Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pic Thread #2

quixef

Öne çıkan mesajlar

KidLazer said:

ne güzel adam lan şu kemal sunal. hani baksan suratına yıllarca, bi pislik bulamazsın adamda. bi ona ağlamıştım bi de barış mançoya

barış mançonun 70lerde çıkardığı groove & disco ingilizce albümünü keşfettim ben bu aralar, adam çok çok yüksek tierlerdeymiş ya
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

şu mission'lara dünya kadar para harcanana kadar aç ve yoksul insanlara gıda ve temel ihtiyaç yardımı yapılsaydı daha iyiydi. saçmalık başka bi şey değil. sidik yarışı.

Altta bi sagdan soldan duyulmus ama dogru yorumlanmamis bir bilgi var yine de. Ilk aya gitme cabalari hic gelecegi olmadigi bilinmesine ragmen safi sidik yaristirmak icin yapilan projelerdi. Su an yapilan projeler ise gercekten uzayda kolonilesebilmenin ilk adimlari, aya cikma yarisi ile alakasi yok. Hatta bu projeler o donemde cok uzun soluklu oldugu icin iptal edilen projelerdi, diger gezegenleein yorungesine girerek ordan ivme kazanma falan. Keza aya gitmek icin gerekmeyen ama uzun soluklu uzay yolculugu icin olmazsa olmaz (en azindan su anki teknoloji ile) bir yontem.

Cok para gidiyor mu? Evet. Dunyada en az bu kadar para harcanan keyfi giderler var mi? Evet var (bkz saray). Bu tarz gereksiz harcamalar varken gelecegimizi garantileyen bir projeye gereksiz demek, yanlis yorumlanmis eksik bilgilere dayanarak, cahilce bir davranis. Ve evet gelecegimiz icin onemli, keza insanlarin gerzek gibi 5-6 cocuk yapmaya devam edecegi belli, o yuzden dunya disi kaynak ve yasam alani yaratmak kritik bir hal alacak onumuzdeki bin senede. Simdi kurtardigin insandan cok daha fazlasini kurtarma potansiyeline sahip bu tarz projeler.
Sosyal ağlarda paylaş

Tori said:

KidLazer said:

ne güzel adam lan şu kemal sunal. hani baksan suratına yıllarca, bi pislik bulamazsın adamda. bi ona ağlamıştım bi de barış mançoya

barış mançonun 70lerde çıkardığı groove & disco ingilizce albümünü keşfettim ben bu aralar, adam çok çok yüksek tierlerdeymiş ya

bize yoh mi
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...