Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dj'ler

yildirimokur

Öne çıkan mesajlar

Lütfen biri(leri)si bana bu adamların bu aletlerin başında ne yaptığını söyleye bilir mi ? Sanki kaydedilmiş bir şey var ve bu insanlar bak ben müzik yapıyorum diye bizi kandirircasina dugmelerle tuşlarla oynuyorlar. Ben bu insanları gördüğümde gercekten sinirim tepeme çıkıyor
Deyin ki bu adamlar muzisyen deyin ki bu adamların yaptığını herkes yapamaz bem de saygı duyayım bu insanlara.
Sosyal ağlarda paylaş

temel görevi insanları eğlendirmek.

teknik olarak yaptığı şey ise şarkıların arasındaki geçişi sağlamak bunu iki şarkının bpm lerini eşitleyerek yapıyor. teknik olarak yaptığı iş iki şarkı arasında geçiş yapmak. onun dışında esas görevi bir tarz oluşturup o tarzı kendi dinleyicisi ile paylaşmak.
şimdi yazılımlar bu geçişi otomatik yapabiliyor. geriye sadece müzik seçimi kalıyor. fakat hala plak kullanan dj ler var.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi benim elime DJ arkadaslar diskoda Mix cihazini verdiler. Tabi 10-15 sene oncesi bu simdiki gibi bilgisayar ekipmanlari yok o zamanlar. Hepsinin ozel cd case'i var.
Her neyse ben sevdigim bir sarkiyi koydum herkes dans etti, kudurdular. Sonra bir sonraki sarkiya gectim. Elimden geldigince mix yaptim ama yinede dans eden herkes zink diye durdu. Gecis hic olmadi.
Bana cok anlattilar gosterdiler ama kulak yok bende sanirim bir turlu beceremedim. Iki sarkinin da vuruslarini, ritm'lerini sayiyorsun. Dunya da her sarki 8 vurusluktur diye bisey hatirliyorum. Mix cihaziyla vuruslari esitliyorsun. Genelde ilk 30 saniye giris kismi oldugundan orayi atliyorsun falan biseyler hatirliyorum.
Biri burda bana ogretse mutlu olurum valla. Hic beceremedim icimde kaldi.
Sosyal ağlarda paylaş

sahnede enstrümental bir performansları olmuyor
şarkıyı da evde mixliyorlardır heralde kaydedip getiriyordur yanında
sonra play duşuna bas dans et işte.
ritm saymak geçiş yapmak çok zor şey olmasa gerek, özellikle bir enstrümanla ilgilenmiş insanlar için
ritm geçişinin allahını Dream Teater çalarken yaşıyorsun zaten sdf
Sosyal ağlarda paylaş

hunty said:

Abi benim elime DJ arkadaslar diskoda Mix cihazini verdiler. Tabi 10-15 sene oncesi bu simdiki gibi bilgisayar ekipmanlari yok o zamanlar. Hepsinin ozel cd case'i var.
Her neyse ben sevdigim bir sarkiyi koydum herkes dans etti, kudurdular. Sonra bir sonraki sarkiya gectim. Elimden geldigince mix yaptim ama yinede dans eden herkes zink diye durdu. Gecis hic olmadi.
Bana cok anlattilar gosterdiler ama kulak yok bende sanirim bir turlu beceremedim. Iki sarkinin da vuruslarini, ritm'lerini sayiyorsun. Dunya da her sarki 8 vurusluktur diye bisey hatirliyorum. Mix cihaziyla vuruslari esitliyorsun. Genelde ilk 30 saniye giris kismi oldugundan orayi atliyorsun falan biseyler hatirliyorum.
Biri burda bana ogretse mutlu olurum valla. Hic beceremedim icimde kaldi.

abi artık traktor var en detaylı dj programı.temel düzeyde ingilizce ve biraz terimle halledersin atomix,virtual dj vb.programlar var daha basit..
bu basit programlarda geçişi yapmak artık daha kolay tek tuşla bpm ayarla geri kalanı platı biraz çevir laptop ekranında eşitle okadar..

o çok sevdiğiniz ayıla bayıla izlediğiniz davit guetta artık onu bile yapmıyor adam otomatiğe bağladı sushi falan yiyor arada asd..

scratch dj leri ayrı bi evren onlara lafımız yok..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...