Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

16 yaşından beri günde 20 saat uyuyan kız.

chrome

Öne çıkan mesajlar

Mortis said:

ben şeyi anlamadım

kız böyle röportaj verirken gayet normal olgun konuşuyor

o yatakta annesi ile konuşurken bildiin yaş 5 e düşüyor. bu da mı hastalıktan dolayı yoksa kız anasına naz mı yapio

hahaha millet memelere bakmaktan fark etmemiş abi, bende ilk onu fark ettim asdasdasd
Sosyal ağlarda paylaş

çünkü geri kalan 19 saatin muhtemelen 10'unu falan mesaiye harcıyosun geri kalan saatlerin de en az yarısı da yolda veya fuzuli işlerle geçiyor.

kapitalist sistemde 5 saat boşluk bulmak bir gün içinde imkansız, bu kızın yaptığı o yüzden adete bir başkaldırı.

tembellik hakkı diye bir kitap var marx'ın damadının yazdığı hiç okumadım ama o aklıma geldi bu kadını görünce. gerçi bir patoloji gibi tanımlanmış kadının durumu ama normalimiz eğer kapitalist sistemse kadının durumu bana hiç de patolojik gelmedi. hiç durmadan patolojiler manzumesi yaratan bir yaşamın içinde, herkesin hiçbir şeye zamanım yok dediği yerde, kadının 20 saat uyuyorum ve zevk aldığım şeyleri de yapıyorum demesi alışılmış gündelik hayat pratiklerine ve alışkanlıklara, önkabullere sert bir cevap.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya inşallah ilk doğan kızınızın başına gelir bütün şu söyledikleriniz, valla o kadar içten istedim ki.

Ailesinde hastalıklı bir birey olmayan, bu tür hastalıklarla yaşamaya çalışan insanlara empati bile yapmaya çalışmayan abaza zavallı insan güruhu resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Ya inşallah ilk doğan kızınızın başına gelir bütün şu söyledikleriniz, valla o kadar içten istedim ki.

Ailesinde hastalıklı bir birey olmayan, bu tür hastalıklarla yaşamaya çalışan insanlara empati bile yapmaya çalışmayan abaza zavallı insan güruhu resmen.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...