ramos'u bile sırf Lewandowski stilinde diye aldılar. Tutmadı, yani bana kalırsa :D Immobile keza, gerçi o kaliteli adam takım besleyemiyor.

Bana kalırsa Furkan'ın Beşiktaş'ta geleceği Cenk Tosun alındığında bitti. Aslında sene başında kendi kiralama falan isteyip gitse daha iyi olurdu.

Ben şeyi anlamıyorum ama bu adamlar maç oynasın, pişsin diye kiralanıyor da arkadaş Menemenspor'a niye gönderiyorsun. Hiç mi talibi yok bu adamların. Atınç mesela geçen yıl Dardanelspor da oynuyordu. Potansiyelin heba edilmesidir alt liglerde, en kötü menejer vs. sok oraya sikimsonik Avusturya liginde falan oynattır adamı. Menemen bu adama fiziksel gelişim dışında hiçbir şey sunmayacak ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Bursaspor ve Galatasaray altyapılarını özellikle seyredin bir 4-5 yıl kadar, çok bomba isimler gelecek. Özellikle Galatasaray'ın 2000-2002 arası doğumlu jenerasyonu için çok iyi çocuklar var deniyor. Hani içlerinden en az bir tane daha Arda çıkar falan diyorlar. Bakalım onlardan kaç tanesi çıkacak, kaç tanesi patlayacak sdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

Dardanel'e laf yok lan.
Altyapı olarak Anadolu'nun iyi alt yapılarındandır.
Niyazi Önen şirket batmanın eşiğine geldiğinde klübe yaptığı harcamaları kesmese yatırıma devam etse bambaşka yerde olurdu suan klüp.

Devlet desteği ile Dardanel'i toparladı ama futbol takımını bıraktı tamamen.

Yoksa 90'ların başları ve 2000'lerde cok oyuncu cıkardı Dardanel. Süper lige yükseldi, deplasman giderleri gelirleri karşılamadı diye yönetim kurulu kararı ile düşmesine engel olunmadı falan filan :D
Sosyal ağlarda paylaş

orası öyle ya, zaten 2 senedir stad tadilatta maçları Çanakkale dışında oynuyorlardı yeni açıldı saha geçen hafta.

Bu bölgede potansiyel var, genç oyuncular için uygun şehir de Çanakkale aslında tekrar bir yatırım olursa ayaklanır o zaman eskisi gibi oyuncu geliştirir, gelen kiralıklar da daha güclü geri dönerler
Sosyal ağlarda paylaş

Çok hareketsiz Furkan aynen, attığı gol feci klastı mesela ama ondan önce bile bana atsın diye bekliyor. Top bana gelsin diye çaba harcamıyor. Alt yaş gruplarındaki bebelerde aklı kalmış. Mükemmel top saklıyor, iyi pas atıyor ve topa iyi vuruyor yoksa yani forvette aranacak özelliklerin en az %70'ini falan bu yaşına rağmen çok iyi yapıyor. Ama işte kendinden 10 yaş büyük Demba'nın çeyreği kadar hareketli değil.

Tolgay fazla iyi ya, bu kadar iyi çıkmasını beklemiyordum. Abartıldığı kadar varmış. Opare iyi adam, Oktay malı abartıyor. Yani tamam iyi pasör vs. değil ama fiziğiyle bu ligde her şekilde domine eder. Hatta Avrupa maçlarında bile rakibe göre iş yapar.

Milosevic fazla tutuktu. Hatta birkaç net hata yaptı ama ilk maça vermek gerek. Gerçi zaten diyorlardı bu sene ondan olmaz, iyice ısınması ve çalışması gerek biraz daha diye de kupada ilerlersek her şekilde forma giyecek. Şuan ki haliyle 4. stoper ancak olur.

Necip bugün iyiydi ya, bayağı iyiydi hatta. Beyni donmayınca cidden bu adamda halen iş varda işte buz tutmuş, çözülmüyor bir türlü...
Sosyal ağlarda paylaş

abicim bi de ben 2 forvet oynanmasını özlemişim ya. kim getirdi lan bize bu tek forvet olayını. forvet alsaymışız keşke bi tane de çift forvet oynardık diamond ortasahayla. Gökhan falan da kesilirdi negzel, tiksiniyorum bu adamdan. Hayır orta kesemeyen adama korner attırmak çok zekice bir fikir evet..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...