Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

olm millet nası gidiyor ?

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

Serkan Ketenci (35, Finlandiya)
Sosyal statü ayrımı yok
Yazılım mühendisiyim, çalışma şartları beni iyice yıpratmıştı. Helsinki’ye giderken yanıma sadece iki bavul eşya aldım. Burada da aynı sektörde çalışıyorum, güzel bir iş buldum, güzel arkadaşlıklar kurdum. Eski ve yeni hayatım arasındaki farkları sıralamam mümkün değil; her şey bambaşka... Herkes birbirine saygılı, sosyal şartlar çok daha iyi. Mesela yıllık izin beş hafta. Genel yaşam da eşitlikçi, kimse kimseyi sosyal statüsüne göre ayırmıyor. Trafik ve toplu taşımanın düzgün olması, günlük koşuşturmaca ve onun yarattığı stresi çok azaltıyor.

said:
rerore (29, Angara)
herkes memur
mühendisim, çalışma şartları günde 8 saat. doğuya giderken yanıma sadece dört bavul eşya aldım. ilk işimdi, güzel arkadaşlıklar kurdum. istanbul ve yeni hayatım arasındaki farkları sıralamam mümkün değil; her şey bambaşka... Herkes birbirinden kopuk, sosyal şartlar ne lan. Mesela yıllık izin 4 hafta ama 10 sene çalışırsam 30 gün oluyor bazan mazeret izni de alıorum kurban bayramı, ramazan bayramı, cumhuriyet bayramı, mevlüd kadndil, 29 ekim, 23 nisan, 1 mayıs yılbaşı hava bedava su parayla. Genel yaşam da statücü, kimse kimseyi sosyal statüsüne göre ayırmıyor para daha önemli. Trafik var ama toplu taşımanın düzgün değil, günlük koşuşturmaca ve onun yarattığı stresi çok etkilemiyorum çünkü iş eve yakın olsun diye bürsürü kira veriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...